smartphone më të mirë 2019

Best smartphone 2019

iPhone, Huawei, Samsung dhe OnePlus krahasuar dhe renditur


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “smartphone më të mirë 2019: iPhone, Huawei, Samsung dhe OnePlus krahasuar dhe renditur” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com të hënën 10 qershor 2019 05.47 UTC

Nevojë për një smartphone të ri, por nuk e di që një është më e mirë? Këtu ka një udhëzues krahasuar smartphones aktuale top-fund nga Apple, Samsung, Huawei, OnePlus dhe të tjerë për të ndihmuar të marr celularin më të mirë për ju.

Nuk ka qenë kurrë një kohë më të mirë për të blerë një smartphone të ri anije me shumë aparate të cilësisë në dispozicion në një gamë të gjerë të çmimeve se kurrë më parë. Nëse përparësia juaj është dy-ditor jetën e baterisë, performance fantastike kamera ose një ekran spektakolare, ka shumë për të zgjedhur nga.

Ky udhëzues blerësit kujdestarit të smartphones top-fund i fundit më 10 Qershor 2019, dhe paraqet modelet më të mira në dispozicion në kohën. Si modele të reja janë lëshuar dhe testohen, Ky udhëzues do të përditësuar për të ndihmuar ju zgjidhni telefonin e drejtë anije për ju.

Mirë se vini në një nga udhëzon blerësit të ri Ruajtësit e. Ky artikull paraqet qindra orë të testimit nga autori për të sjellë së bashku një listë të shkurtër të produkteve apo shërbimeve në mënyrë që ju mund të vini nga më të mirë dhe të injorojë pjesën tjetër të rekomanduara, pa pasur nevojë të bëjë orë e hulumtimit tuaj.

Ndërsa Guardian mund të fitojnë një komision të vogël nga sendet e bleu nëpërmjet lidhjeve Filialin, artikujt e botuar në këtë udhëzues blerësit janë testuar dhe ka përfshirë pa ndikim nga çdo reklamues apo iniciativë komerciale.

në përgjithësi më të mirë: OnePlus 7 Për

RRP: £ 649 / $669

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - OnePlus 7 Për
OnePlus 7 Pro ka një masiv, ekran i mrekullueshëm, është më e shpejtë-ndjenja e telefonit e pasaktë dhe ka një konkurrencë-rrahjen në-ekran Fingerprint Scanner.
Fotografoj: Samuel Gibbs / Guardian
Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

superphone i fundit dëmton konkurrencën në çmim duke ofruar një përvojë më të mirë në pothuajse çdo mënyrë kuptimplote. OnePlus 7 Pro është firma më e madhe e ende me një qHD përbindësh 6.67in + ekran AMOLED, e cila është ndoshta më e mirë në çdo telefon. Ajo shkon në një normë refresh prej 90Hz - krahasuar me 60Hz për konkurrencën - e cila e bën çdo gjë nga scrolling përmes listave të kryevepre përmes lojërave super shkëlqyeshëm.

Ekrani është buzë-për-buzë në çdo drejtim shumë, mungon ndonjë ndërhyrje nga ana e pikë rëndojnë rivalët si kamera selfie është zhvendosur në një modul të motorizuar që pops jashtë pjesën e sipërme të telefonit kur është e nevojshme.

Speed ​​është emri i lojës. OnePlus 7 Pro është më e shpejtë, ndjenja smartphone nga milje. Pjesë e që është version i shkëlqyer i Android i firmës 9 Pie quajtur OxygenOS, e cila është në-par me Google-së në Pixels, dhe tjetra është top-of-the-line hardware.

Ajo ka Snapdragon fundit Qualcomm-së 855 procesor, të paktën 6GB RAM dhe 128GB e magazinimit. Por kjo magazinimit është gjithashtu shumë më shpejt se rivalët duke përdorur standard të ri UFS3.0, dhe diferenca në përdorimin e ditë-për-ditë është i dukshëm.

Edhe optike në-ekran gjurmë gishtash skaner është më e mira në biznes, rrahje se në P30 Pro Huawei dhe që përputhen sensorë tradicionale capacitive për shpejtësi.

Sistemi trefishtë kamera në anën e pasme ndeshjet rivalët kombinuar një Main 48MP, një 16MP kënd ultra të gjerë dhe një aparat fotografik 8MP telefoto. Ajo nuk mund ta mposhti P30 Pro, por ajo përputhet apo rreh të tjerët në mënyrë të detajuar dhe të shërbimeve.

Jetën e baterisë është e mirë, por jo Huawei-rrahje. Ajo akuza të vërtetë të shpejtë duke përdorur sistemin WarpCharge OnePlus-së, por nuk ka akuzuar pa tel, i cili është një turp. Është i qëndrueshëm ndaj ujit deri në një masë, por nuk ka një vlerësim IP. Ajo ka mbështetje dual-sim në shumicën e tregjeve shumë.

OnePlus 7 Pro gjithashtu vjen në një version 5G shumë, e cila është e vetme-sim vetëm, por është të njëjtën madhësi, peshë dhe performancës si 4G-vetëm versionin dhe është në dispozicion ekskluzivisht nga EE në Mbretërinë e Bashkuar duke filluar në £ 170 me një plan / muaj 24-mujore £ 59.

Pse duhet të keni blerë atë?

Pakrahasueshëm ekran, shpejtësi dukshëm dhe në-ekran gjurmë gishtash skaner, kombinuar me OxygenOS shkëlqyeshëm, të bëjë detyrat edhe të kësaj bote një gëzim. OnePlus masiv 7 Pro është më patjetër një shtrirje të përdorur, por kjo është një shtrirje e vlefshme duke e bërë

blej nëse: ju doni të mirë dhe më të shpejtë përvojë superphone

Mos blej nëse: ju nuk doni të zgjas për një telefon të tillë të madh

mirë iOS: Apple iPhone XS

RRP: £ 999 / $999

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - XS iPhone
iPhone më i vogël i ri i Apple është edhe kombinimi të mirë të pushtetit, madhësi, ekran dhe kamera.
Fotografoj: Samuel Gibbs / Guardian
Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

IPhone më i mirë nuk është më i madh ose më i shtrenjtë. IPhone XS kombinon një mahnitëse, mirë-madhësia e ekranit 5.8in, trup shtathedhur dhe performanca top-vallëzuese në paketën më tërheqës nga Apple deri më sot.

ID Face Apple është më e mira të përballet sistemi njohje në biznes, Sistemi dual-kamera në anën e pasme është e shkëlqyer, siç është kryerja e A12 procesor Bionic dhe klasa udhëheqëse gjest navigacion sistemi i iOS, i cili ka zëvendësuar butonin shtëpi të iPhone e dikurshëm.

Ju jeni gjithashtu në linjë për rreth pesë vjet më të reja të softuerit, e cila ka të ngjarë të paktën dy më shumë se çdo markë tjetër e telefonit. IPhone XS është një metal dhe xhami sanduiç, dhe do të thyhet vetëm si konkurs kur ra, por inox anët çeliku dhe qelqi prapa kulloj një luks nuk ndjehen të krahasohen me faqe të tjera. Mjerisht shumica do të vënë atë në një rast.

Dobësi të mëdha janë çmimi, e cila në £ 1000 ka të ngjarë në mënyrë të konsiderueshme më shumë se konkurrenca, dhe jetën e baterisë, të cilat vetëm menaxhon për një ditë të përdorimit të mesme. IPhone XS ka akuzuar pa tel dhe mbështet mbushjen me anë të një USB-C për kabllo Lightning, por vetëm anije me një ngarkues ngadaltë në kuti. performanca e saj celular modem gjithashtu nuk është aq i mirë sa konkurrentët, luftuar më shumë për të mbajtur një pune 4G lidhjen e të dhënave në zonat e mbushur plot, veçanërisht krahasuar me Mate 20 Për.

Pse duhet të keni blerë atë?

Nëse ju jeni të mbyllur në për iOS, ose dëshironi të gjatë software mbulimin e freskimit, atëherë iPhone XS është më e mira Apple smartphone ju mund të blini (dhe jo shumë larg prapa Mate 20 Pro përgjithshme), në sajë të kombinimit të saj të madhësisë, aparat fotografik, aftësive dhe të ndjehen luksoze.

blej nëse: ju doni të iPhone më të mirë

Mos blej nëse: ju nuk duan të shpenzojnë £ 999 ose të dëshironi të përdorni Android

Android më të mirë të vogël: Samsung Galaxy S10

RRP: £ 799 / $899

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - Galaxy S10
Një i madh, Ekran i bukur në një telefon më të vogël, Galaxy S10 është vend i ëmbël në anije smartphone linjë Samsung.
Fotografoj: Samuel Gibbs / Guardian
Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Nëse ju doni të ëmbël-vend midis një i madh, ekran mahnitëse dhe madhësi më të vogël se telefoni që është e lehtë për të trajtuar dhe të përshtatet në një xhep, kjo është Galaxy S10.

6.1in QHD + ekran AMOLED me një nivel të vogël vrimë-shënoj në krye të drejtë është një nga shumë të mirë në treg dhe është mjaft e madhe për të bërë më të madhe të aplikacioneve dhe filma të duket e madhe.

bezels vogla gjatë gjithë bëjnë telefon mjaft kompakt në krahasim me rivalët, dhe kjo është dritë shumë. Kjo është ende një xhami dhe metali sanduiç, që do të thotë që ju mund të kenë nevojë një rast për të mbrojtur kundër bie.

Sensor tejzanor gjurmë gishtash montuar nën ekran punon mirë, edhe pse ajo nuk është më e shpejtë në treg është.

ri software Samsung One UI, bazuar në Android 9 byrek, është një hap i madh në marrjen e telefonit të mëdha më të lehtë për t'u përdorur, vënë gjërat që ju duhet për të prekur në drejtim të poshtme të ekranit dhe informacionit ndaj krye. Samsung gjithashtu ju jep zgjedhjen e çelësave tradicionale navigacion apo gjeste shpullë.

Ju duhet të shikoni rreth tre-vjet mbështetje të software nga Samsung, edhe pse kompania është shpesh i ngadaltë për të ofruar të mëdha Android version më të reja.

Kamera e pasme e trefishtë është një e mirë e lejuar ju për të zoom nga 0.5 përmes 2x, dhe në një zoom 10x hibrid. Kjo nuk do të mundë P30 Pro Huawei, por ajo mban deri me pjesën tjetër. Kamera selfie Pokes drejt edhe pse në ekran dhe është një nga më të mirë në treg.

Performanca është e mirë, por jeta e baterisë është një dobësi e S10-së. Ajo do të zgjasë një ditë të përdorimit, por jo më shumë. Ka dy kabllo dhe të akuzuar të shpejtë pa tel në krye gjatë ditës dhe pa tel funksion të ndarë pushtetin e kthen telefonin në një ngarkues wireless ad-hoc për pajisje të tjera.

Pse duhet të keni blerë atë?

I madhi, Ekran i bukur në një telefon relativisht të vogël është pika kryesore e shitjes, por kamera e mirë, performancës dhe duket të ndihmojë shumë

blej nëse: doni bilancin më të mirë të ekranit të madh dhe telefon i vogël

Mos blej nëse: ju doni jetën e shkëlqyer e baterisë

kamera më e mirë: Huawei P30 Pro

RRP: £ 899

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - Huawei P30 pro
Huawei P30 Pro ka një pjesë të madhe, ekran i bukur, jetë të gjatë e baterisë dhe një lojë-ndryshimin e kamera me punën e jashtëzakonshme të ulët-dritë, 5x zoom optik dhe deri në 50x digital zoom.
Fotografoj: Samuel Gibbs / Guardian
Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Kamera më e mirë në një telefon është Huawei P30 Pro nga ndonjë diferencë. Asnjë telefon tjetër ofron një kombinim aq gjithëpërfshirës sa i ri kamera Leica quad Huawei.

20MP 0.6x ultra-gjerë kënd kamera është e bukur, kryesor kamera 1x 40MP është i frikshëm dhe është bashkuar me një të re periscopic 5x kamera zoom optik që ju merr më afër se çdo smartphone tjetër. Nëse pesë herë zmadhim nuk ishte e mjaftueshme, ka një të shkëlqyer zoom 10x hibride në krye dhe pastaj një zoom dixhital të gjithë rrugën deri në 50x. Një thellësi-ndjerë kohë-e-fluturimit sensor 3D raundet nga modulet në anën e pasme.

nivele të shquar të zoom mënjanë, P30 Pro ka edhe lojë-ndryshimin e performancë të ulët-dritë që menjëherë kthen natën në ditë, pa pasur nevojë të presin për disa sekonda e kapjes.

Pjesa tjetër e telefonit është e shkëlqyer edhe me opsione mahnitëse ngjyra. 6.47in FHD madh + OLED është një e mirë, me një nivel të vogël në krye përmban kamerën selfie dhe bezels pakta të gjithë-raundin. Skajet lakuar mbajtur gjerësinë e telefonit në një 73.4mm ngushtë të gjerë, që do të thotë se është ende relativisht i dëgjueshëm dhe më të lehtë të fitojnë ditë-për-ditë të veçantë në krahasim me OnePlus 7 Pro apo iPhone XS Max.

Në-ekran sensor gjurmë gishtash optike është e dyta vetëm për OnePlus 7 Pro. Huawei top-notch Kirin 980 procesor, 8GB RAM dhe 128GB e magazinimit, siguron punën e madhe dhe një bateri që do të zgjasë rreth dy ditë. Plus akuza më e shpejtë dhe ka akuzuar pa tel dhe ndarjen e pushtetit.

Android modifikuar Huawei 9 byrek, EMUI 9.1, është shumë i përshtatshëm dhe ka shumë karakteristika, por mund të mos jetë në shijet e të gjithëve. Huawei është duke u përballur me sanksione nga SHBA si pjesë e SHBA-Kinë luftë tregtare, që bën e ardhmja e saj e pasigurt. P30 Pro duhet të vazhdojë të merrni më të reja si normale, megjithatë.

Pse duhet të keni blerë atë?

Kamera është lojë-ndryshon në kuptim, jo mënyra mashtrim-mbushur, ndërsa pjesa tjetër e telefonit është e shkëlqyer

blej nëse: doni kamera më të mirë në një telefon i madh

Mos blej nëse: doni një telefon të vogël, ose janë të shqetësuar në lidhje me bllokadën Amerikan i Huawei

Vlera më e mirë: OnePlus me 6

RRP: £ 499 / $549

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - OnePlus 6t
Ta themi thjesht, në 500 £ ju keni për të shpenzuar një sasi të konsiderueshme më të mirë me 6 OnePlus.
Fotografoj: Samuel Gibbs / Guardian
Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Nëse doni një masiv, Telefoni top-spekulim, por nuk duan të shpenzojnë £ 900, atëherë OnePlus me 6 është ai për të blerë.

Ajo ka një 6.41in ekran OLED të madh dhe të bukur të plotë HD, një vejat vogël pik-si notch për kamera selfie, bezels Slim të gjitha të rrumbullakta dhe një të mirë-ndjenja metali dhe qelqi ndërtimit përputhen cilësinë e të tjerët më.

Ajo ka një procesor top-of-the-line, 6GB RAM, 128GB e magazinimit dhe 30-orë jetën e baterisë shumë. Përvoja Android në OnePlus, Oxygen OS, është e dyta vetëm për të Google-së në Pixel; ajo është brutalisht të shpejtë dhe të qetë në operacion. OnePlus garanton dy vjet më të reja software dhe një vit shtesë të përditësime sigurie nga data e lëshimit të telefonit.

Ajo madje ka të cutting-edge në-ekran Fingerprint Scanner, e cila është pothuajse aq i mirë sa më të mirë sensorë të përkushtuar capacitive, dhe mbështetje dual-sim për të pasur dy lidhje celular rrjetit telefon në të njëjtën kohë.

Dobësi janë një e mirë, por jo e madhe, kamera që nuk përputhet fare konkurrencën këtu, jo formal vlerësim rezistenca e ujit dhe ka akuzuar pa tel.

Pse duhet të keni blerë atë?

Një ekran masiv dhe e madhe me bezels vogël, software shkëlqyer dhe të performancës, në-ekran skaner gjurmë gishtash dhe një aparat të mirë-por-jo-madhe të thotë që ju duhet të shpenzojnë në mënyrë të konsiderueshme më shumë për të marrë një telefon më të mirë se kjo.

blej nëse: doni një telefon nivel të lartë, por nuk duan të shpenzojnë më shumë se 500 £

Mos blej nëse: ju doni një aparat vërtetë të mirë

Madhësi

Smartphones janë renditur nga madhësia e ekranit matur në diagonale në inç. Sa më i madh numri aq më e madhe e telefonit, por telefonat e ndryshme përdorin raporte të ndryshme e lartësisë për gjerësi.

Sa e lehtë është për të trajtuar zbret në gjerësinë e telefonit dhe peshën e saj. Ngushtë dhe të lehta është e, aq më e lehtë është për të mbajtur në njërën dorë dhe më pak të ngjarë që ju të heqë atë.

Processor

Ajo që zakonisht quhet procesor në një telefon është në fakt një sistem-on-a-chip kombinuar procesor, grafika dhe sisteme të tjera thelbësore në një.

Në përgjithësi më të reja procesor më të fuqishëm dhe bateri efikas do të jetë. Samsung, Huawei dhe Apple të tyre, ndërsa Qualcomm është furnizuesi më i madh për të markave të tjera në fund të lartë, me Snapdragon varg e saj të 8-seri në krye.

RAM

RAM (kujtim) po ku Apps tuaj dhe proceset janë ruajtur, kur në përdorim, kështu që ju më shumë se telefoni juaj ka më të mirë, deri në një pikë.

Android kërkon më shumë RAM se sa iOS, kështu që është e vështirë për të drejtpërdrejt krahasimin e tyre. Por me Android të paktën 4GB RAM rekomandohet aktualisht.

Ruajtje

Ndryshe nga kujtesa, magazinimit është ku çdo gjë është e ruajtur në telefon, duke përfshirë aplikacionet dhe media. Ndërsa një telefonat disa mund të ketë ruajtja e tyre zgjeruar me kartat microSD, më nuk mund të.

Kjo do të thotë që ju duhet të synojnë për 64GB e magazinimit në një minimum, por më shumë në qoftë se ju doni të ruajtur shumë foto. Shërbimet cloud të tilla si Spotify apo Fotografitë Google-it mund të ndihmojë të shkarkoj muzikë tuaj, foto ose video në internet.

Përditësimet e softuerit

Mbajtja e telefonit tuaj të sigurt nga hakerat është thelbësore, gjë që e bën përditësime të softuerit kritike të mete patch dhe vrima të sigurisë, si dhe duke shtuar veçori të reja dhe përmirësimin e gjëra të tilla si jetën e baterisë dhe kamera.

Jo të gjithë telefonat të marrë përditësime të rregullta. Mbështetja Apple e telefonave të vjetër është më e mira në biznesin e rreth 5 vjet, e ndjekur nga Samsung dhe Google-it tre vjet, si nga kur telefoni u lirua – jo kur keni blerë atë.

Jetën e baterisë

Jetën e baterisë ndryshon në mënyrë drastike mes pajisjeve, dhe “të gjithë-ditore bateri” shpesh nuk do të thotë 24 orë në mes të akuzave. Disa nuk mund të zgjasë kohë të mjaftueshme, veçanërisht nëse ju jeni jashtë në mbrëmje.

Jetën e baterisë merr më keq si moshave bateri shumë, kështu që një bateri dyditor ka të ngjarë të siguruar që telefoni zgjat të paktën një ditë dy vjet më vonë.

Aparat fotografik

Kamera janë beteje aktuale në mes të lojtarëve të mëdhenj, por kufijtë midis tyre janë hollim.

Shumica përdorin fotografisë kompjuterike që kombinon hardware me algoritme të avancuara software, zakonisht duke lejuar kamerave të shumta për të kombinuar për të bërë një imazh.

Si e tillë kamera software e bën sa më shumë dallimin si hardware, dhe është një nga disa fusha që në fakt përmirëson me kalimin e kohës me të rejat.

Sistemet Multi-kamera shpesh ofrojnë më shumë, si zooms dobishme, modes portret dhe performancë më të mirë të ulët-dritë, por ata nuk janë të gjithë në mënyrë të barabartë krijuar. Ka edhe kamera 3D, e cila mund të zbulojë shprehjet e fytyrës dhe truket të tjera zbavitëse.

Numri i Megapixels (MP) gjithashtu bën një dallim. Duke pasur më shumë deputet nuk do të barabartë një imazh më të mirë, por kamerat moderne smartphone kombinohen pixels shumta për të përmirësuar cilësinë e imazhit prodhimin shtëna 12MP nga sensorë 48MP, për shembull.

Gjëra të tjera të marrin në konsideratë

Wireless akuzuar: i përshtatshëm, por më ngadalë se nëpërmjet kabllit dhe normalisht një jastëk akuzuar nuk vjen në kutinë e

qëndrueshmëri: përgjithësisht xhami në pjesën e përparme dhe të pasme të telefonit e bën atë më të brishtë

vlera e rishitje: iPhones mbajnë vlera e tyre më mirë se të tjerët më

OLED kundrejt LCD: Ekranet OLED lëshojnë dritën e tyre kështu që kanë zezakët shumë më të thellë dhe ngjyrat më të gjallë, ndërsa ekranet LCD janë më të lira

vrapues up

Këto janë telefonat e mira ende e vlefshme duke blerë në qoftë se asnjë nga katër smartphones të lartë përshtaten faturë.

Apple iPhone XR

RRP: £ 749 / $749

★★★★ ☆

udhëzues blerësit smartphone-së - iphone XR

pak më të lirë iPhone XR Apple ofron shumicën e tiparet e iPhone XS. Ajo ka jetë më të mirë e baterisë shumë, por ka një aparat të keq, a pak më e madhe, por ekran më keq dhe është bërë nga alumini dhe xhami, në vend të çelik inox, humbur ndjehen saj luksoze dhe njohuri se kjo është Apple më të mirë mund të bëjë.

IPhone XR duket mahnitëse në të kuqe, por kjo nuk është e lirë nga ndonjë shtrirje të imagjinatës, kushton sa më shumë ose më shumë si telefonat anije vërtetë nga konkurrentët. iPhone XS ende I për të blerë në qoftë se ju doni një iPhone, por në qoftë se ju dëshironi të kurseni para, kaloni në Android.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Apple iPhone XS Max

RRP: £ 1,099 / $1,099

★★★★ ☆

udhëzues blerësit smartphone-së - iphone xs max

Nëse ju duhet të keni një iPhone dhe ajo duhet të ketë një ekran masiv, atëherë iPhone XS Max është opsioni juaj vetëm. Por kjo është edhe më i shtrenjtë dhe më të mëdha dhe më të rënda, duke e bërë atë mjaft të vështirë për të trajtuar ditë-për-ditë, që do të thotë më të vogël iPhone XS është alternativë më të mirë.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Samsung Galaxy S10 Plus

RRP: £ 899 / $999

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - Samsung Galaxy S10 plus

Versioni më i madh i Galaxy S10 me një ekran 6.4in qHD + ka ekran më të mirë në dispozicion në çdo pajisje. ovale hole-Punch notch është roman, përmban dy kamera të mira selfie. Kamera e trefishtë e pasme është e mirë, por jo një copë toke në P30 Pro Huawei. Performanca është e mirë, kështu është software, por jeta e baterisë është pak zhgënjyese në krahasim me më të mirë.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Samsung Galaxy Note 9

Çmim: £ 899 / $899

★★★★ ☆

udhëzues blerësit smartphone-së - samsung galaxy note 9

Samsung Galaxy Note 9 ofron diçka pak të ndryshme, me jetë të gjatë e baterisë, një ekran masiv dhe të gjithë-rëndësishme Stylus S Pen. Nëse jeni duke kërkuar për një central elektrik produktivitetit, Shënim 9 eshte. Por është gjithashtu e madhe me një dizajn të datës pak.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Huawei Mate 20 Për

RRP: £ 899,99

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - huawei mate 20 pro

Mate 20 Pro ka të madh, tërheqëse QHD 6.39in + ekran, trup shtathedhur, jetë të gjatë e baterisë dhe punën e madhe që e bëri atë telefoni i lartë i 2018. Megjithatë, shkëlqyer sistemin e saj kamera e trefishtë me 3x zoom optik është mbetur pas nga Huawei P30 Pro më të reja, i cili ka një kuadrat aparat fotografik Leica me 5x zoom optik. Ajo është me vlerë në kërkim jashtë për marrëveshje, veçanërisht në qoftë se ju doni opsionin 3D zhbllokuar fytyrë.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

nder View20

RRP: £ 500

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - view20 nder

Markë Huawei Honor ka bërë një emër për veten telefonat prerë-çmim, por e mira. View20 është telefoni më i mirë që ka bërë ndonjëherë dhe është plasaritje vlerë në vetëm £ 500.

Ajo ka një top-of-the-line Huawei Kirin 980 procesor (siç shihet në Mate 20 Për), një të mirë-looking FHD + LCD ekran 6.4in, shumë e magazinimit, 6 ose 8GB RAM, një super-të shpejtë gjurmë gishtash skaner në anën e pasme dhe madje ende ka një fole kufjeve. Karakteristika të shquar janë një vallëzuese vrimë-shënoj në ekran, përmes të cilit një shkëlqyer 25MP selfie Pokes kamera, dhe një 48MP kamera të vërtetë të madhe në pjesën e prapme.

Fast akuzuar, jetë të gjatë e baterisë, madh në-dorë ndjehen dhe një model të egra dritë-duke reflektuar V-formë në xhami mbrapa rrumbullakët nga pikat kryesore. UI Magic nderin e 2, bazuar në Android 9 byrek, nuk është mjaft aq i mirë sa OxygenOS OnePlus-së, por të paktën ju merrni dy deri në tre vjet më të reja.

Nga e telefonave dy £ 500 top-fund, blej Honor View20 qoftë se ju doni një aparat të mirë; blej OnePlus 6t qoftë se ju doni një përvojë më të mirë të përdoruesit dhe software.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Google Pixel 3

RRP: £ 739 / $799

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - google pixel 3

Pixel 3 është e gjitha për aparatin Google dhe software. Ekran OLED 5.5in është i vogël krahasuar me standardet më 2019 dhe ka bezels të mëdha në krye dhe në fund, të cilat e bëjnë telefoni më i madh se ajo duhet të jetë dhe t'i jepte një vështrim datë.

Por fantastike kamera e pasme e vetme Google, software dhe të shpejtë updates shkëlqyer janë me vlerë blerë në. Performanca është e mirë, por jeta e baterisë është pak i dobët. Blerë në qoftë se ju doni një telefon të vogël dhe Samsung Galaxy S10 nuk është për ju.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Google Pixel 3 XL

RRP: £ 869 / $899

★★★★★

udhëzues blerësit smartphone-së - google pixel 3 xl

Google Pixel më të mëdha 3 XL ka çdo gjë që bën Pixel 3 një telefon të vërtetë të madhe, por është më i madh me një nivel të madh në krye të ekranit. Kjo është më e vështirë për të trajtuar se vëllanë e tij të vogël dhe është më e shtrenjtë, por ka jetë pak më të mirë të baterisë. Nëse ju pëlqen të Pixel 3 por duan një ekran të madh, Ky është telefoni për ju, por në tërësi versioni më i vogël është një pajisje e mirë për shumicën e njerëzve. Mate 20 Pro është një më të mirë telefon i madh-ekran gjatë gjithë.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

Xiaomi Mi Mix 3

RRP: £ 499

★★★★ ☆

udhëzues blerësit smartphone-së - Xiaomi mi mix 3

telefoni i parë Xiaomi-së slider ofron më shumë se më për paratë, me syze top-fluturimit për 2018 konkurrojnë direkt me 6t OnePlus dhe nderit View20. Ajo merr një qasje të ndryshme për problemin e ku për të vënë kamera selfie në një dizajn të gjitha-ekran, fshehur atë prapa ekranit në slide-out seksionin.

mirë, por mjaft aq i madh sa konkurrencën e saj, ky telefon i madh është mbajtur prapa nga një peshë të rëndë dhe një eksperiencë software që thjesht nuk është aq i mirë, pavarësisht nga mundësitë e ngurta navigacion gjest.

Këto marrëveshje të përditësuara rregullisht janë me burim përmes një pale të tretë të shërbimit krahasim të çmimeve. The Guardian mund të bëjë një komision të vogël në qoftë se një lexues klikimeve nëpër dhe e bën një blerje.
më shumë informacion.

nuk rekomandohet

Nokia 8 shirok - Mirë software por dizajni mesatare dhe kamera - £ 600

Razer Phone 2 – Gaming bisha telefon që bie poshtë në punën e kamera - £ 500

Sony Xperia XZ3 - Good, por jo telefon i madh që mungon shenjë - £ 699

LG G7 - dizajn frymëzim dhe software që nuk është aq i mirë sa rivalët - £ 375

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.

26781 7