WD-40 dhe tamponin në mikrovalë: sekretet e fotografisë ushqimit zbuluar

WD-40 and microwaved tampons: secrets of food photography revealed

Kjo është puna e një stilist të ushqimit për të bërë produkte të duken të shijshme në kamera - edhe nëse Makeover lë ushqimin pangrënshëm. Gjashtë stilistët na tregoni truket e tyre


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “WD-40 dhe tamponin në mikrovalë: sekretet e fotografisë ushqimit zbuluar” ishte shkruar nga Angelina Chapin, për theguardian.com të hënën 4 janar 2016 15.51 UTC

Behind shumicën e fotografive profesionale të ushqimit është një stilist i cili truket shikuesit. këto mashtrime shkojnë nga një kontakt të kuq buzësh të skuq një luleshtrydhe, për "milkshakes" të bëra nga patate pure. Kjo nuk është se stilistët e ushqimit janë gënjeshtarë dhe cheats. Ata janë thjesht në biznesin e improvizimit.

Gjatë gjithë 10 ore ajo merr, mesatarisht, për të përfunduar një foto xhiruar, stilistët pritet të zgjidhur ndonjë krizë e dhënë në vend. No tzatziki në grup? Sigurohuni bëjë me majonezë ose krem ​​whipped në frigorifer. Një klient dëshiron që lëkura turqi për të kërkuar një "pak më e kuqe"? Më mirë të ketë ushqim për t'u ngjyrosur në dorë.

"Kur të shtënat, ju nuk mund të ndalet dhe të thonë: 'Hey, ohu, Kam harruar këtë,' ", Shpjegon Denise Stillman, një stilist ushqim me bazë County Orange i cili ka qenë në të biznesit për 26 vjet. "Ju vetëm duhet të sigurohemi që ju [sjellë materiale të mjaftueshme për të vendosur për] mbuluar të gjitha bazat tuaja dhe pastaj [pyesni veten], "Çfarë tjetër mund të shkojnë keq?' "

Por jo çdo gjë është e falsifikuar. Produkti reklamues është duke u përpjekur për të shitur është paraqitur shpesh, shpjegon Stillman. Kur, për shembull, ajo shoots një reklamë për Breyers, ajo shoots krem ​​vërtetë akull. Por në qoftë se ajo është stili Gay Lea ushqime 'krem whipped, akullore që qëndron në majë të mund të bëhet nga çdo gjë - për sa kohë që ajo duket e shijshme.

Nëse shtënat një reklamë televizive apo shpallje të shtypura, Qëllimi i një stilist ushqimor është shpesh për të theksuar bukurinë natyrore një përbërës i.

"Unë jam si flokët dhe kozmetikë për ushqim,", Thotë Charlotte omnes, një stilist i bazuar në Nju Jork. "Kur të shihni modele të ecin poshtë pistës, ata nuk e shohin si kjo. Por, pasi ata vijnë nga grim, ju jeni si, 'Uau.'"

Nëse ju doni tuaj fotot e ushqimit Instagram të ngjajnë Bon Appetit mbulon, ne kemi mbledhur disa këshilla pro që do të ndihmojë. Gjashtë stilistët e ushqimit të na shërbyer sekretet e tyre se si për të bërë enët e zakonshme të duket gati për e tyre të ngushtë-ups.

Enchiladas: pure patate japin pamjen e pjesa më e madhe

Enchiladas
Për një enchilada shijshme-looking, shtoni patate pure. Fotografoj: Foto nga Rick Gayle. styling ushqim nga Kim Krejca.

Ushqim meksikan nuk është më fotozhenike. Askush nuk e di këtë më mirë se Kim Krejca, një stilist me bazë në Phoenix i cili punon me një shumë të kuzhinës jugperëndimore. "Enchiladas me salcë gjakderdhje në fasule [janë] jo shumë të këndshme vizualisht,"Thotë ajo. "Ju duhet të ndryshojë atë, por ende të jetë e vërtetë për ushqim."

Për të dhënë enchiladas pamjen e bulkiness (siç shihet më lartë), ajo i mbushur me pure patatesh çastit, go-për një stilist të plotësojë për shkak se ata janë të lehtë për të bërë dhe myk. Pastaj Krejca shtuar mish dhe veggies në skajet ku tortillas hapë. Për të përfunduar pjatë, Ajo përdori një armë të ngrohjes për të bërë djathi shkrihet përkryer në krye.

Tacos: sponges kozmetike mbajtur predha të hapura

Tacos
Tacos: provoni sponges kozmetike, ngjitës, dhe WD-40. Fotografoj: Foto nga Rick Gayle. styling ushqim nga Kim Krejca.

Në jetën e vërtetë, tacos janë një rrëmujë të shijshme. Për të bërë ato të presentable në kamera, Krejca ngjitur dy tortillas së bashku dhe të vendosen sponges kozmetike pas mishit për të mbajtur predha të hapura. Për të errët dhe lëng-looking viçi, ajo pikturuar copa me një salcë kafe të quajtur Kitchen Bouquet, bërë nga uji dhe ushqim për t'u ngjyrosur. Krejca pastaj mbulua mbushjen me WD-40, arma e saj e fshehtë për të bërë ndriçoj ushqim meksikan. Stillman përdor speca të kuqe në vend të domate diced për një ngjyrë më të gjallë dhe derdh shurup misri në fasule në mënyrë që ata të duken me lagështi dhe të freskët.

drithi: produkteve të flokëve për meshkuj dhe sunscreen të bëjë një 'qumësht' përsosur

drithi
A ju preferoni drithëra të thatë ose me krem ​​e flokëve? Fotografoj: Foto nga Chris Elinchev të vogla Pond Productions. styling ushqim nga Tamara Kaufman.

Kjo mund të prish oreksin tuaj, por qumështi i përdorur në fotot e drithërave është zakonisht rreme. Që nga materiali i vërtetë shpejt e bën kornfleiks shikoni lagur, stilistët ushqimore kanë ardhur me alternativa. Në këtë foto, Me bazë në Wisconsin Tamara Kaufman përdorur Wildroot, a flokët e bardhë Krem për njerëzit me një locion sunscreen-si qëndrueshmëri që shumë stilistët dëshirosh. Krejca preferon metodën e vjetër-shkollën e zam bardhë, e cila fotografon ashtu si marrëveshje e vërtetë. Kur pro bëjnë përdorur qumësht aktuale, kjo është vetëm një sasi shumë e vogël. Sipas Michelle Rabinit, një stilist ushqim me bazë në Toronto, ju mund të vendosni copa më të bukura të drithërave në një tas të mbushur me shkurtimin e perimeve dhe të mbuluar atë me një shtresë e hollë e qumështit. "Shkurtimi i reziston të lëngshme dhe kjo duket si të gjithë tas është e mbushur me mounds e drithërave,"Thotë ajo. "Pjesët do të qëndrojë shumë e freskët për një kohë të gjatë."

kafe: tallaze poshtë salcë soje dhe xhelatinë të japë një vështrim të butë

kafe
Për një kafe të qetë, në kërkim, provoni ujë dhe xhelatinë. Fotografoj: Foto nga Beth Galton. Retouching nga Ashlee Gray. styling ushqim nga Charlotte omnes.

kafe e zezë është e vështirë për të punuar me të për shkak të shkëlqim e saj me vaj. Ne nje Latte ose kapuçin, shkumë do të zhduket shpejt. Në këtë foto, Omnes përdorur një kombinim të Kuzhina Bouquet, ujë dhe xhelatinë për të dhënë kafe një vështrim të butë. Në një çikë, Rabin ka përdorur salcë soje tallaze-poshtë dhe një herë kishte për të improvizoj me krem ​​dhe lëng mishi Brauner në grupin e një markë e njohur kanadez. "Unë shoh se billboard I punuar në dhe unë jam si: "Kjo është qesharake, sepse kjo nuk është një kafe,'" ajo tha. Kaufman përdor marrëveshje e vërtetë kur është e mundur, por shton pikat e ujit me sapun rreth perimetrit me një eyedropper që të stimulohet vendas të freskëta. shkumë, stilistët thonë, është bërë shpesh nga tubacione shkumë sapuni.

Turqi: ajo mund të jetë gjallë dhe të përgjakshme brenda, por lëkura duket e mirë

gjeldeti
turkey undercooked është paraqitur shpesh në reklama. Fotografoj: Foto nga Marshall Troy. Prop styling nga Grace Knott. styling ushqim nga Charlotte omnes.

Çdo kuzhinier në shtëpi e di se është e vështirë për të bërë një crispy shpendëve në pjesën e jashtme dhe me lagështi në brendësi. për fat të mirë, stilistët ushqim vetëm duhet të përqëndrohet në estetikë, që do të thotë se ata kurrë nuk e gatuar plotësisht një. "Është e rëndësishme të mos overcook tyre, në mënyrë që lëkura qëndron kërkuar lagështi, shëndoshet dhe lëng,"Thotë omnes. "Këto janë cues vizuale që e bëjnë ujin tënd gojën kur ju shikoni në atë." New-York bazuar stilist Brian Preston-Campbell thotë se ai shpesh pjek pesë apo gjashtë gjelat për disa orë çdo të marrë se "zogu përsosur hero". "Është ende e para dhe lloji i të përgjakshme brenda,"Thotë ai. "Kjo është lloj i keqe, por kjo është në lidhje me produktin përfundimtar në foto."

Në këtë shtënë, Omnes mbështetën poshtë lëkurën e gjeldeti kështu që nuk do të heq në furrë. Ajo rreshtuan pan dhe i mbushur zogun me një ujë ngjyhet peshqir letre kështu që do të avull në vend të kthehet crispy. Për të arritur këtë kafe, shndritshëm look, ajo krehur gjeldeti me një përzierje me ujë, Kuzhina Bouquet dhe sapuni.

Akullore ose krem ​​whipped: shkurtim, shurup misri dhe krem ​​ëmbëlsirash

akullore
Krem ëmbëlsirash plus sheqer pluhur bën një krem ​​mbresëlënëse me pamje akull. Fotografoj: Foto nga Marshall Troy. Prop styling nga Grace Knott. styling ushqim nga Charlotte omnes.

Nëse akullore ishin një model të njeriut, ajo do të jetë një primadonë. Ëmbëlsirë është e vështirë për të myk, dhe në qoftë se ju nuk jeni styling në një hapësirë ​​në frigorifer, shkrihet shpejt. Për të shmangur dhimbje koke, Ekspertët shpesh kthehet në përbërës të tjerë. Për të krijuar "akullore" në të majtë, Omnes përziera krem ​​ëmbëlsirash me sheqer krem (kon në të djathtë është marrëveshje e vërtetë), por rreme receta më e zakonshme akullore është një kombinim i shkurtimin perimeve, sheqer pluhur dhe shurup misri.

Për desserts tjera qumështi, stilistët kanë shumë hacks. Për një porcion të krem ​​whipped, Omnes përdorur një Creamer jo-qumështit se "nuk do të vazhdosh ose të qarë". Kaufman preferon Barbasol krem ​​rroje, por shënime: "Gruaja që gabimisht u përpoq një pickim nuk ishte i kënaqur." Për milkshakes, Stillman përdor krem ​​kosi, sepse është e trashë dhe të lehtë për të vorbull.

pije: kjo xhami të ftohtë? Është spray-on deodorant

cola qelqi
Nëse pija juaj mungon shkëlqim të drejtë, vetëm llak deodorant disa mbi të. Fotografoj: Alamy

Stilistët mos e humbni pije alkoolike të vërtetë përveç nëse ad është për alkool. Për të bërë kokteje, Omnes mixes ushqim për t'u ngjyrosur në ujë, një mashtrim Kaufman gjithashtu përdor për të krijuar "Chardonnay" nga holluar Kuzhina Bouquet. në të vërtetë, të lëngshme në vetvete është shfaqje e veçantë. "Pjesa më e rëndësishme në lidhje me kokteje janë cues vizuale,"Thotë omnes - cues si akull, vërshëllen, flluska dhe shkumë. "Ata [bërë pije] duken të freskëta. "

Për pije të ngrirë si margaritas dhe daiquiris, pro mbështeten në pluhur akull, pjesë të xhelatinë që duken si akull grimcuar, kur të përziera me lëng. Ata gjithashtu përdorin plastike rreme ose kube akulli akrilik, të cilat nuk shkrihet nën dritat e nxehtë kamera dhe vazelinë në buzë e margaritas. Për të krijuar acar, mantelet Stillman një turi birrë me spray-on deodorant dhe përdor një përzierje e Scotchguard dhe glicerinë për të bërë pije të buta të duket akullt të ftohtë me rruaza e kondensimit. "Ajo që një sherr do të ishte ndryshe,"Thotë Stillman. "Kjo mënyrë, ju mund të zgjidhni nivelin e lagështi në xhami. "

makarona me avull: temjan i jep pamjen e avullit

Në atë moment kur avulli ngrihet nga makarona si mjegulla mbi një mal është e vështirë për të kapur të natyrshme në kamera. Kaufman fsheh një paketë petë kallaj e patate të skuqura me avull brenda tas makarona dhe shton ujë për të krijuar avull. Për të marrë të njëjtin efekt, ajo ka ndezur gjithashtu temjan dhe më vonë hoqi shkopin me Photoshop, ndërsa truket e tjera përfshijnë një avullore veshje ose cigare tym. Deri tani metoda më interesante është që mikrovalë tampona ujë ngjyhet (topa pambuku të punojnë si) dhe të varroste pas një pjatë. "Unë kam ato në çantë time vetëm në rast,"Thotë Kaufman. Pavarësisht nga teknikës, ajo thotë se me avull duhet gjithmonë të shtënë kundër një sfond të errët.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.

24220 0