The 25 lojërat më të mira të 2015: 20-16

The 25 best games of 2015: 20-16

 

Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “The 25 lojërat më të mira të 2015: 20-16” është shkruar nga Keith Stuart, Simon Parkin dhe Ian Ford, për theguardian.com më 15 dhjetor e martë 2015 09.35 UTC

Kjo është pjesë e dy fitore sonë përmes lojërat më të mira 2015, and after yesterday’s concentration of offbeat indie hits, këtu janë … mirë, a few more. We did warn you this was a highly subjective list.

20. Galak Z (PC / PS4)

Galak Z
Can you deal with disaster? Galak Z will tell you either way.

The aesthetic is borrowed from 1980s Saturday morning cartoons, the kind where a boyish Japanese hero space pilot takes down the hulking alien monster while successfully negotiating a field of asteroids. Ende, behind the bluster, this is a game about learning how to deal with disaster when, për shembull, you’re quaking in some forsaken space cave, mburoja varfëruar, pyesin se si mbi tokë, ju mund të bëni atë në shtëpi në mothership në një copë. Projektuar nga Jake Kazdal, i cili ka punuar së bashku Tetsuya Mizuguchi mbi revole farës Rez, kjo është një lojë të mirë-looking shumë. Por bukuria e vërtetë qëndron në fatkeqësitë në të cilat ju jeni thrusted edhe në qoftë se, për disa lojtarë, kërkesat e tyre do të jetë pak a shumë stratosferike.

19. N ++ (PS4)

N ++
Ritmet Arcade ... N ++.

Arcade Ritmet e N ++ janë pothuajse instinktivisht njohur. Kjo është një lojë në të cilën ju përsëris të njëjtat veprime, kohë dhe përsëri, in a quest to master spatial reasoning. Your character, a diminutive ninja, lives for just 90 sekonda. In that time, you must attempt to traverse five deadly rooms. It’s not the most novel or affecting premise, and yet, N++ feels freshly essential (as well as bulky: there are around two thousand challenge rooms to tackle). As with all the very best twitch classics, the journey from beginner to master is told not via new abilities for your avatar, but rather in your hands and muscle memory. Ju lënë një ekspert - edhe pse një në një dimension të veçantë kot.

18. Tregime nga Borderlands (formate të shumta)

Mit nga Borderlands
Tragedy dhe bark qesh: Mit nga Borderlands.

Ashtu si Tales Traveller së me titujt Lego, Llafazan ofron një linjë të prodhimit në fabrikë të aftë për të marrë ndonjë e lojrave, film apo ekskluzivitet televizion dhe duke e kthyer atë në diçka të zgjuar, i këndshëm dhe shpesh të qeshur. Edhe pse Game of Thrones dhe Minecraft: Story Mode gjithashtu shkëlqei këtë vit, është kjo spin off nga rekreativë Gearbox RPG që ne me të vërtetë gëzuar, thanks to its excellent characters, genuinely funny script and expert understanding of a narrative universe where tragedy and belly laughs are only ever a laser blast apart.

17. Invisible Inc (PC/Mac/PS4)

Invisible Inc
Invisible Inc

A title pun worthy of the purest stealth game this year, Invisible Inc. also boasts greater beauty and urgency than any turn-based strategy title has a right to. You have 72 hours to save your spy agency by infiltrating 2074’s megacorps, siphoning power and funds with the odds firmly stacked against you, even with a vital rewind function. Zgjerimi i tij i fundit dyfishuar gjatësinë e një fushate tashmë vlerë rishikuar për shkak të gjerë customization karakter dhe zgjedhjen e saj; që ju të sjellë së bashku do të ndryshojë rrënjësisht playstyle tuaj.

16. Super Mario Maker (Wii U)

Super Mario Maker
Super Mario Maker Fotografoj: Nintendo

Në një kohë apo një tjetër, ne kemi menduar të gjithë fshehurazi: 'Hey, që Shigeru Miyamoto është një kollë e thatë i plotë; Unë mund të bëj më mirë. "E pra tani ne kemi një shans. Super Mario Maker është një mjet i fuqishëm deceptively krijim, duke e lejuar vetëm për askënd për të ndërtuar nivelet e tyre platforming dhe ta ndani me botën. Edhe pse kjo është e thellë dhe komplekse, Nintendo e di se si për të hartuar një ndërfaqe që punon, kështu duke e bërë stuff është aq shumë fun duke luajtur. Sigurisht, ne të gjithë e kuptojnë menjëherë se Vjeter është në fakt një gjeni, por ndoshta kjo është pika.

  • "Shqyrtimi i Vitit" The Guardian lojrave është duke u zhvilluar në Guardian Scott Room enjten në mbrëmje, 7-8.30pm. Featuring Keith Stuart, shkrimtarë Simon Parkin dhe Cara Ellison dhe zhvilluesi lojë Mike Bithell, ne do të shikojmë mbrapa në 2015, me pies mish i grirë dhe një gjigant (falas!) Xmas Tombola me çmime të mahnitshme! Biletat në dispozicion këtu.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

14128 0