The 11 Lojëra PlayStation ju absolutisht nuk mund të humbasë në vitin e ardhshëm

The 11 PlayStation games you absolutely cannot miss in the coming year

Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “The 11 Lojëra PlayStation ju absolutisht nuk mund të humbasë në vitin e ardhshëm” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com më 16 qershor e martë 2015 12.00 UTC

Sony tregoi jashtë një koleksion të madh të lojrave të reja, dha detaje të reja mbi elemente ekskluzive në disa lojëra të mëdha, dhe njoftoi se Projekti i saj Morpheus realitetit virtual kufje do të jetë në dispozicion vitin e ardhshëm.

Përtej Final Fantasy VII xhirim, dhe Fushata Shenmue III kickstarter, këtu janë 12 gjërat që ju duhet të dini në lidhje me PlayStation formacion Sony për vitin e ardhshëm.

Projekti Morpheus

Morpheus projekt
Projekti Morpheus VR kufje Sony do të jetë në dispozicion në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm. Fotografoj: Jae C. Hong / AP

Sony zbuloi disa copa të vogla në lidhje me kufje e saj virtuale realitet dhe projekti Oculus konkurrent Morpheus në E3. Ajo do të jetë në dispozicion në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, kushton "disa qindra dollarë" dhe do të ketë rreth 30 lojërat, duke filluar nga puzzle dhe relaksim lojra në një të parë-person shooter multi-lojtar nga guerile Studios.

Ruajtësi i Fundit

Ruajtësi i Fundit në fund do të jetë në dispozicion për të luajtur vitin e ardhshëm, pas më shumë se pesë vjet pritjeje.

Sony ri-shpallur Ruajtësi i Fundit, lojë parashikuar shumë e treta nga krijuesi i lojra vlerësua aventurë ICO dhe në hijen e kolos, e cila ju vë në kontroll të një djali të ri eksploruar një shkatërrim me ndihmën e një zog / gjë gjigant qen.

Pesë vjet më parë Sony zbuloi lojë në E3 për PS3, tani kompania është premtuar se në fund do të jetë në dispozicion për të luajtur në PS4 vitin e ardhshëm.

Drejtori i serisë, Fumito Ueda, do të vazhdojë të kryesojë deri lojë pavarësisht nuk është më duke punuar për Sony.

Sky Askujt

Sky Askujt
Gjeneruar procedural lojë eksplorimi i hapësirës premton botën e pafund të tërheq me litar në mes të, të gjejnë jetë të re dhe të hedhur në erë gjërat. Fotografoj: Sky Askujt

Sky Epic lojës eksplorimi i hapësirës Askujt nga zhvilluesi i saj britanik Përshëndetje Lojërave u treguar off, duke përfshirë betejat, disa identifikimi i llojeve të huaja dhe një pak të mirë të shkatërrimit të mjedisit - çdo gjë që ju do të duan nga një përvojë Star Trek-si për guxim të shkuar aty ku askush nuk ka qënë më parë.

Pika kryesore e shitjes së lojës është shkalla dukshëm: Sistemet e pafund yll gjeneruar procedural duke pritur për lojtarët që të tërheq me litar në mes dhe të fillojnë të eksploruar, të gjithë e krijuar nga një 10-person zhvilluesi indie bazuar në Guildford.

Horizont: Zero Dawn

Mendje për dinosaurët robotik në Horizon Zero Dawn.

Grindja 4 nuk është e vetmja botë post-apokaliptike duke pritur për lojtarë PS4. Një tretë-person lojë Roleplaying nga Killzone zhvilluesi gueril Games, Horizont: Zero Dawn paraqet një botë të re në rritje nga një shkatërroi një të vjetër, ku makinat ulen në krye të zinxhirit ushqimor. Loja përmban një protagonist femër, në shtëpi i bërë armëve dhe gjuetia e dinosaurët të mëdha robotik, për shkak se vitin e ardhshëm.

I paeksploruar 4: End një hajdut-së

I paeksploruar 4
Aventurë gjoja fundit Nathan Drake. Fotografoj: Sony

Parashikuar shumë seri Sony aventurë lojë do të ketë shëtitje e saj të katërt dhe gjoja të fundit të këtij viti. I paeksploruar 4: Fundi një hajdut do të ushqehen tifozët më shumë e njëjtë me kacafytur, qitje, ngjitje dhe gara nëpër rrugët e qytetit. Indiana Jones me ndonjë emër tjetër.

Dreams

Dreams

Loja e fundit nga Little Big Planet-krijues Media molekulë është një tjetër i madh ndërtuar-tuaj-vet lojë. Këtë herë kjo është pak për botët e vogla pëlhurë dhe më shumë në lidhje me krijimin e gjërave në një botë ëndërr-si.

Pretty much çdo gjë mund të krijohet brenda mjedisi lojë duke përfshirë artit, lojërat, filma dhe muzikë, me sa duket.

Firewatch

Firewatch
Gjërat të merrni çuditshëm në pyll. Fotografoj: Firewatch

A ju pëlqen kampe? Një linjë e pazakontë histori? Pastaj Firewatch Campo Santo-së mund të jetë për ju. Ju të luajnë një njeri që merr një punë si një vëzhgim pyjore pasi jeta e tij personale e ka shpërbë, me kontakt të tij vetëm një bashkë-punëtor femër mbi radion, kur gjëra të çuditshme fillojnë të ndodhin në shkretëtirë.

Fat: Mbreti Marrë

Më shumë histori, më shumë greva dhe një Mbrapa pak PlayStation në zgjerimin e ardhshëm Fati.

Ashtu si me lojë origjinal, zgjerimi i ri Destiny shkak në shtator do të ketë disa gjëra ekskluzive për Sony consoles. PS3 dhe PS4 lojtarë do të merrni për të luajtur një grevë shtesë të quajtur dhomën Echo luftuar përndjekë, disa forca të blinduara të veçantë dhe një pushkë ri skaut ekzotike me një qëllim snajper-si quhet lepuri Jade.

Call of Duty: Black Ops III

ops zezë III
Më Call of Duty, këtë herë me një beta ekskluzive në Sony konsol. Fotografoj: Christian Petersen / Getty Images

Kamion i rëndë Activision është një revole të parë personi, Call of Duty Black Ops III, do të shihni harta të reja ekskluzive për PlayStation 4, ndërsa testimi në internet beta i lojës do të jetë i kufizuar në Sony konsol.

Vrasës i paguar

vrasës i paguar
Një botë e re e vrasjes pret. Fotografoj: Michael Nelson / EPA

Tullac në kokë Agjenti vrasësin 47 është kthyer përsëri, dhe të ngjashme me Black Ops III, Hitman fundit do të vazhdojë deri një test beta të lojës vetëm në PS4 përpara nisjes. Presin më shumë dhunë dhe hakmarrje.

Bota e Final Fantasy

Një Final Fantasy VII xhirim nuk ishte lajmi i vetëm nga seri. Një lojë për PS4 dhe PS Vita quajtur World of Final Fantasy u zbulua edhe për 2016, duke shfaqur një koleksion të versionet cutesy e karaktere klasike Final Fantasy. Çfarë ata do të bëni nuk është zbuluar me të vërtetë.

E3 2015: Ubisoft planifikuar përvojat ambicioze sociale realitet virtual

E3 2015: Ghost Recon Wildlands do të jetë më i madh lojë ndonjëherë hapur botës Ubisoft-së

E3 2015: Trillime Xbox me Lara Croft, Aureolë 5 dhe holographic Minecraft

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Artikuj që kanë lidhje