iPad Pro shqyrtim - e ardhmja krijuese është në kërkim të mira

iPad Pro review – the creative future’s looking good
Rezultati i përgjithshëm4.5

 

Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “iPad Pro shqyrtim - e ardhmja krijuese është në kërkim të mira” ishte shkruar nga Toby Moisiu, për The Observer më 29 nëntor e diel 2015 07.00 UTC

Përshtypja e parë e hyrjes së fundit në varg Apple tabletë - iPad Pro (nga £ 679, apple.com) - Është i saj 5.6 megapixel, 32.8cm (12.9në) ekran, që tejkalon madhësinë dhe zgjidhjen e çdo gjë Apple e ka ofruar më parë. Ajo duket mahnitëse. Ndez një lojë Pro-optimizuar të tilla si Dhoma Tre (£ 3,99, Fireproof, App Store) dhe ajo breshëri në jetën. Si dhe charms dukshme estetike, me një enigmë kapriçioz si kjo, detajet e shtuar është me përfitim të vërtetë si ju prod, thes dhe kutitë Puzzle Drag rreth të përparojë. Shtrirja e seri është zgjeruar në vazhdim të tij të dytë, me dhoma të shumta secilën pjesë bëhet e enigmës sesa duke u fokusuar vetëm në vetë kutitë. Është një zhvillim të kënaqshme dhe të ekspozuar më të mirë në këtë pajisje të re.

Apple Tim Cook zbulon iPad Pro - videon.

Megjithatë, kjo është pesha kompjuterike nën pjesën e jashtme me shkëlqim që është e sigurtë se do të më Impress. Më të fuqishme se shumica e kompjuterëve celular, pretendon Apple, dhe të aftë për të redaktimi 4K Video - katër herë më të detajuara se HD TV standarde - që do të thotë se iMovie (lirë me pajisjen) vjen në vete. Pro nuk do të zëvendësojë një laptop për përdoruesit e fund të lartë - e kufizuar në bord kujtesës sheh në atë - por është e përkryer për krijimin e fanciest e filmave në shtëpi për të vënë në YouTube.

Plotë suite Microsoft Office është në dispozicion për të lira përmes App Store (ndonëse një në-app blerje është e nevojshme për të redaktuar fotografi), dhe prekje i madh, kombinuar me lidhës të ri tastierë, e bën duke punuar mes tyre një erë - qoftë ajo të jetë me Lirimin minimalist Apple (£ 139) ose sturdier, Oferta e Shkod nga Logitech (£ 109,99). Nxjerr në dritë (£ 4,49, App Store) ofron një prizë më kreative dhe tani ofron saktësi edhe më të madh me lirimin e Apple Pencil (£ 79). Ajo punon vetëm me Pro, dhe është e sigurtë se do të jetë një propozim i ngrohtë, por ajo ndërvepron me sensorë në ekran për të lejuar kontrollin që është e sigurtë për të apeluar tek artistët. Vetëm shikoni në çfarë David Hockney arrihet me një iPad të thjeshtë të vjetër - Do të ishte ndonjë befasi për të parë brezi i ardhshëm i shtyrë kufijtë e asaj që pikturë digjitale mund të arrijë.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010