Rishikimi Bose QC35 Wireless Headphones

Bose QC35 Wireless Headphones Review
Rezultati i përgjithshëm5
  • Të Bose QC35s nuk janë të përsosur. Mungesa e përkushtuar butonave pista kaloni dhe përdorimi i një socket 2.5mm në vend të standardit të industrisë 3.5mm janë irrituese.

Kufje Bluetooth reja nga Bose mbyllur nga bota zhurmshme rreth jush dhe për të mbushur mendjen tuaj me muzikë të ëmbël, pa pasur nevojë për tela


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Bose QC35 kufje pa tel: thjesht i pakrahasueshëm zhurma anulimi” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com më 21 e martë qershor 2016 06.00 UTC

kufje Bose mbahen si standard ari për zhurma anulimi aktive dhe të kërkojë një çmim për të. Por mund modeli i ri i kompanisë amerikane QC35, zhurma-anulimi para Bluetooth kufje saj, jetojnë deri në pritjet?

Pasqyrë imazhi i QC25

bose shqyrtim qc35
Kufje dele deri për të udhëtimit ose banesë për montim në një rast. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Të QC35s janë në thelb një palë QC25s me Bluetooth në to, dhe nga jashtë është e vështirë për të të treguar të dy veç e veç nëse ju e dini se çfarë jeni duke kërkuar për: ata janë një ngjyrë pak më të ndryshme - në dispozicion në të thjeshtë të zezë ose argjendi dhe jo ngjyra dy-ton - dhe kupa djathtë ka tre butonat e kontrollit, një LED dhe një slot microUSB.

Kupa e majta Veshi ka një port 2.5mm kufje, që do të thotë se ata mund të përdoren si kufje Wired me ose pa zhurma anulimi në, por ju do të duhet të përdorni kabllon e përfshirë ose të blejnë një 3.5mm 2.5mm për përshtatës.

Të QC35s ndjehen të ndërtuar solide. Bandat rregullueshme ndjehen të qëndrueshme, ashtu si edhe shirit të lartë, mbuluar në pleather me një jastëk të butë dhia e egër, si kundër kokë. Gota veshit janë të shkurtohet me pads butë pleather ndërsa brenda konturohet kështu që ulet off veshin.

Ata janë disa nga më të rehatshme dhe të bukur-me-veshin kufje unë kam pasur kënaqësinë për të vënë në. Ata peshojnë 310g, por nuk do të ndjehen shumë të rënda, qëndrojnë mbi kokën tuaj me lehtësi dhe nuk lëvizin rreth kur ju ecni, duke mos vënë presion të panevojshëm në çdo vend një në kokën tuaj. Krejtësisht të encapsulate veshët tuaj pa prekur ato, por janë relativisht kompakt dhe të holla për të mëdha mbi-vesh kufje.

Ata gjithashtu dele për transport, me gota kanate inline sheshtë me shirit dekorativ të përshtaten në rastin e tyre relativisht kompakt. Ata nuk janë të vogël, kur palosur, por mjaft i vogël që ata të rëndë në çantën e një udhëtarëve të.

Kontrollet dhe lidhjes

bose shqyrtim qc35
Kupa drejta veshit bën gjithçka, me butona të kontrollit, kaloni pushtet, microUSB socket dhe spot NFC. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Kupa e drejta veshit është vendi ku ndodh të gjithë veprimi. Ajo ka një palë e butonave të volumit flanking një pauzë / butonin luajnë. Nuk ka butona të dedikuar Skip pista, e cila është pak zhgënjyese, por të dyfishtë apo trefishtë shtypur butonin play besueshme skips përpara ose prapa.

Kupa e drejta Veshi gjithashtu ka kaloni pushtet, të cilat ju rrëmbej në një pozicion të tretë për të vënë kufjet në modalitetin e çiftimit, në qoftë se keni nevojë për të, të cilat ju do të për një iPhone. Shumica e përdoruesve të Android thjesht do të duhet të trokitje e lehtë smartphones e tyre në vend NFC - përsëri në filxhan të drejtë veshit të palë e tyre nëpërmjet Bluetooth.

Lidhja Bluetooth për të dy një smartphone dhe një PC është rock solid në të gjitha kushtet, duke lejuar mua të pyes veten nëpër dhomë pa humbur lidhjen dhe jashtë në rrugë me telefon në xhep pa problem.

Ashtu si shumica e kufje Bluetooth të QC35s do të lidheni me dy pajisje në të njëjtën kohë, do të veprojë si një kufje për një telefon dhe mund të aktivizoni Google Tani ose Siri në një smartphone. cilësisë Call përmes kufje ishte shumë e mirë shumë.

Zhurma anulimi dhe izolimi

bose shqyrtim qc35
Kupa veshi i majtë ka një port kufje 2.5mm për përdorimin e 2.5mm furnizuar me kabllo 3.5mm tradicionale. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Gjëja më e mirë deri tani në lidhje me QC35s është se duke i vënë ata në ndjehet si një vello e heshtjes është përhapur mbi ju, heqjen e shamatë sfond, nëse në rrugë, në tren ose në Zyrën.

teknologji zhurma anulimi Bose, i cili monitoron tingujt hyrëse duke mikrofona dhe dërgon valë të anasjelltë të shëndoshë duke përdorur folësit për të anuluar zërin para se hits daulle të veshit, është e thënë të jetë më e mirë në biznes. Ajo është shumë efektive, edhe pse ndoshta jo ligat përpara e mirë e pjesës tjetër. Ajo që është më e mirë se çdo milje kufje të tjera të zhurmës-anulimi kam provuar është bllokimi pasiv i zhurmave.

Bose paketat gota veshit me materiale të shëndoshë thithjen, që, e kombinuar me teknologjinë aktive zhurma anulimi, punon në mënyrë efektive tepër, bllokimin e papritur, mprehtë duket se zhurma anulimi lufton me.

Nuk ka kufje të mirë në dispozicion në këtë moment për pushtet absolut i Izolimi nga bota e jashtme, tel ose ndryshe, përveç QC25s.

tingull

bose shqyrtim qc35
Gota veshit janë të rehatshme dhe të sigurojnë izolim të shkëlqyer nga bota e jashtme. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Bukurinë e këtij izolimit të shkëlqyer është se muzika mund të vërtetë të këndoj në çdo vëllim. Kam gjetur veten vazhdimisht duke dëgjuar muzikë tim në vëllime më të ulëta, e cila është një gjë e mirë për jetëgjatësinë e veshëve të mi.

Kufje të tingëllojë e madhe. Disa njerëz nuk më pëlqen mënyra produkte Bose shëndoshë - nuk është patjetër një "tingull Bose", - por ata kanë ekuilibër të madh, bas mirë kur kërkohet dhe ndarja e madhe mes tingujve dhe instrumentet. Ata nuk të tingëllojë si të mirë si një grup i audiophile-grade £ 300 kufje Wired, por shumica e njerëzve do të duan ata.

Ata me siguri nuk janë një palë Beats, por mund të prodhojë bas vërtetë mjaft të thellë, nëse shtyrë. Gjëja më mbresëlënëse është se Anulimi aktive zhurma nuk ndikon në cilësinë audio,ndryshe nga shumë kufje të tjera të ngjashme.

Jetën e baterisë

bose shqyrtim qc35
Me Bluetooth për të QC35s do të vazhdoj edhe më i gjatë i udhëtimeve aeroplan. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Të QC35s jetuar deri në pritjet rënie rreth 5% në orë të dëgjuar mbi Bluetooth zgjat rreth 20 orë në mes të akuzave, kur duke dëgjuar mbi Bluetooth, dhe më të gjatë në qoftë se kufizuar në lidhjet Wired. Nuk ka shumë rechargeable tel zhurma-anulimi kufje që zgjasin për aq kohë sa të Bose mes akuzave.

Ka gjithashtu një auto-gatishmërisë që ndihmon të zgjasin jetën e baterisë dhe mund të jetë shkaktuar pasi sa më pak si pesë minuta ose për aq kohë sa tre orë pasivitet, ose fikur plotësisht. Të zgjoheni nga gatishmëria ju vetëm duhet të shtyjë një nga butonat.

Kufje mund të vazhdojnë të përdoren kur pushteti shkon jashtë duke përdorur kabllon e përfshirë, por ata nuk të tingëllojë si mjaft të mirë. Ata marrin pak më shumë se dy orë për të ngarkuar plotësisht nëpërmjet microUSB.

vëzhgimet

  • kufje 2.5mm fole është irrituese - do të thotë që ju nuk mund të plug ndonjë kabllo kufje të vjetra në
  • Një kaloni dedikuar energjisë është aq shumë më mirë se sa që për të mbajtur butonin e pushtetit për 5 sekonda për të kaluar atë në ose jashtë
  • Kufje flas me ty shpalljen përqindjen e baterisë dhe pajisjet e lidhura me të filluar dhe kur pajisje të lidheni ose shkëputje duke përdorur tekstin për të shprehur
  • Zëri femra English bën të tingëllojë pak flirtues, me një uptick vogël në fund të numrave apo shkronjave, e cila pothuajse tingëllon si tha i saj me një shkelje syri dhe një buzëqeshje
  • Zëri i bën disa zgjedhje kurioz - bashkëngjitur OnePlus 3 smartphone është shpallur si një O-N-E plus tre
  • Ka një Android/iOS app që ju lejon të menaxhuar pajisjet e çiftuara, fik bën zë, ndryshojë emrin e kufje tuaj dhe për të menaxhuar timer auto-gatishmërisë

Çmim

Bose QC35 kushtojë £ 290, e cila i bën ata £ 40 më shumë se QC25 Wired, £ 160 më shumë se SHB9850NCs Philips, £ 100 më shumë se Plantronics Backbeat Pro, £ 70 më shumë se Sony h.ear në Wireless NC kufje, por £ 9 lirë se Parrot Zik 2.0 kufje dhe £ 90 lirë se Sennheiser Momenti Wireless.

Vendim

Të Bose QC35s nuk janë të përsosur. Mungesa e përkushtuar butonave pista kaloni dhe përdorimi i një socket 2.5mm në vend të standardit të industrisë 3.5mm janë irrituese.

Por ato niggles vogla janë shumë më mbizotëruese, por zhurma anulimi fantastike dhe izolimi, rehati dhe të shëndoshë të shkëlqyer. Ata janë të shtrenjta për kufje jo-modës, dhe ata nuk mund të bëjë që ju duket si Dr Dre, por ata janë me vlerë çdo qindarkë nëse udhëtojnë me transport publik, luftojnë për t'u përqëndruar në një zyrë e hapur plan, fluturojnë kudo ose thjesht duan një grimë e paqes dhe të qetë në jetën tuaj.

Të Bose QC35s janë zhurma mirë anulimin kufje para mund të blejnë tani, dhe ndoshta kufje Bluetooth më shumë. Ata janë të shkëlqyer. Pse ne duhet të presin aq gjatë për ta, Nuk e di fare.

Rekuizitë: mirë-në-klasë zhurma anulimi dhe izolimi, jetën e madhe e baterisë, zë të madh, i rehatshëm, fish për transport, Bluetooth, NFC, app të mirë të menaxhimit të

Cons: 2.5mm kufje port, nuk ka udhë të dedikuar kaloni kontrollit

bose shqyrtim qc35
Takoni simbol NFC me telefonin tuaj për pairing çastit. Fotografoj: Samuel Gibbs për Guardian

Komente të tjera

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010