Udhëheqësit e Madhe nuk do të bëjë të gjitha vetë

Great leaders don’t do it all on their own

 

Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Udhëheqësit e Madhe nuk do të bëjë të gjitha vetë - kështu që pse të paguajnë ata aq shumë?” ishte shkruar nga Stefan Stern, për theguardian.com të hënën 21 dhjetor 2015 13.21 UTC

Kush është përgjegjës për clattering trenit Virgjëreshës? jo Sir Richard Branson. Ai as nuk drejton trenin nuk fluturon me aeroplan, as Flicks Kaloni në televizor kabllor, as bankat paratë në llogarinë tuaj Virgin. Por pyesni çdo lundërtar që "shkon" të kompanisë dhe ju e dini se çfarë do të jetë përgjigja: që grinning, tip me mjekër në një bluzë ose dashuroj-veshje veshje quirky.

Ne jemi të gjithë bashkëfajtorë, përjetësimin mitin e personalitetit solo disi drejtues çdo aspekt të një korporate të madhe. analistët financiarë, akademikë, aksionarët, të punësuar, gazetarët - ne fikso mbi identitetin e KE. "A mund Marc Bolland kthehet Marks & Spencer rreth?"Pyesim. "A do të transformojë Paul Polman Unilever?"Këto nuk janë pyetje me të vërtetë shumë të ndjeshme.

shpërblimet e tepërt në krye, theksoi përsëri javën e kaluar nga një raport nga Instituti Chartered e Personelit dhe Zhvillimit (CIPD), përforcojnë idenë se CEOs janë "të tjera", një race përveç. Kjo është e rrallë e vërtetë. Për çdo të jashtëzakonshme, Udhëheqësi i shtyrë që ndihmon të sjellë ndryshime të mëdha, ka dhjetra e administratorëve të zakonshëm dhe të burokratëve të paguar pagat fantastike. Nuk ka turp në të qënit një administrator i mirë apo burokrat. Ne kemi nevojë për të dy. Por, ndërsa ata mund të marrin paketa gjigant pagave, ata nuk do domosdoshmërisht kanë fituar ato.

Rezultatet e anketës CIPD tregoi se sa i dëmshëm mund të jetë për të paguar bosët shumë më shumë se të gjithë të tjerët. Gjashtë nga 10 Punonjësit thanë se u ndjenë të demotivuar nga hendeku të gjerë në pagë; 70% tha se paga ekzekutivi ka qenë shumë i lartë në përgjithësi, edhe pse vetëm 44% tha se bosi në biznesin e tyre të veçantë është duke u shumë; më shumë se gjysma thanë se reputacioni i biznesit ishte duke u dëmtuar nga teprica.

Miti i udhëheqjes është mbështetur edhe nga nocionet e njohura për botën e sportit. Udhëheqësit padyshim bëjnë çështje. Më shumë ose më pak të njëjtat lojtarët e Chelseat i cili fitoi Premiership sezonin e kaluar kanë kryer mjerisht këtë sezon. Dhe shkaku kryesor i këtij kolapsi duket të jetë një qëndrim i varfër në mesin e skuadrës, provokuar nga çuditshëm dhe në sjelljen herë të pakëndshme e tyre tani bosi shkarkoi, Jose Mourinho.

Por Mourinho duket nënshtruar mitologjinë e tij, duke besuar hype se ai ishte "i veçantë" superior dhe në të vërtetë i pagabueshëm. sportive trajnerë, megjithatë dominante, megjithatë frymëzues, duhet të mbani mend se është lojtarët në fushë që të fitojë apo të humbasë ndeshjet. Për të gjitha që kamerat televizive mbeten të fiksuara në gropë, ku menaxherët ulen, dhe zmadhuar për të kapur çdo dridhje e reagimit emocional, lojtarët bëjnë punën.

Çfarë udhëheqësit e mirë të bërë? Ato punësojnë njerëz të aftë, dhe ata le të merrni më me punën e tyre. Ata krijojnë një hapësirë ​​në të cilën personeli i tyre mund të lulëzojë. Ata delegojë sa më shumë të jetë e mundur. Ata përqendrohen energjitë e tyre në marrjen e vendimeve të mëdha të drejtë. Kjo nuk është e lehtë dhe meritë. Por sa?

FTSE 100 kompanitë, dhe këshilltarët e tyre PR, nganjëherë thonë se "drejtimin" një kompani e madhe është një detyrë e madhe, dhe në vetvete justifikon një rrogë të madhe. Por si Sir Philip Hampton, një figurë e kalitur të biznesit dhe kryetar i gjigantit pharma GlaxoSmithKline, tha Qendrën e Lartë paguajë këtë vit që bigness nuk nënkupton domosdoshmërisht CEO meriton një shpërblim të madh. "Sa më e madhe e sistemit, aq më shumë akuza sistemit, më tepër se personi në krye të saj,"Tha ai.

Askush nuk është i domosdoshëm. Udhëheqësit e Madhe ndonjëherë të arritur gjëra të jashtëzakonshme, dhe meritojnë tyre (financiar) sukses. Por ata pothuajse asnjëherë nuk arrijnë këto gjëra vetë. Steve Jobs, forca prapa Apple, nuk ishte një teknolog. Sir Alex Ferguson nuk shënoi një gol për Manchester United.

Bertolt Brecht, në poemën e tij Pyetjet pyetur nga një Punonjës që lexon, challenges some of the myths of great historical figures in this way:

“The young Alexander conquered India.
On his own?
Caesar defeated the Gauls.
Did he not even have a cook with him?
Philip of Spain wept when his Armada went down.
Did no one else weep?
Frederick the Great won the Seven Years War.
Who else won it?
On every page a victory.
Who cooked the celebratory feast?"

We are all in this together. That includes the boss. They may deserve to get paid more than the rest of us. Por, me siguri, not so much more.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

29612 0