Plantronics Backbeat Pro 2 – Rishikim

Plantronics BackBeat Pro 2 – Review
Rezultati i përgjithshëm4
  • Plantronics Backbeat Pro 2 tel zhurma-anulimi kufje janë një palë shumë të mirë të kufje, që zgjat moshave mes akuzave, kanë kontrolle të mira, zhurma të forta aktive anulimi dhe një profil të shëndoshë që do të ju lutem shumë.

24 orë të jetës së baterisë, Kontrollet e mira dhe shumë e bas do të tingëllojë e madhe për shumë, por në qoftë se ju jeni një tifoz i muzikës klasike, kërkoni diku tjetër


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Plantronics Backbeat Pro 2: Bose-niveli i zhurmës wireless anulimi me një buxhet” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com të mërkurën në 1 shkurt 2017 08.30 UTC

Plantronics premton zhurmë të lartë-fund anulimi kufje pa tel për një udhëheqësit e tregut të tretë, më pak se, por nuk e Backbeat Pro 2s reja me të vërtetë të ofruar?

2s ri Backbeat Pro kanë vetëm një ngjashmëri kalon me refuzon të dëgjojë e tyre. Gone është forma e rrumbullakët në favor të një ovale më ergonomik që i përshtatet rreth veshët vend se të prekur mbi ta në disa pjesë.

Ata janë gjithashtu të lehtë dhe më të rehatshme, me rregullim mjaft të mirë në earcup për të akomoduar forma të ndryshme të kokës. Një gjë që ata nuk e bëjnë është dele, vetëm swiveling kështu që earcups mund të shtrihen banesë në një tryezë, që do të thotë se ata janë mjaft të rëndë për të kryer rreth në një thes kur ju nuk jeni duke përdorur ato.

Plantronics Backbeat Pro 2 rishikim - kontrollet
Earcup majtë ka një buton qendror pauzë-play, flanking butonat track-kaloni dhe një rrotë goditje e lehtë për rregullimin e volumit. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Earcup majtë ka një buton qendror pauzë-play, flanking butonat track-kaloni dhe një rrotë goditje e lehtë për rregullimin e volumit. Ka gjithashtu një switch në anën që kthehet në ose off zhurma anulimi aktive, apo ushqen zhurmat e botës së jashtme në kufje duke përdorur mikrofonat - e dobishme për të dëgjuar shpalljet në një tren.

Earcup drejta e ka akuzuar port microUSB, socket kufje kabllo për të dëgjuar Wired, një kaloni pushtet që të inicion Bluetooth pairing një buton multi-funksion për të shkaktuar Google Assistant ose Siri dhe një mikrofon memec butonin e kuq për të, kur në një telefonatë.

Të gjitha butonat dhe çelsin ndjehen të ngurta, ndërsa shkund dial vëllimi punon mirë. Kufje mund të pauzë muzikë kur ju hiqni ato dhe të fillojnë rishikim përsëri kur ju vënë ato përsëri mbi veshët tuaj.

bas rëndë

Plantronics Backbeat Pro 2 rishikim - logo
Plantronics Backbeat Pro 2 rishikim – logo Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

E vjetra Backbeat Pro Kufje kishte shumë bas, por ajo është reduktuar dukshëm kur anulimin e zhurmës është ndezur. Pro i ri 2 kufje nuk vuajnë të njëjtin problem e heshtjes shkaktuar nga anulimi aktive zhurma. Në të vërtetë, ata kanë bas mjaft të plotë dhe të harmonishëm - shumë më tepër se të them të Bose QC35 - por ata nuk tingull shtyrë tepër nga ajo. Trefishtë dhe highs nuk janë të mbytur dhe bas është i mprehtë dhe i trullosur më tepër se baltë.

Ata që kërkojnë për një tingull më të balancuar apo neutrale do të duhet të shohim diku tjetër, por dukej e madhe edhe në vëllime të ulët, kur ushqyer Electronica dhe çdo gjë me një udhë të ngurta bas. Rock këngë të tilla si Layla Eric Clapton të dukej e madhe, por diçka si Jupiteri Holst i dukej pak i mpirë dhe i uritur pa shkëlqim lidhur me kufje më të balancuara.

Zhurma anulimi

Plantronics Backbeat Pro 2 rishikim - tryezë të lartë
Mirë në bllokimin e zhurmës në prapavijë, por jo e madhe në qoftë se ka një telefon kumbues rreth. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Anulimi aktive zhurma është shumë efektive në heqjen njeri që rri kot e zhurma e motorit, por është më pak kundër zhurma e papritur e një telefoni plaste ose të ngjashme në një tren udhëtarëve. Dallimi i madh në mes të 2s Pro dhe tregut-liderit Bose QC35 është me të vërtetë në zhurma e tyre pasiv bllokuar - ju mund të dëgjoni më shumë nga bisedat rreth jush me Pro 2 në kokën tuaj.

2s Pro janë ende shumë më efektive se se shumica e rivalëve të tjera, jo vetëm mjaft standarde ari vendosur nga QC35 më të shtrenjtë.

Jetën e baterisë

Plantronics Backbeat Pro 2 rishikim - metër bateri
Më shumë se bateri të mjaftueshme për të parë ju nëpërmjet udhëtimin tuaj. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Plantronics normat e 2s Backbeat Pro si të kesh 24 orë të jetës së baterisë, e cila është në lidhje me atë që unë kam me të dëgjuarit tim. Ata zgjati për javë të Commuting dhe të dëgjuar në zyrë me zhurma-anulimi aktive duke u përpjekur për t'u përqëndruar në formë të shkruar. Unë dyshoj se ata do të zgjasë edhe më gjatë me zhurma anulimin off ose nëpërmjet kabllit.

Akuzuar nëpërmjet një kabllo microUSB mori një kohë relativisht të gjatë, diku në rajonin e tri orëve nga plotësisht e sheshtë, por duke pasur parasysh 24 orë të jetës së baterisë, Unë mendoj se kjo është një tregti të ngurta off. Klasës së parë me një 30 Akuza minuta ishte me siguri më se e mjaftueshme për të parë ju nëpërmjet udhëtojnë një ditë.

vëzhgimet

Plantronics Backbeat Pro 2 rishikim - rast
Rasti solid por rëndë e vështirë. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian
  • Rasti hard furnizuar me më të shtrenjtë versionet "SE" është e fortë, por më tepër i rëndë për të udhëtuar
  • Kabllo furnizuar analog nuk ka një mikrofon ose muzikë kontrolle mbi të
  • lidhjes Bluetooth ishte i shkëlqyer në të gjithë

Çmim

Plantronics Backbeat Pro 2 janë në dispozicion në dy versione, Pro 2 në kafe kushton £ 220 dhe një gri me një rast të vështirë kryejë për £ 250.

Vendim

Plantronics Backbeat Pro 2 tel zhurma-anulimi kufje janë një palë shumë të mirë të kufje, që zgjat moshave mes akuzave, kanë kontrolle të mira, zhurma të forta aktive anulimi dhe një profil të shëndoshë që do të ju lutem shumë.

Ata janë të rehatshme për të veshin për të dëgjuar të zgjatur dhe të ketë disa prek bukur si auto-pauzë-play, kur ju të hequr ato nga koka juaj. Por ata që kërkojnë për të shëndosha të balancuar dhe shumë të mira në zhurmë bllokimin duhet të shikoni tjetër ku.

Nëse jeni duke kërkuar për një vlerë të mirë, palë e bukur bombastik dhe efektive e kufje pa tel të zhurmës-anulimi, ju nuk do të shkojnë larg gabuar me Backbeat 2s Pro.

Rekuizitë: jetë shumë të gjatë e baterisë, i rehatshëm, zhurma anulimi i mirë, bas mirë, kontrollet e mira, vlere e mire

Cons: Profili i shëndoshë nuk do të përshtaten të gjithë, nuk dele deri veçanërisht mirë për të udhëtuar, izolimit pasiv zhurma mund të jetë më mirë

Komente të tjera

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010