Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Më pritura video lojërat tona të 2015” është shkruar nga Keith Stuart, për theguardian.com më e hënë 29 dhjetor 2014 10.57 UTC

Nëse 2014 ishte vit kalimtar i industrisë Games-së, 2015 mund të shohin zhvilluesve të mëdha dhe botuesit më në fund duke marrë në brazdë të tyre me aktuale consoles. Të dy PlayStation 4 dhe Xbox One kanë tituj jashtëzakonisht premtuese në listat e tyre të, ndërsa Nintendo është gati të rrah me grushte pronarët e saj Wii U pacientit me të mëdha të prodhimeve në shtëpi. Dhe sigurisht, është e vendosur të jetë një tjetër vit ridiculously i zënë për PC dhe platformën e vet dominante dixhitale lojrave, Avull.

Për të marrë ju në humor, këtu janë tituj tona më të pritura e të dymbëdhjetë muajve të ardhshëm.

Emrat të njohur

Kjo është industria e lojëra, kështu që natyrisht nuk do të jetë Banda e Goliaths plakjes chucking shtyllave masive të parave të gatshme rreth në mënyrë që të dominojnë Listat. Në ballë, Rocksteady Studios Londrës ka titullin e saj të fundit Batman, Arkham Knight rreshtuar, pitching e veshur në pelerinë Crusader - dhe makinën e tij - kundër një shejtan anonim super në një të hapur Gotham madhe. Ka gjithashtu Metal Gear Solid V: Phantom Pain, në të cilën Venom Snake sneaks rreth një seri të mjediseve të detajuara ndeshur sovjetikët, dhe Star Wars: Battlefront, në të cilin zhvilluesi Battlefield EA Dice premton të sjellë veprime të saj organeve të brendshme revole në univers Star Wars. (Dice është gjithashtu duke punuar në kthimin e Edge saj kult sci-fi Parkour-fest Mirror-së, por ndoshta nuk e mbaj frymën tuaj për këtë një të tillë.)

Gjuetarët Sexy thesar do të kuptoj shumë këtë vit. Ndërsa I paeksploruar 4: End një hajdut-së është vendosur për të dokumentuar muzg të karrierës Nathan Drake-së adventuring, Ngritja e Raider Tomb (a në kohën e duhur Xbox One ekskluzive në tastierë, le të mos harrojmë) është mbi të gjitha nga fillimi i Lara Croft-së. Të dyja duhet të vendosur standarde të reja për zhanër aventurë të veprimit kinematografisë. Duke folur për gjëra të sexy, i rritur me orientim role-playing epike Witcher 3 mund të jetë i këtij viti Grand Theft Auto, mbushur si ajo është me dhunë crunching, karaktere psychopathic dhe… le të thonë se "marrëdhënie të dashur". Ne do të thotë marrëdhënie seksuale.

Në një shënim të lehta, Nintendo është vendosur të vazhdojë garën e saj të fortë me Legjenda e re e Zelda titull, që premton një të madh tronditje të formulës, duke përfshirë një mjedis të vërtetë të hapur botëror, dhe stil më të pjekur art. Ne gjithashtu dashuri pamjen e Yoshi-së leshtë Botërore, një platformer i mrekullueshëm handicrafty në stilin e Epic fije Kirby, dhe Mario Maker, një mjet krijuese për Wii U që ju lejon të ndërtuar nivelet tuaj Super Mario. Dhe mos harroni Splatoon, Përgjigja gjasa Nintendo për Counter-Strike.

Të ardhurit e mëdha

Në mes të një grumbull njerëzish flirtues të debutantes kryesore, ne jemi exited veçanërisht për Evoluoj, asimetrike multiplayer Sci-fi revole, në të cilën katër lojtarë janë gjuetarët dhe një është një përbindësh evoluon me shpejtësi në hapësirë. Majtas 4 Krijues i vdekur Turtle Rock Studios mund të ketë vetëm hit në internet i vitit në duart e veta të gjakut-njolla.

Edhe pse nuk ka të ngjarë të jetë konkurrenca e ashpër nga Tom Clancy-së Division, një kooperativë skuadër të bazuar strategji revole vendosur në një Amerikë afër-ardhmen shkatërruar nga një plagë moderne. Është e të gjithë të vendosur në një mjedis të vazhdueshme, plotë me ngjarje dinamike, ku elementet e mbijetesës dhe të tregtimit të shtuar veprimin taktik. Mendoni Ghost Recon takohet dayz.

Në temën e dayz, ne mund të presim lojë e Dean Hall-it mbijetesë mumje për të shkuar nëpër shumë iterations këtë vit; ajo do të shoqërohet nga lurkers tjera undead duke përfshirë brutale vazhdim Los Angeles me bazë në ishullin e Vdekur 2 dhe chiller hapur Techland-së botëror, Dying Drita.

Nga Japonia vjen një duo të rëndësishmëve të mëdha zhanër. Bayonetta krijues Platinum Games ka përbindësh gjigand vrasja combo fitore e saj Scalebound i ngarkuar dhe i gatshëm për të fluturuar. Shpirtëror errëta fanatikë do të përgatit gjithashtu qindra orë në orarin e tyre për Bloodborne, fundit aventurë unforgiving veprim nga gjeniale sadist Hidetaka Miyazaki, këtë herë të vendosur në një botë barbar punk e tmerrit Lovecraftian.

Më në fund, ka disa intrigues konsol exclusives. Sony ka thriller saj Viktorias-set, Rendit: 1886, ndërsa Microsoft është vendosur të lëshoj ilaç Entertainment s Transmedia Sci-fi fitore Quantum Pushim. Si një përballje, ajo duhet të paktën të jetë më progresiv se Sunset lodh vs Infamous: Biri i dytë.

Të entuziastët indie

Me të gjitha tastierë të mëdha prodhuesve të dëshpëruara për të provuar kredencialet e tyre indie (ju kurrë nuk e di se ku Minecraft tjetër po vjen nga, në fund të fundit), 2015 është vendosur të jetë një tjetër vit bum për studiot e vogla.

Të sim eksplorimit hapësirë Sky Askujt e ka kthyer deri më duhet të ketë listën e të gjithëve për vitin, lëvdatë një të madhe, Universi lirisht explorable dhe një theks mbi zbulimin dhe jo shkatërrimin. Jonathan Goditje e ndjekin-up për të indie farës goditur bishtalec gjithashtu duket interesante - Dëshmitari është një enigmë të parë personi të vendosur në një ishull misterioz që aludon në një take moderne mbi PC klasik Myst.

Atëherë ju keni marrë Mike Bithell-së Vëllim, një aventurë e vjedhurazi vendosur në një lloj versioni cyberpunk e mitit Robin Hood. Dhe në Xbox One, ne kemi shpresa të mëdha për Poshtë, një "roguelike" aventurë nga Lojërat Capy dhe aventurë mistike platformë Ori dhe Blind Forest nga mun Studios, theksuara nga shefi i Xbox Phil Spencer në E3 si një nga titujt e tij të preferuar të ardhshme. Për ne, megjithëse, një nga thesaret e kësaj konference ishte masiv Night në Woods, një aventurë e ilustruar bukur pas një mace zhgënjyer si ajo e konsideron të lënë qytetin e saj prapa.

Larg nga konsol luftërave, ne jemi duke shikuar përpara për aventurat shumë më Offbeat experiential përgjatë vijave të 2014-it The konvergjence e vijave paralele e Ethan Carter. Firewatch është një mister i frikshëm vendosur në shkretëtirë Wyoming; dhe Muzg, nga studio arti belg, Tale e Tales, ka ju duke luajtur një pastruese që duhet eksploruar një apartament të vetme ndërsa revolucion nxit në qytet pa emër e Jugut amerikan. Ultra elegant revole puzzle Superhot gjithashtu duket e mahnitshme, jo vetëm për estetikën e saj te rralle vizuale, por tipar i saj unik: kohë, dhe për këtë arsye plumbat e armikut, vetëm lëvizin kur ju bëni.

Nuk do të jetë dhuna. Organeve të brendshme vazhdim Shpërthimi-'em-up Hotline Miami 2 nuk do të tërheqë ndonjë grushta, as është xhagajdar kafshë qesharake multiplayer Bandës kafshët, e cila ishte një hit në qark festivalit në 2014 dhe do të jetë në YouTube ari vitin e ardhshëm.

Mirë, kjo është një pjesë e asaj që kemi në listën tonë domosdoshmëri-shih. Ka mënyrë të pashmangshme do të jetë një i ri Call of Duty (ndoshta nga Ops Zi studio Treyarch); EA Sports do të na thonë se kjo është revolutionalising FIFA; Aureolë 5 po vjen, si është e sigurtë-të-të-të diskutueshme revole polic Battlefield: Vijës së ashpër (militarisiation e forcës policore është bërë mjaft një temë që nga loja u njoftua). Kush e di se si reboot Goditjen do uodate recetë e tij anarkik për gjeneratën e tanishme konsol.

Shpresojmë, megjithëse, atje do të jetë gjithashtu shumë surpriza leftfield. Askush nuk e pa sërën e Papers Ju lutem, Papë & Yo ose Brothers: A Tale e dy djemve të ardhur, ajo do të jetë e madhe për të parë më shumë fare emocionalisht sfiduese përgjatë vijave të ngjashme. Dhe hej, ka gjithmonë mundësi të një njoftimi Fundit Guardian në E3. Eja, është 2015 tani, Mrekullitë mund të ndodhë.

Çfarë jeni duke kërkuar përpara për vitin e ardhshëm? Le ta dinë në seksionin e komenteve!

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.

Artikuj që kanë lidhje

27656 0