Honor Dëgjo – Gaming Rishikimi Phone

Honor Play – Gaming Phone Review
Rezultati i përgjithshëm5
 • In the last three years, Huawei’s Honor has made a name for itself with excellent phones that cost far less than half the price of top-end rivals. The Honor Play is another great entry in the line costing even less.

Huawei e fundit vjen me një trup shtathedhur metali dhe një ekran të mirë, dhe mund të jetë një britmë të mirë për përdoruesit e përgjithshme, si dhe lojtarë


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Honor Luaj shqyrtim: Telefoni lojrave kjo është një ujdi të gjitha-rounder” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com të mërkurën në 5 shtator 2018 06.00 UTC

nën-markë Honor Huawei ka qenë i gjuajtur nga telefonat e madhe në një normë e Nyje, me Nderit Luajnë i fundit në linjën e saj të ulët me kosto telefonat top-spekulim.

Play nuk devijojnë nga formula fituese e përdorur nga disa smartphones fundit Nderit top-fund: një procesor anije, shumë e kujtesës dhe ruajtjen, një ekran dhe bateri e madhe të jetës duke arritur edhe në ditën e dytë.

Në pjesën e jashtme Play është një remix në terezi në mes të nder 10 me ekranin e tij notched dhe unibody metalike e nder 10 Pamje (i cili u lirua për çudi para Nderit 10).

shqyrtim play nder
Palët lakuar metalike dhe linjat antenë janë të kujton iPhone 7, plotë me fole kufjeve. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Rezultati është një shumë i qetë dhe solid-ndjenja e telefonit të kujton iPhone 7, me një back metalike të thjeshtë dhe një front të dominuar nga ekrani. Glass mund të jetë material i momentit, por Honor Luaj është një nga telefonat më të mira ndjenja për duart e mia tani.

Ekran të plotë HD + LCD është i madh, të ndritshme dhe të freskët me kënde të shkëlqyera shikimin, por është gjithashtu e gjatë dhe relativisht të ngushtë, që e bën trajtimin atë relativisht e lehtë.

Vallëzuese i madh në krye të ekranit që përmban kamerën selfie, sensorë dhe Gjuha kufje merr në mënyrë më shumë se unë do të doja. Me kufje Bluetooth lidhur, telefoni vendosur të lëkund dhe lidhur me wifi nuk ka vend në shiritin e statusit për çdo ikonave të njoftimit.

Në 7.5 mm i trashë dhe 176g në peshë, Play ndeshjet deri edhe për të gjithë konkurrencën e saj të lartë-fund. Ka një socket kufjeve dhe USB-C port në fund, një gungë të vogël dual-kamera dhe një skaner gjurmë gishtash të shkëlqyer në pjesën e prapme.

Specifikimet

 • Ekran: 6.3në FHD + LCD (409PPI)
 • Processor: okta-bërthamë Huawei Kirin 970
 • RAM: 4GB RAM
 • Ruajtje: 64GB + microSD card slot
 • Sistem operativ: EMUI 8.2 bazuar në Android 8.1 Oreo
 • Aparat fotografik: Dual pasme kamera 16MP + 2MP, 16MP front-ballafaqohet kamera
 • Lidhshmëria: Dual SIM LTE, Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.2 dhe GPS
 • Përmasat: 157.9 x 74.3 x 7.5 mm
 • Peshë: 176g

lojrave efikase

shqyrtim play nder
Performanca e lojrave ishte solid dhe të energjisë efikas, por në shumë mënyra Honor Luaj është një më të mirë telefon gjitha raundin e se marketingu i saj lojrave mund të portretizojnë. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Nderi Luaj ka të njëjtin Huawei Kirin 970 procesor dhe 4GB memorie si më të nder 10, dhe kryen në mënyrë të ngjashme në përdorimin e ditë-për-ditë. Telefoni ndihet i gjallë, Apps nisë shpejt dhe kalimi në mes të këtyre aplikacioneve të shpejtë, nëse jo krejt në një nivel me OnePlus 6.

Performanca e lojrave ishte solid, por jo të jashtëzakonshme në testimin tim: 30 stints minutë e Shadowgun Legends ishin relativisht të qetë dhe konsumuar vetëm 0.5% i baterisë për minutë. për krahasim, e njëjta lojë kandidon për një Google Pixel 2XL konsumuar 1% për minutë, duke e bërë Honor luaj dy herë më efikase për performancën ngjashme.

Konsideruar atë është një telefon tregtohet për të lojrave, kjo është një turp Play nuk ka stereo speakers, por të paktën një në fund të telefonit është mjaft me zë të lartë.

Jetën e baterisë për Luajnë përpunuar pak më keq se Honor të tjera Telefonat Kirin 970-powered. Ajo zgjati një mesatare prej 28 orë në mes të akuzave, duke filluar në 8 një ditë dhe duke e bërë atë nëpërmjet deri në mesditë në ditën e dytë.

Kjo ishte duke e përdorur atë si mjet tim primar, shfletim dhe duke përdorur Apps për pesë orë, ndërsa merr qindra email shtytje dhe mesazhe, lexim komike për 30 minuta, Duke luajtur lojra për 30 minuta, duke marrë në lidhje me 20 foto dhe dëgjuar deri në shtatë orë të muzikës nëpërmjet kufje Bluetooth.

EMUI 8.2

shqyrtim play nder
EMUI 8.2 ju jep zgjedhjen e iPhone-stilit ose më tradicionale homescreens Android-style. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Nder 10 shkon version i modifikuar Huawei i Android të quajtur EMUI 8.2, bazuar në Android Oreo 8.1.

Kjo është në thelb e njëjtë si versioni në drejtimin e nder 10, duke kërkuar si një kryq në mes Android dhe Apple iOS.

EMUI përfshin mundësinë për të kaluar në mes të pasur një app sirtar ose që çdo app në homescreen. ushqim personalizuar aplikacionin e Google është në dispozicion në panelin e majtë, më homescreen, dhe njoftimet të kenë një vështrim më të harmonishëm kartë, ngjashme me lëshuar së fundmi Android 9 byrek.

Vallëzuese gjithashtu mund të jetë fshehur në një bar të përhershme të statusit të zi, dhe ka shumë karakteristika të kursimit të energjisë ju mund të aktivizoni në qoftë se keni nevojë për telefon të zgjasë për aq kohë sa të jetë e mundur.

EMUI 8.2 është ndoshta versioni më i mirë i software Huawei ende, qenë shumë më pak e një përvojë Marmite për më, por në drejtimin e vitit të kaluar Android Oreo sesa Android re 9 Pie është pak zhgënjyese, nëse jo e papritur për një telefon nisur në fund të gushtit.

Aparat fotografik

shqyrtim play nder
App kamera është e drejtpërdrejtë dhe të lehtë për t'u përdorur, por fikur njohjen AI skenë për imazhet më të mira. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Kamera dyfishtë në pjesën e prapme të luajnë është e ngjashme me modelet e mëparshme Honor, por me një të ulët-rezolutë 2-megapixel kamera e mesme që është vetëm atje për perceptimin e thellë për bokeh simuluar në portrete. Primar 16-megapixel kamera ka sistem të UA nderin nga e Nderit 10.

Kamera është e aftë të kapte fotot të hollësishme, edhe në dritë të cilësisë së dytë, pa sistemi UA ndezur. Kjo nuk është mjaft në të njëjtin nivel me të mirë e më të mirë, por ajo gjithashtu nuk është se larg.

With the AI system active, which is meant to recognise objects and optimise the camera’s scent, colours simply looked oversaturated, as if they’ve been passed through an Instagram filter.

The 16-megapixel selfie camera is really very good too, capturing far more detail in the face than even £1,000 phones. Some may not find capturing every blemish and wrinkle all that flattering, but when you can see the reflection of the phone in the lens of your own eye in a selfie, I think you’re on to a winner. Ju gjithashtu mund të mundësojë shkallë të ndryshme të bukurisë mënyrë të qetë nga lëkurën tuaj.

vëzhgimet

shqyrtim play nder
Skaner gjurmë gishtash në anën e pasme është ende një nga më të mirë në biznes. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian
 • Histen përpunimit Huawei shëndoshë mund të simulojnë tingull të ndryshëm 3D, të tilla si folës të vendosura në frontin e ju, duke përdorur kufje Wired rregullta
 • Vibracionet në lojë janë të shkurtër, mprehtë dhe i kontrolluar fort
 • Ajo vjen me një rast të qartë TPU në kuti
 • Njohja fytyrës Huawei është shumë e shpejtë, edhe pse skaner gjurmë gishtash është më i sigurt

Çmim

Shpenzimet Honor Luaj £ 279,99 and is available in blue or black.

për krahasim, the 5.9in nder 10 costs £400 with 128GB of storage, 6in nder 10 Pamje costs £450 with 128GB, the 6.1in Huawei P20 Pro costs £799 with 128GB, the 6.28in OnePlus 6 costs £469 with 64GB, 6.2in Samsung Galaxy S9+ costs £869 with 128GB, 6in Google Pixel 2 XL costs £799 with 64GB, dhe 5.8in iPhone X costs £999 with 64GB.

Vendim

In the last three years, Huawei’s Honor has made a name for itself with excellent phones that cost far less than half the price of top-end rivals. The Honor Play is another great entry in the line costing even less.

It’s well made and feels great, has a good screen, jetë të mirë e baterisë, reasonable camera, skaner gjurmë gishtash të vërtetë e madhe në anën e pasme dhe shumë karakteristika të vlerës së shtuar. Është ende running Android 8.1 Oreo, Nuk e re Android 9 byrek, dhe nuk ka rezistencën e ujit, por pak smartphones në këtë grupim të çmimeve e kanë atë.

Çështja e vetme është që të tre Kirin 970 Telefonat nderi është më e mira, si ata janë të gjithë të konkurrojnë me njëri-tjetrin dhe mjaft të ngjashme. Në £ 120 më pak Honor Dëgjo mund të marrë kurorën nga Nderit 10.

Nëse jeni duke kërkuar për një telefon metalike nën £ 280 që merr më shumë se vetëm bazat e duhura, Honor Luaj duhet patjetër të jetë në listën tuaj.

Rekuizitë: Jeta e mirë e baterisë, performancë e mirë, kamera mirë, ekran të mirë, ndjehen premium, mbështetje dual sim, kufjeve socket, lojrave efikase

Cons: nuk ka rezistencën e ujit, asnjë i akuzuar pa tel, AI shpesh bën kamera më e keqe, nuk Bluetooth 5 mbështetje, vetëm Android 8.1 Oreo

shqyrtim play nder
Mjekër të vogël në pjesën e përparme ka relativisht delikate logon Nderi nën xham. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Komente të tjera

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Artikuj që kanë lidhje