Latest në Sex Tech

The Latest in Sex Tech

Ju mund të kontrollojë çdo gjë nga ngrohje tuaj për ushtrim rutinë tuaj me një app, kështu që pse nuk Bluetooth jetën tuaj seksuale?


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Diçka për fundjavë, zotëri? Më të fundit në teknologjinë e seksit” ishte shkruar nga Robina Gibb, për theguardian.com të shtunën në 23 janar 2016 13.37 UTC

Gjenerata sipërmarrëse e sotme nuk mund të ketë shpikur seks, por ata kanë shpikur Bluetooth-lidhur lodra seksi.

Robina Gibb mbushën Los Angeles e shëndetit seksual Expo në janar, eksploruar disa nga pajisjet më të reja dhe intime të tregut të, nga stimuluesve elektronike për çiftet për ushtruesit kat legenit smartphone-kontrolluar.

Masturbim lodër Piu

The More vibrator keqe
The More vibrator keqe. Fotografoj: Emily Berl për Guardian

Made by IMTOY, ky stil vibrator meshkuj ka një pamje e jashtme me shkëlqim të zezë dhe të kuqe dhe një brendshme squidgy kuqe silikoni. Penises do të trajtohen me një zgjedhje të 30 modelet dridhje dorëzuar nga tre motorë të ndryshme që janë projektuar për të dhënë "një vibrim butë flutur apo një goditje e fortë i madh", gemäß drejtorit të marketingut Matthew Abo. Shpenzimet PIU $199, dhe syncs me një app që shet një përzgjedhje të filmave për të rritur të dizajnuara për të luajtur në kohë me app. Në pronësi të një firme kineze me bazë në Shenzen, PIU është e shpalli si vibrator më luksoze dhe të sofistikuar mashkull.

Nova vibrator

Nova vibrator
Nova vibrator. Fotografoj: Emily Berl për Guardian

Tori Parker, drejtor i zhvillimit të biznesit në We-Vibe, tregon off vibrator ri të kompanisë Nova. A fleksibël, vibrator me dy drejtime, ajo punon me app Ne-Kontrollit që gjithashtu lejon një partner për të kontrolluar pajisjen nga distanca. Kjo është e njohur, në mënyrë të foluri të vjetër sex-tech, si "teledildonics". Kjo copë e lojës sofistikuar seksit të largët mund të jenë tuajat për të gjithë $150.

Ne-Vibe për çiftet vibrator

Ne-Vibe tezgë
Ne-Vibe tezgë. Fotografoj: Emily Berl për Guardian

Ne-Vibe 4 Plus vjen me app We-Connect, dhe është versioni i fundit i zgjuar për atë që pretendon të jetë më i lartë i shitjes "vishet" vibrator në botë çiftit. Prodhuar nga firma kanadeze Innovations Standard, lakuar, Dizajn ergonomik duket diçka si një armë mishi lëndë gome dhe është projektuar për të veshur nga gruaja gjatë seksit. Ashtu si Nova, Ne-Vibe 4 mund të kontrollohet distanca përmes app, edhe pse kompania gjithashtu sugjeron helpfully se "përshtatje të rehatshëm" dhe "pëshpëritje-qetë motors" bëjnë atë ideal për një solo, matur panty vibe. Kjo është bërë e butë, klasën mjekësore silikoni, vjen në rozë, të purpurt dhe gri dhe i shet për $179.

Mirë se vini në Kaliforni: dildos bërë nga kristal

dildos Chakrubs janë bërë nga kristal
dildos Crystal. Fotografoj: Emily Berl për Guardian

Nëse internet-lidhur stimulim nuk është mjaft gjë tuaj, ju mund të preferojnë një shkop me zë të ulët i lëmuar ose vezë bërë nga kristal të pastër. Themeluesi Chakrubs Vanessa Cuccia filluar kompaninë e saj për të sjellë fuqinë shëruese të kristal, ose magji gur, në fushën e seksit. Choices përfshijnë lodh Indian, lotus bardhë dhe xham vullkanik i cili, pretendimet e kompanisë, do të shpëtoj përdoruesit e çdo energji negative në atmosferë e tyre, dhe kudo tjetër që rrinë në atë. Çmimet variojnë nga $75 në $200.

Candy - monitoruar elektrike për Kegels

Candy Kegel exerciser
Candy Kegel exerciser. Fotografoj: Emily Berl për Guardian

Candy është një tjetër IMTOY "trajner personal" për gratë për të ndihmuar të forcuar muskujt e legenit. ushtruesit Kegel janë një sektor lulëzon dhe kjo "zgjuar" pak topin diametër 33mm në një lak është një nga cutest. Blush-rozë dhe bërë nga silikoni klasën mjekësore, sensor saj e brendshme presion mbledh "të dhënat e tension" nga tkurrje-release lëvizjen e muskujve të bazës së legenit dhe komunikon me anë të Bluetooth në app Candy smartphone, me një shkallë të presionit që kulme në 225. App ka një seri të "workouts" me tonin e një instruktor palestër motivues. Paketuar si një shishe të shtrenjtë e parfumit, ajo vjen në një rast shkëlqim magazinimit të bardhë që përfshin një transmetues ultravjollcë për sterilizim. Krijuar nga inxhinierët kinezë të cilët thonë se kanë pasqyruar ulët 40dB ambientit tingujt e një biblioteke në motor e tij të vogël, shpenzimet Candy $189.

Inseminating dildo ju keni qenë në kërkim për

Pajisja Semenette POP
Pajisja Semenette POP. Fotografoj: Emily Berl për Guardian

Pop është versioni i fundit i Semenette revolucionare, një lodër seksi që dyshe si një pajisje inseminating që imiton derdhje. Inventor Stephanie Berman kishte dështuar të krijoj me partnerin e saj duke përdorur "turkey baster" metodë dhe të kërkuar për të krijuar një lodër që ishte edhe i pëlqyeshëm, funksionale dhe nuk ndjehen si një ndihmë mjekësore. Kur partneri Berman u ngjizën hera e parë që ata kanë përdorur atë, ajo siguroi financimin dhe patentuar tub lëvizshëm dhe zë vendin e produktit. Ajo vjen në një larmi të ngjyrave, ka një opsion rrip-on dhe retails për $139.95 duke përfshirë tre tuba ndashëm.

Dhe në fund…

whips Edgeplay-së
whips Edgeplay-së. Fotografoj: Emily Berl për Guardian

Edgeplay Gear dinjitoz poshtë zgjedhjen e tyre të aksioneve për ngjarjen She, duke shfaqur një përzgjedhje modeste e jo-internet-lidhur paddles kadifeje dhe whips lëkure. Për versionin lëshoi ​​të gags topin, kafaze dëlirësisë dhe hekurishte krijues, shihni faqen e internetit Edgeplay Gear.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.