Taxi Driverless debuton në Tokio

Mikrobus pajisur me sensorë bën katër vajtje-ardhje në ditë në një shtrirje të ngjeshur të rrugës, picking up paguar pasagjerë


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “taksi Driverless debuton në Tokio në 'botën e parë’ Gjyqi përpara Olimpiadës” ishte shkruar nga Justin McCurry në Tokio, për theguardian.com më 28 e martë gusht 2018 05.23 UTC

Një taksi vetë-ngarje ka marrë me sukses paguar pasagjerët nëpër rrugët e zënë Tokio, duke ngritur perspektivën që shërbimi do të jetë gati në kohë për Ferry atletët dhe turistëve në mes të objekteve sportive dhe të qendrës së qytetit gjatë 2020 Olimpiada verore.

ZMP, një zhvillues i lëvizëse autonom teknologji, dhe kompania taksia Hinomaru Kotsu, pohojnë se testet rrugore, i cili filloi këtë javë, janë të parët në botë për të përfshirë taksi Driverless dhe Fare-paguajnë pasagjerë.

Gjyqi u zhvillua si Toyota dhe gjigandi transportit Uber tha se ata ishin intensifikuar përpjekjet për të zhvilluar një makinë të vetë-ngarje, vendosjes veten kundër nismave rivale në Japoni, SHBA dhe Evropa.

Toyota do të investojë 500 milion $ në sipërmarrje, e cila do të zhvillohet në bazë të automjeteve minivans Sienna e carmakers ', me synimin për të filluar testimin në 2021, firmat tha këtë javë.

ndërmarrje autonome über e ngiste pësoi një humbje në muajin mars, kur një nga furgona të saj vetë-ngarje goditi dhe vrau një këmbësor gjatë një gjyqi në Arizona.

Nissan dhe firma të teknologjisë Dena testuar Easy Ride shërbimin e tyre Robo-automjeteve përgjatë një rruge 4.5 km vendosur në qytetin port të Yokohama fillim të këtij viti.

Dena and ZMP kanë zhvilluar edhe gjyqet e një taksi driverless using minivans Estima Toyota, endur dhjetra banorë nga shtëpitë e tyre në dyqane lokale në qytetin e Fujisawa, afër Tokios, mars 2016.

Në gjykimin e fundit në Tokio, një mikrobus të pajisur me sensorë bërë katër vajtje-ardhje në ditë në një të zënë 5.3km shtrirje të rrugës ndërmjet rretheve të Otemachi dhe Roppongi, sipas lajmeve Kyodo.

Eksperimenti, e cila përfundon në fillim të muajit të ardhshëm, e ka kapur imagjinatën e Tokyoites, me 1,500 njerëzit që aplikojnë për të qenë pasagjerët gjatë 96 udhëtime të planifikuara ndërmjet dy destinacionet.

Një shofer dhe një asistent janë në bord për të marrë kontrollin e automjetit në rast të ndonjë aksidente, por udhëtimet e hershme kanë kaluar pa incidente off.

Pasagjerët zhbllokuar derën vetë dhe të paguajnë fare e tyre një-mënyrë - rreth 1,500 jen ($13) - me anë të një app smartfonëve.

Një nga pasagjerët e parë tha se udhëtimi i tij në mëngjes e hënë ndjerë ", aq e natyrshme që unë pothuajse harruar se ishte një makinë të vetë-ngarje,"Sipas Kyodo.

Presidenti Hinomaru Kotsu-së, Kazutaka Tomita, tha se testi ishte një "hap i çmuar" drejt ditës kur lëvizëse autonome bëhet plotësisht komerciale.

Me një sy në Tokio Lojra, firmat do të kryejë teste pasuese më vonë këtë vit që lidh aeroportin Haneda dhe shpërndarës të transportit në qendër të qytetit të.

Si një nga shoqëritë më të shpejtë-plakje në botë, Japoni është një treg ideal për futjen e automjeteve të vetë-ngarje si ajo lufton me një mungesë të Shoferët në zonat rurale cpopulluara dhe një rritje në numrin e aksidentet që përfshijnë shoferët më të vjetër.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.

11999 1