Rishikimi Philips SHB9850NC Kufje

Philips SHB9850NC Headphones Review
Rezultati i përgjithshëm3
  • Të SHB9850NCs Philips janë një shembull i mirë i kufje të mirë të zhurmës-anulimi pa tel vijnë poshtë në çmim. Nja dy vjet më parë, një grup me punën ekuivalente do të ketë kosto praktikisht dyfishtë.

E fundit Philips Bluetooth wireless zhurma-anulimi kufje për të marrë një shumë gjëra të duhura, por janë penguar nga një niggles pak


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Philips SHB9850NC kufje shqyrtim: zhurma anulimi pa thyer banka” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com të enjten 18 shkurt 2016 07.00 UTC

e fundit zhurma-anulimi kufje Bluetooth Philips-it bëjnë të pamundurën që të dal në karakteristika premium në një grup të lehtë të kanaçe pa thyer banka.

Në mes-varg Philips SHB9850NCs janë një grup relativisht delikate e mbi-veshit kufje të cilat janë më të ngjashme me kufje klasike se brezit të tepërt dhe shkëlqim ngjyrë kickstarted nga Beats Apple.

Philips SHB9850NC shqyrtim
Kufje SHB9850NC dele lart ose mund të vë banesë për të ndihmuar të përshtaten ato në qese. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

gota e kompakt projektimit veshit, por jo shumë tjetër, bashkangjitur një grupi të pakta, por të rehatshme të lartë dhe gota cushioned mirë veshit, e cila gjithashtu mbajnë veshët tuaj të ngrohtë në muajt e dimrit.

Secili filxhan ka një pamje e jashtme me shkëlqim plastike, e cila ka të ngjarë të tregojë shenjat relativisht lehtë, dukshëm picking up gërvishtjet në kohë të shkurtër unë kam qenë testimin e tyre.

Ata dele deri në një paketë relativisht të vogël, e cila është e lehtë për të hedhur në një qese dhe nuk ka gjasa për të marrë të kapur në copa të tjera dhe pjesë.

kontrollet touch

Philips SHB9850NC shqyrtim
Veshi kupa djathtë ka butonin pushtet, port kufje dhe kontrollet prekje, aktivizohet nga swiping në të gjithë logo Philips. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Kupa veshit të djathtë ka kontrolle me prekje, të ngjashme me ato që gjenden në anën Parrot Zik linjë e kufje. Një trokitje e lehtë të vetme luan apo pushimeve në muzikë, swiping lart ose poshtë rregullon volumin, duke swiping majtë apo të djathtë skips gjurmët. Skipping gjurmët punon mirë, siç bën përshtatjen e volumit edhe nëse është pak i ngadalshëm, por taping ose prekur për pauzë muzikë është i pabesueshëm, do të thotë që shpesh përfundojnë në mënyrë të përsëritur goditur veten në vesh në publik - jo një sy të mirë.

Butonat e tjera përfshijnë butonin on-off, dhe një për të aktivizuar zhurma anulimi ose kaloni në një mënyrë që gypat zhurma sfond në kufje për të dëgjuar për njoftimet ose të bisedoni me njerëzit. Ka gjithashtu një buton për ta kthyer Bluetooth në ose jashtë dhe një kufje standarde port për të dëgjuar Wired.

Pairing e tyre është e lehtë duke përdorur NFC me një të trokitje e lehtë në kupën e veshit të majtë me shumë e shumë çdo smartphone Android. Të tjerët do të duhet të çiftoni me dorë duke mbajtur butonin Bluetooth.

Lidhja Bluetooth me një telefon në xhep ishte e qëndrueshme pa asnjë ndërhyrje nga pajisje të tjera, të tilla si një smartwatch ose palestër band. Kufje mund të lidheni me dy pajisje në të njëjtën kohë, i cili është i dobishëm në qoftë se ju keni një tabletë dhe një smartphone, dhe mbështetjen aptX dhe AAC për lidhje të cilësisë më të lartë me pajisje të pajtueshme.

Një gjë e çuditshme kam vënë re është se ata herë pas here do të të bëj një pauzë muzikë në mes të një kënge për asnjë arsye të dukshme. Kjo do të ndodhë vetëm një herë në çdo pesë apo më shumë albume, por unë nuk mund të izolojë se çfarë problemi ishte.

Sound dhe izolimi

Philips SHB9850NC shqyrtim
Anulimi i zhurmës është i mirë në bllokimin njeri që rri kot sfond, duke e bërë zhurma elektrike të ngjashme me atë të krijuar, kur një telefon celular bashkëvepron me një drejtues të gjitha më qartë se. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Kufje të tingëllojë mirë, me një ekuilibër të mirë pa bas tepër dominuese. Ata që kërkojnë për thumps gjëmues do të duhet të shohim diku tjetër. Ata zgjedhur nga instrumentet individuale dhe, por herë pas here dukej pak baltë në vargjet e mesme. Voices në podcast nuk kanë qenë aq i qartë sa unë do të doja. Cilësia ndryshuar pak me zhurma anulimin off, duke e bërë muzikë të tingëllojë si një pak më energjik.

Zhurma anulimi ishte efektive në bllokimin nga hums sfond dhe drones. Por kjo nuk ishte veçanërisht i mirë në bllokuar nga tingujt e tjera të tilla si zëra, dhe pa luajtur muzikë që janë theksuar.

Pak më i bezdisshëm ishte një ankohem konstante elektrike në sfond, e cila nuk ishte tepër audible me luajtur muzikë, por ishte kur muzika është ndaluar ose gjatë seksioneve të qeta. Ajo duket të jetë më i përhapur me një burim Bluetooth lidhur dhe dukej i ngjashëm me zhurmën e krijuar, kur një sinjal të telefonisë mobile ndërhyn me një drejtues.

Fit dhe të përfundojë

Philips SHB9850NC shqyrtim
E tëra vështirë plastike në pjesën e poshtme rrjetë që mbulon Gjuha brenda earcup mund të shkaktojë disa shqetësojë. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Kufje përshtaten mirë, të ndjehen të lehta, por të sigurt në kokën tuaj dhe janë të rehatshme për të dëgjuar të zgjatur, nëse veshët e tu të rrinë nga pak. Ata kanë një shesh të vështirë plastike brenda pëlhurë mbulon Gjuha në çdo filxhan veshit. Veshët e mi u vu kundër tyre dhe u bë pakëndshme pas një kohë. Të tjerë të cilët u përpoqën ata në nuk vuajnë të njëjtin problem, kështu që ajo varet se sa earlobes tuaj rrinë jashtë. Unë nuk ishte në dijeni imja mbërthyer nga shumë larg, por me sa duket më shumë se disa të tjerë.

Jetën e baterisë ishte i shkëlqyer, zgjat rreth 15 orë në mes të akuzave. Lehtë të mjaftueshme për të mbijetuar vlerë një javë të Commuting me zhurma anulimin në. Tarifimi mori pak më shumë se një orë duke përdorur portin microUSB fshehur në majën e kufje nën krah shirit dekorativ.

Philips SHB9850NC shqyrtim
Porti microsUSB është fshehur pas krahut lidh earcup me shirit dekorativ, i cili duket i zoti, por do të thotë që ju nuk mund të veshin ato, ndërsa ata janë duke u ngarkuar. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Çmim

Të SHB9850NCs Philips janë në dispozicion për £ 130. Për krahasim të Plantronics Backbeat Pro kushtojë £ 190 dhe Parrot Zik 2.0 kushton £ 300. Wired zhurma-anulimi kufje të fillojë në rreth £ 100.

Vendim

Të SHB9850NCs Philips janë një shembull i mirë i kufje të mirë të zhurmës-anulimi pa tel vijnë poshtë në çmim. Nja dy vjet më parë, një grup me punën ekuivalente do të ketë kosto praktikisht dyfishtë.

Anulimi i zhurmës është i mirë, i aftë dhe pesha janë të shkëlqyera dhe jeta e baterisë është e fortë. Nuk janë vetëm disa niggles që me të vërtetë le kufje poshtë, përkatësisht ankohem shumë irrituese elektrike, Kontrollet finickity dhe gunga të çuditshme vështirë në gota veshit, e cila mund ose nuk mund të jetë një çështje për ju.

Rekuizitë: dritë, kompakt, background mirë hum anulimin, Lidhja solid Bluetooth dhe jetën e baterisë

Cons: ankohem bezdisshëm elektrike, gunga vështirë në kufje, pasiv izolim të shëndoshë mund të jetë më mirë, kontrollon jo aq të përgjegjshëm sa duhet

Philips SHB9850NC shqyrtim
Shirit të lehta dhe të përshtatet mirë mbi kokë pa kërkuar një shumë mbushje të jenë të rehatshme. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Komente të tjera

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010