Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge Smartphones i papërshkueshëm nga uji

Samsung Galaxy S7 and S7 Edge Waterproof Smartphones

Koresë së Jugut gjigandi celular zbulon telefonat e reja lartë-fund Android me kartë tifoz i preferuar microSD slot, kamera super-të shpejtë dhe bateritë më të mëdha


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge smartphones papërshkueshëm nga uji anije nisur në MWC” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com më të dielën 21 shkurt 2016 18.00 UTC

Samsung ka zbuluar fundit smartphones saj anije Galaxy S7, duke sjellë karakteristika të preferuara si ajo ka për qëllim për të mbyllur nga të lartë fund të tregut të Android.

Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge Android smartphones e reja, zbuloi në Barcelonë në Kongresin Botëror Mobil, ndërtuar në hartimin e vitit të kaluar Versione të njohura S6 por shtojnë IP68 hidroizolim dhe një slot microSD card – dy karakteristika kompania koreane ishte bërë i njohur për derisa 2015.

Galaxy S7 ka një ekran të sheshtë 5.1in por një xham të lakuar prapa, duke shtuar në ergonomi. Sa më e madhe Galaxy S7 Edge ka një ekran 5.5in që është lakuar në të majtë dhe të djathtë të dorës skajet dhe ka bezels minimale të dyja anët e ekranit duke e bërë atë një nga phablets më të ngushta në dispozicion.

Samsung Galaxy S7 card microSD
Smartphones e reja kanë një slot microSD card për ruajtjen Expandable, diçka Samsung phones pasur deri vitin e kaluar. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Ata të dy të drejtuar versionin e fundit të Android 6.0 Alte, kanë 4GB RAM për të përmirësuar multitasking dhe 30% procesorë më të fuqishme me "shpatull termike" ujë-ftohje teknologji për të shmangur telefonat e mbinxehje.

Të dy smartphones të ketë bateri në mënyrë të konsiderueshme më të mëdha, të cilat premtojnë për të shmangur nevojën për të qenë vazhdimisht në kërkim të një pike të energjisë. Kompania ka vënë gjithashtu në mjete për të ndihmuar të ruajtur energjinë e baterisë ndërsa gaming, që të lejojë përdoruesit për të kapur pamjet e seancave të tyre të lojërave të ngjashme me mënyrën tastierë lojtarë mund të.

Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7 ka një gjithmonë-në funksion ekran, që tregon kohën, date ose informacione të tjera të kufizuara në ekran në çdo kohë. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Samsung po shtyn një ambient gjithmonë-në ekran që përdor ekran AMOLED e ekranit në dritë një grafik minimale që tregon kohën, date ose informacione të tjera user-configurable. Kompania pretendon tipar do të konsumojnë më pak se 1% Bateria në orë.

Telefonat gjithashtu kanë një të ri, zbehta 12-megapixel kamera projektuar me të ulët-dritë fotografisë në mendje. Ajo përdor pixels mëdha 1.4um dhe një lente me një f-stop e 1.7 te lesh 25% më shumë dritë në sensor, si dhe një sistem shumë të shpejtë automatik, për të ndihmuar në parandalimin fotot kokrra ose të paqartë.

samsung galaxy S7
Kamera tani vetëm shkopinj nga 0.46mm nga pjesa e prapme e telefonit. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Samsung, prodhuesi më i madh në botë smartphone, është mbyllur në një betejë mbi votat lundrues të blerësit smartphone me Apple në tregjet më të zhvilluara.

Kompania është bast në bateri, hidroizolim dhe kamera enhancements të tërheq blerësit, duke u përpjekur për të zgjeruar ekosistemin më të madhe rreth smartphone.

Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Galaxy S7 Edge me ekran të lakuar e saj. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Rory O'Neill, kreu i markës dhe marketingut të produktit për Samsung tha: "Tregu i smartphone në Mbretërinë e Bashkuar ka pjekur. ata nën 25 tani zgjidhni një smartphone me theks të veçantë në ndërveprimin e saj me shërbime dhe pajisje të tjera. Ne duhet të bëjmë më shumë se vetëm të prodhojë një smartphone, ne duhet të ripërcaktuar çfarë një telefon mund të bëjë. "

Pjesë e kësaj do të jetë shtytje Interneti i Gjërave të sistemit të quajtur SmartThings Samsung, plus lidhjet me televizionet e kompanisë, sistemet shtëpi audio, kamera dhe kufje saj virtuale realitet bërë në partneritet me Facebook Oculus Rift.

Samsung gjithashtu tha se ka për qëllim të sjellë e telefonit pa kontakt sistemin e pagesave celular aktualisht në dispozicion në SHBA dhe Korea e Jugut, Samsung Pay, në gjashtë tregje më shumë në 2016, duke përfshirë edhe Mbretërinë e Bashkuar, Spanjë, Australi, Brazil, Kina dhe Singapori.

gear samsung 360
Gear 360 është e re kamera 360-shkallë Samsung, të aftë për të shtënat video dhe fotot duke përdorur dy lente peshk-sy dhe dy sensorë 15-megapixel. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Samsung gjithashtu filloi një kamera 360-shkallë, Gear 360, e cila i ngjan një top të vogël vetëm pak më e madhe se sa një top golfi. Ajo ka dy 180-shkallë lente peshk-sy, mund të kontrollohet nga distanca nga një telefon Samsung dhe mund të derdhet video ose 30-megapixel foto në kohë reale.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010