Samsung Galaxy S5 do të nisë në 23 Shkurt

Samsung Galaxy S5 Will Launch on 23 February

Korean PHONE MAKER Samsung thuhet se do të nisë smartphone e saj Galaxy S5 para Kongresit Botëror Mobil (MWC) në 23 Shkurt para se të lironte atë në prill.

bloger rus Eldar Murtazin ka zbuluar se Samsung do të zbulojë S5 Galaxy në Barcelonë në 6 në 23 Shkurt.

Murtazin mund të shtrydh një sasi mbresëlënëse e informacionit në 140 karaktere, ai gjithashtu zbuloi se Galaxy S5 do të jetë me çmim të njëjtë si paraardhësit e tij Samsung Galaxy S4 në rreth £ 630, dhe se ajo do të vijë me një version të ripunuar të TouchWiz, gjasa versioni që u zbulua në linjë dje.

Ndërsa kjo është e gjitha Murtazin mund të shtrydh në një cicërimë, kjo nuk është e gjitha që dimë për Samsung Galaxy S5.

Celularësh shumë-hyped pritet të arrijë në dy versione – një metal veshur model të lartë fund, dhe një model më të lirë plastike. Versioni metalike thuhet se do të mundësuar nga Exynos tetë-core Samsung 6 monedhë, ndërsa modeli më të përballueshme plastike do të shfaqë një quad-core Qualcomm Snapdragon 805 procesor.

Samsung Galaxy S5 pritet të ketë një ekran më të madh se paraardhësi i tij, me spekulime në internet sugjeron rezolutë 2K HD. Ka edhe të flasim se ky ekran mund të jetë fleksibël, por kemi marrë këtë thashetheme me një majë e kripë.

Karakteristika të tjera të mundshme përfshijnë një stil iPhone 5S skaner gjurmë gishtash, kamera 20MP rear-ballafaqohet, një aparat fotografik përmirësoi front-ballafaqohet, Android Google 4.4 Kitkat sistemi operativ mobil dhe një bateri 2,900mAh.

Së bashku me anije e saj Galaxy S5 smartphone, Samsung pritet të zbulojë gjeneratën e dytë Galaxy Gear smartwatch e saj, si dhe Samsung Galaxy S5 mini dhe Samsung Galaxy S5 Zoom aparate të.

Shikoni përmbledhjen tonë të çdo gjë që ju duhet të dini në lidhje me Samsung Galaxy S5. m

Repost.Us – Republish këtë tekst
Ky artikull, Samsung Galaxy S5 thuhet se do të fillojë në 23 Shkurt, është botohet njëkohësisht nga Inquirer dhe është postuar këtu me leje.

Enhanced nga Zemanta

Artikuj që kanë lidhje

17436 0