5 Mënyrat për të shndrit deri dhomë gjumi tuaj

5 Ways To Brighten Up Your Bedroom

Gjumi është vendi që kalojnë shumicën e kohës sonë, por gjithashtu tenton të jetë më i lënë pas dore, kur është fjala për ujdisje. në ditët tona, Paratë mund të jetë një faktor i rëndësishëm! Këtu janë disa këshilla të mëdha për brightening deri hapësirë ​​tuaj me pa të holla në të gjitha!

1.korrigjoj! Një marrëveshje e re e freskët gjithmonë e bën një dhomë të ndjehen të re. Mos kini frikë të provoni kënde të reja për mobilje tuaj vendosni shtratin tënd mbi një diagonale, apo edhe të drejtë në mes të dhomës!

2. Kërko mbathje tuaja për shalle, peshqire, apo edhe pillowcases që kompliment skemë tuaj ngjyra.

Ju mund të përdorni gjëra që ju tashmë vetë për të zbutur një top bufe apo buzë të nightstand tuaj, ose ndoshta të hedhur një shall të bukur mbi këmbët e krevatit. Nëse ju tashmë keni hedhin pillows në shtratin tuaj (në qoftë se ju nuk e bëni, është koha për të vjedhur ato nga një dhomë tjetër!) ju gjithashtu mund të përfundojë këto pëlhura rreth pillows për një vështrim të ri, dhe vetëm valvul sigurimi në shpinë.

Jelly Bean Plant (Sedum rubrotinctum)

Jelly Bean Plant (Sedum rubrotinctum) (Foto: Wikipedia)

3. Shto një bimë në dhomën tuaj. Shikoni rreth shtëpisë tuaj për të parë nëse një nga bimët tuaja ekzistuese do të jenë të lumtur në dhomën e gjumit, pastaj të kalojnë atë atje! Nëse ju nuk mund të gjeni një bimë gati për zhvendosje, të bëjë një të tillë! Shumë bimë mund të jetë rritur nga kërcell, ose ekzistuese tuaj houseplants, një mik mund të ju lejojnë të prerë, apo edhe disa bimë në natyrë.

Ivy dhe shumë groundcovers hije janë houseplants shumë të mira. Ju edhe mund të relive fëmijërinë tuaj pak dhe të rritet një patate të prerë, ananasi, ose në krye karrota në një majë! për kontejnerë, shikoni në kuzhinë tuaj dollapët.

teapots vjetra dhe gota, lojë me birila qelqi, edhe enët e pjekjes mund të bëjë kontejnerë të veçantë.

4. Shto relikeve në dhomën tuaj. Unë mbaj një foto të secilit prej fëmijëve të mi, kur ata ishin të vogla në krah të shtratit tim, dhe kjo gjithmonë më bën të buzëqesh. Si për të varur tuaj vello dasmës nga ballë krevati, ose inkuadrim tuaj ftesa e dasmës ose letra të vjetra dashuri?

5.Shto parfum. Nëse ju nuk keni ndonjë potpuri ose temjan në shtëpi, prerë deri disa peels portokalli dhe të lejojë që të thatë, pastaj përzihen me çfarëdo erëza e ëmbël që ju keni në bufe tuaj. (Ajo merr vetëm një majë, provoni kanellë, xhenxhefil, ose allspice.) Vendin potpuri tuaj në një tas të hapur në dhomën tuaj për të freskohem dhe të frymëzojë!

Më vonë në verë, sigurohuni që të përfshijë lule në dhomën tuaj, në qoftë se ju nuk keni trëndafila ose lule të tjera aromatike në oborrin tuaj, daisies në anë të rrugës mund erë shumë e madhe!

Vetëm disa ndryshime të vogla, nuk ka para të përfshira, dhe një më të mirë, vendi më pozitiv për ju për të filluar dhe do të përfundojë çdo ditë!

Enhanced nga Zemanta