Gjashtë nga kufje të mira Zhurma-anulimi

Six of the Best Noise-Cancelling Headphones

Nga Bose të Beats, ne vlerësojmë kanaçe të aftë për mbylljen nga bota, si dhe duke bërë muzikë tuaj të këndoj


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “tones qetë: gjashtë prej më të mirë kufje zhurma-anulimi” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për The Observer më 3 qershor e diel 2018 08.00 UTC

Bose QC35 II, £ 330

Bose është një nga pionierët e teknologjisë së zhurmës-anulimi dhe është lavdëruar shpesh si më të mirë në biznes. QC35 II janë edicioni i dytë i kanaçe pa tel të kompanisë zhurma-anulimi dhe të vendosur standarde me të cilat të gjithë të tjerët është i matur.

Ata janë të shkëlqyer jo vetëm për anulimi aktive zhurma (ANC) por pasiv (zhurma bllokuar nga hartimin e kufje, në vend se duke luajtur tingujt ambientit) shumë, i cili është ku disa rivalë të bien të shkurtër. lidhjes Bluetooth është e mirë, por vetëm mbështet AAC dhe formatet nuk tjerë audio HD, një kabllo është atje në qoftë se keni nevojë për të dhe bateria zgjat rreth 20 orë me çdo gjë ndezur.

Ata kanë një të dallueshme, kontrolluar fort "Bose" shëndoshë, të cilat shumica, por jo të gjithë do të donte. App Bose ju lejon të kthyer poshtë ose off ANC, ndërsa vëllimi dhe rishikim kontrollet janë në kupën e duhur veshit. Një buton veprim në të majtë thirret Asistent Google apo toggles e anulimit te zhurmave.

Ata janë të lehta dhe të rehatshme, relativisht i vogël dhe understated në kokë, dele deri për të udhëtimit dhe janë të qëndrueshme të mjaftueshme për të mbijetuar ditë-për-ditë Commuting.

Vendim: Ata janë jo aq metrazh të pasur si disa, por ata janë më të rehatshme dhe të ketë zhurma anulimi më të mirë.

Sennheiser PXC 550, £ 350

PXC Sennheiser-së 550 janë pak të shurdhër për të parë. Ata janë gjithashtu jo aq i qetë si disa. Por duke qenë të lehta dhe relativisht të ajrosur, kur i veshur, ata janë më shumë gjasa për të akomoduar më mirë ata prej nesh me veshë të mëdha.

PXC 550 kanë soundscape karakteristike të gjerë Sennheiser-së, e cila tingëllon më pak të drejtpërdrejtë se rivalët. Ata nuk kanë një energji të vogël me electronica, dhe kokat bas duhet të shohim diku tjetër, por kitarë ushqyer dhe vokal ata të shëndoshë Fab.

Aplikacioni Sennheiser-së ju lejon të rregulluar nivelin e anulimit te zhurmave, ndryshojë EQ dhe të kthehet në pauzë zgjuar, i cili ndalon muzikën kur ju merrni ato off. Për fat të keq, për të marrë pauzë zgjuar për të punuar në mënyrë të besueshme ju duhet të prisni për dy sekonda herë ju kthehet kufje në para se të vënë ato në. Duke pasur parasysh se ju kthejnë ato në dhe jashtë nga gjarpërues earcups në vend se shpejt merr bezdisshëm. Kupa e drejta Veshi ka një prekje të ndjeshme pad - TAP për pushim, shpullë djathtë dhe të majtë për të kaloni, ose lart e poshtë për të rregulluar volumin. Një kaloni kthehet zhurma-anulimi off, për përshtatje dinamike të bazuar në nivelin e zhurmës ose në maksimum, ndërsa një buton cikle përmes efekteve të shëndosha të tilla si "klub", "Filmi" dhe "fjalës".

Zhurma-anulimi është i mirë, por jo mjaft në një nivel me Bose dhe Sony, veçanërisht në udhëtojnë çdo ditë, ku ata luftojnë për të bllokuar nga zhurma e udhëtarëve tjerë dhe trena screeching.

PXC 550 mbështetur aptX për Bluetooth dhe të vijë me një kabllo. Bateria zgjat rreth 30 orë në mes të akuzave dhe kufje dele për të udhëtuar.

Vendim: Një opsion afatgjatë me një soundscape gjerë.

Bowers & Wilkins PX, £ 329

Kufje ju vishni mund të jetë një deklaratë. Nëse ju jeni të veshur B&W PX ju jeni duke deklaruar se ju pëlqen kufje tuaj të duken si të mirë si ata të shëndoshë, me shumë finer, metalike-artikuluar armëve, thekson platin dhe earcups pëlhurë mbuluar me dhe shirit dekorativ.

PX nuk janë për t'u dukur, por ata duken më shumë si një grup £ 300-plus kufje nga kaluar sesa plastike ndritshme e brezit të rreh.

Kam gjetur se për të marrë më të mirë nga ata që ju duhet të lëviz me dorezë ato me zë të lartë, cili lloj i mposht pikën e të pasurit zhurma-anulimi. Ata janë edhe më të prekur nga zhurma-anulimi, e cila dukshëm ndryshon tingullin për keq kur u kthye në.

Zhurma Anulimi është i mirë me motorë droning, por jo aq i mirë sa pjesa tjetër në një zyrë apo në distance. Ata merren me erën të mirë të tyre të gjithë, megjithatë.

B&app W ju lejon të rregulloje zhurma anulimi mes "zyrë", "City" dhe "fluturimit", përfshirë nivelin e zhurmës ambientit le nëpërmjet. Buttons në rishikim të drejtë veshit kupa e kontrollit dhe vëllimi. Marrjen e tyre jashtë pushimeve muzikën, ndërsa ata do të pranojnë muzikë mbi Bluetooth me mbështetjen aptX HD, kabllo analog ose USB-C.

Ata ndjehen të rënda dhe janë më pak të rehatshme se rivalët, me hollues, pads më e vështirë që shtrydh anët e kokës suaj më fort. Ata nuk dele poshtë për të udhëtimit ose.

Vendim: Ato duken të mëdha dhe do të tingëllojë e madhe në qoftë se ju pëlqen muzikën tuaj të vërtetë zë të lartë.

Sony WH-1000XM2, £ 330

top-of-the-line zhurmës-anulimi kufje Sony nuk mund të ketë një emër i gjallë, por ata paketë një grusht të vërtetë. Ata janë ndoshta më të mirë Bose rivalët e para mund të blejnë, përputhen flamurtari në zhurma-anulimi. Çfarë Sony shton është i shëndoshë pak më e mirë, duke përfshirë HD dhe mbështetje hi-res audio mbi Bluetooth, dhe një numër i opsioneve customization të tilla si zhurma-anulimi që mund të rregullohen ose me dorë ose automatikisht.

App Smartphone gjithashtu ju lejon për të ndryshuar drejtimin e perceptuar të audio: për ta bërë atë të tingëllojë si muzika po vjen nga para jush ose pas, apo të gjithë rreth. Ka një barazim të plotë shumë.

Earcup drejta është me prekje të ndjeshme - tap dyfishtë në pauzë ose të luajë, rrëshqitni lart ose poshtë për të rregulluar volumin ose majtas ose djathtas për të kaloni rrugën. Mbuluar zonën me prekje të ndjeshme me një dorë dhe ajo tuba tingujt e ambientit në kufje kështu që ju mund të dëgjoni njoftime ose të ngjashme. Një kaloni në filxhan veshin e majtë mund të kthehet shëndoshë e ambientit në ose off.

Bateria zgjat rreth 30 orë dhe ata dele deri për të udhëtimit dhe janë shumë të rehatshme për periudha të zgjatura të dëgjuarit. The downside është se ata janë pak më e madhe se sa Bose QC35, nuk janë të mëdha në trajtimin e dy pajisje të lidhura në të njëjtën kohë, dhe nuk janë mjaft të mira në kanë të bëjnë me zhurmën e erës.

Vendim: Ideal qoftë se ju doni më shumë karakteristika, ose nuk i pëlqen mënyra Bose tinguj.

Plantronics Backbeat Pro 2, £ 230

Ndërsa nuk është saktësisht i lirë, Plantronics së Backbeat Pro 2 ofrojnë wireless zhurma-anulimi për £ 100 më pak se më të mirë të pjesës tjetër dhe për pjesën më të madhe që ju nuk do të jetë në gjendje për të të treguar.

Ata kanë një grup të mirë të kontrolleve në jashtë. Pushim, udhë kaloni, zhurma-anulimi kaloni dhe vëllimi goditje e lehtë dial janë të gjithë në Kupën e majtë, ndërsa e drejta ka një buton për të zjarrit deri asistent virtuale, një kaloni pushtet dhe një buton mikrofon memec. Marrë të tyre për pauzë muzikë, i vuri përsëri në për të filluar atë përsëri.

Zhurma-anulimi është i mirë, por jo mjaft të mirë-në-klasë, lënë në pak më shumë bërbëlit zyre sesa Bose apo Sony. Jetën e baterisë është një shkëlqyer 24 orë apo më shumë, por ata e marrin rreth tre orë për të ngarkuar, kur banesë.

Të Plantronics janë shumë të rehatshme për të veshin, edhe për periudha të gjata, me e madhe, gota prej pelushi veshit dhe një shirit dekorativ bukur i mbushur, por ata nuk do të dele deri, vetëm rradhës gota veshit në banesë.

Nëse ju pëlqen bas me tuaj zhurma-anulimi, këto janë ato për ju: ata kanë të bas të thellë në dispozicion këtu. Është kontrolluar fort dhe nuk e prish pjesën tjetër të muzikës, fryrë e madhe me linjat bas jashtëzakonshëm.

Vendim: bas Excellent thellë dhe zhurma e mirë anulimin për më pak.

Beats Studio 3 Pa tel, £ 300

E treta të gjeneratës Beats Studio 3 Wireless janë një hap deri mbi versionet e mëparshme të kufje zhurmës-anulimi Dr Dre-së. Ata janë në dispozicion në një gamë të ngjyrave dhe të ketë gota të mëdha të mjaftueshme për të akomoduar më veshët.

Ata janë mjaft të shtrënguar në kokë, pa rotacion në gota, që do të thotë se ata nuk vijnë në afërsi të Bose apo Sony për të gjithë-ditore rehati dëgjuar. Ata do të dele deri, por jo e sheshtë si shumica e të tjerëve, dhe mund të jetë pak kërcitës sa herë që ata janë të hapur.

Kontrollet në pjesën e jashtme janë mjaft të thjeshtë. Ka një buton Beats të mëdha për kontrollin rishikim, butonat fshehur sipër dhe më poshtë se për kontrollin e vëllimit, dhe një buton të energjisë. Shtypni butonin e pushtetit dy herë për të fikur zhurma-anulimi, mbajë rreh logo të zjarrit deri Siri apo Google Assistant në një telefon Android.

Ata punojnë mirë me smartphones Android dhe makinat e Windows, por më mirë me produktet e Apple në sajë të chip W1 e kompanisë. Thjesht kthejnë ato në afërsi të një iPhone dhe pairing është e ndarë në mes të ndonjë pajisje të tjera të Apple që ju mund të zotërojnë. Ata mbështesin AAC audio mbi Bluetooth, me një lidhje të fortë në të gjithë skenarët.

Aktive zhurma-anulimi është i mirë, por jo në një nivel me Bose dhe Sony, lënë në më shumë zhurmë Commuting. Kufje kanë një të veçantë "Beats" tingull, që është energjik dhe e rëndë në mes të bas, copë kostumi pop por Electronica më pak të ambientit.

Vendim: E madhe në qoftë se ju keni një iPhone, por rehati më të mirë, shëndoshë dhe zhurma- anulimi janë në dispozicion në vende të tjera.

Se si ata punojnë ...

Microphones në kufje zbuluar zhurma ambientit shkon në vesh. Sistemi pastaj luan inversioni i këtyre valëve të padëshiruar të shëndoshë përmes kufje. Valët e zërit të takohen dhe të anulojë njëri-tjetrin para se të goditur daulle e veshit tuaj. Kjo është përshkruar zakonisht si aktive zhurma-anulimi (ANC); zhurma bllokuar nga hartimin e kufje është përshkruar si pasiv zhurma-anulimi.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010