Nintendo Switch: Çfarë Ne jemi duke Pritur Nga Console Re

Nintendo Switch: What We’re Expecting From the New Console

Nintendo është vendosur të zbulojë detaje të reja rreth Switch saj tastierë. Këtu është ajo që ne jemi duke shpresuar për të zbuluar


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Nintendo Switch: ajo që ne jemi duke pritur nga tastierë të re” është shkruar nga Keith Stuart, për theguardian.com të mërkurën 11 janar 2017 12.04 UTC

Këtë të premte në 4 BST, Nintendo do të zbulojë bast e tij të madh në të ardhmen e industrisë së video lojës - për Switch.

Kompania njoftoi pasuesin e rrethuar Wii U në mars 2015, pas kësaj makine në mënyrë dramatike ka dështuar që të përputhen me sukses të madh e adash e saj. Fillimisht koduar NX, ne së pari glimpsed Switch tetorin e kaluar, Kur Nintendo ka treguar konceptin e pazakontë të projektimit për herë të parë.

Cilësuar si një sistem hibrid, Switch është edhe një tastierë në shtëpi dhe një pajisje portative lojrave. Ndërtuar në 6.2 ", 720p ekran do të thotë lojëra mund të luhet jashtë shtëpisë, dhe një teknologji lokal multiplayer do të thotë pronarët do të jetë në gjendje për të përmbushur dhe të luajnë së bashku kudo që janë. Por, ta sjellë atë përsëri në dhomën tuaj të jetesës dhe vendin e saj në bankën e të akuzuarve dhe ju mund të vazhdojë të luajë duke përdorur ekranin tuaj TV.

Dy kontrolluesit njohur si Joy-Cons çarë të dyja anët e ekranit, krijimin e një kontrolli standarde set-up (me ekran në qendër, më tepër si 3DS), por ato gjithashtu mund të shkau jashtë dhe të përdoren veç e veç - ose të vendosura në një Grip Joy pajisje, të cilat i bëjnë ato shkëlqyeshëm ngjajnë një qen pak rraskapitur kartonave. Në një lëvizje pothuajse quaintly retrospektiv, lojëra do të shiten në karroca sesa disqet optike.

Kjo është aktualisht shumica e asaj që ne e dimë, por kjo e premte Nintendo premton për të zbuluar shumë anë të saj Nintendo Direct shërbimit streaming. Këtu është ajo që ne jemi duke pritur:

Data e lëshimit dhe çmimi

Të gjithë ne kemi është data e paqartë March, dhe një çmim rrjedhur potencial pakicë: Y25,000, ose rreth $ 225 / £ 180 (edhe pse për shkak të kostove të importit dhe shtetin e paund, ne jemi të ngjarë të shohim diçka më të ngjashme me 200 £ ose edhe £ 250 në qoftë se ky çmim Yen mban). Ne duam të dimë nëse ka ndonjë tufa që përfshijnë lojëra ose pajisje. Në temën e këtij të fundit, duket ne mund të presim një kontrollues pro (si ai i Wii U, e cila ofron një plan urbanistik më konvencionale butonin), dhe madje edhe një shkop Arcade.

Më shumë detaje mbi lojra

Zelda Fryma e egër
Zelda Fryma e egër Fotografoj: PR Company Materiali

Deri më tani vetëm një pjesë të vogël të titujve janë konfirmuar, me Legend of Zelda: Fryma e të egër qenë barazim i madh. Një ngacmues paraqitur tetorin e kaluar la të kuptohet në një të ri Super Mario Bros, një gjë e Mario Kart dhe një port të mundshëm të Skyrim, aventura vlerësua veprim nga Bethesda. Të gjithë ata duhet të konfirmohet, në fund të fundit, sepse ata janë të përgjakshme emocionuese. Edhe, ajo planifikon ka Nintendo kanë për shërbimin e saj Virtual Console që lejon lojtarët të shkarkoni lojra retro? Nuk flasim për mbështetje GameCube e cila do të jetë e bukur. Super Mario Sunshine në HD? Oh yes.

syze teknike për t'u zbuluar

Në rregull, kështu Nintendo nuk ka qenë kurrë në lidhje me gjakderdhje teknologjinë, por ne do të paktën të doja të di se çfarë është brenda kutisë. Ne e dimë se ka një chipset Nvidia Tegra në atje (një procesor të mirë smartphone në qendër), por ne nuk e dimë që një. A mund të presim visuals 4K kur makina është ankoruar? Ne kemi dëgjuar gjithashtu se fuqia e përpunimit mund të bjerë nga 40% kur makina është undocked - e cila ka kuptim për jetën e baterisë, por se si do të ndikojë lojra grafikisht pasur? Dhe në temën e jetës së baterisë, sa kohë mund të presim? Wii U GamePad nisi me një të varfër 3-5 orë, dhe se nuk ishte duke bërë ndonjë nga puna përpunimit të them nëpër dhëmbë. Gishtat e kryqëzuar për tetë orë.

Një përgjigje për pyetjen: janë botuesit të mëdha të vërtetë në bord?

Partnerët Nintendo Switch
Partnerët Nintendo Switch Fotografoj: Nintendo

Sa herë që një i ri Nintendo konsol vjen atje kjo periudhë fun diplomatik, kur fuqitë e mëdha të industrisë - Electronic Arts, Ubisoft, Activision, Bethesda, etj) - Të gjithë e bëjnë shpalljet romantike në lidhje me hardware dhe mbështetjen e tyre të zjarrtë për të. Pastaj të gjithë zhduket shpejt se data juaj adoleshente prom, dhe Ubisoft lëshon një titull Just Dance. Kësaj radhe, ka pasur shpalljet fortë, duke përfshirë edhe atë Skyrim aluzion, por ende - le të shohim nëse ne të merrni një Effect Mass, Destiny apo - ha ha - Lexo Redemption Dead 2.

Për të parë nëse Nintendo ka zbuluar internetin?

Në rregull, kjo është pak e padrejtë, dy Wii U dhe 3DS ofrojnë një gamë të shërbimeve interesante multiplayer: StreetPass, Miiverse, eShop, Virtual Console, si dhe funksionalitetin lokal dhe multiplayer online. Por me anë të Kodit Mik dhe Nintendo Rrjeti sistemet e saj torturuar identitetit, ajo mund të jetë i komplikuar për të menaxhuar lojërat tuaja dixhitale dhe miqësitë e lojrave, dhe çdo gjë është e lidhur me një makinë të veçantë - një kontrast të thellë të "shkarkuar atë një herë dhe kjo është e juaja kudo që të jeni 'qasje e favorizuar nga shumica e pjesës tjetër të njohur universit elektronikës të konsumit. Pra, do të ofrojë Kaloni një më të seamless, shërbimit të arritshme dhe intuitive dixhitale? Ajo ndjehet si kjo është mjaft e rëndësishme në shekullin e 21.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010