Apps e Muajit: Shkurt 2016

Apps of the Month: February 2016

Vëzhguesi i apps recensues rekomandon 10 Apps dhe 10 mobile games ai është zbuluar këtë muaj, nga udhëzon Lonely Planet ju mund të ruajë offline në një lojë që ju lejon të drejtuar një gazetë


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Apps të muajit: shkurt 2016” është shkruar nga Stuart peshkoj me rrjetë fundore, për The Observer të hënën 15 shkurt 2016 08.00 UTC

Planet i vetmuar

GUIDA NGA Lonely Planet

Android / iOS

Aplikacioni i fundit për udhëtarët nga Lonely Planet, kjo ka një të mirë - dhe të lirë! - Puna e transferimit të disa udhëzon në rrugë të qytetit nga librat e tij në ekranin e vogël. Dhjetra e qyteteve janë në dispozicion në nisjen, me harta që ju mund të ruajë offline - një kontakt të dobishme.

postë ajrore

postë ajrore

iOS

Shumë përdorues Mac kanë njohur për shkëlqyeshëm software desktop-mail postë ajrore për një kohë. Tani atë e mori një version të shkëlqyer për iPhone. Ajo punon me shumë shërbime të popullarizuara email, ka shumë karakteristika për të shpejtuar menaxhimin tuaj të kutisë, dhe madje ka një app i zoti Apple Rights Watch.

Metamorphabet

METAMORPHABET

Android / iOS

Kjo app mrekullueshme fëmijë ka qenë për një kohë të iOS, por është i ri në Android. Është një alfabet interaktive projektuar për touchscreens, me animacione ilustruar fjalë për fëmijët si ata trokitje e lehtë dhe shpullë rrugën e tyre përmes letrave.

app Kickstarter

kickstarter

Android / iOS

Një tjetër app vonesë duke e bërë rrugën e saj për në Android, kjo i takon shërbimit crowdfunding kickstarter. Kjo është një mënyrë e madhe për të shfletoni projekte të reja duke u përpjekur për të mbledhur para, si dhe duke parë se çfarë janë duke mbështetur miq.

Movesum

MOVESUM

Android / iOS

Ka shumë të Apps dhe Gadgets - dhe shpesh Gadgets me Apps - për ndjekjen hapat tuaj dhe për të ndihmuar ju të merrni më aktive. Movesum është një kthesë zgjuar, tregon se si shumë kalorive në këmbë juaj është djegur, dhe inkurajuar që të rishikojë qëllimet tuaja të përditshme.

Muzikë Memos

memos MUSIC

iOS

Një app krejt muzikë të re nga Apple, por për regjistrimin e këngë në vend se të dëgjuarit e tyre. Synon kenges të gjitha nivelet, kjo ju ndihmon rekord këngë apo ide të shkurtër, shtoni një baterist virtuale dhe basisti; tag clips për të gjetur ato më vonë; pastaj të eksportit ose të ndajnë ato.

herë app

HERE: ONE MATCH PER DITE

Android / iOS

Eshkë nuk është app i vetëm në qytet për takim. schtick herë-së është se ajo ju rekomandon një ndeshje çdo ditë: ju mund të shihni vetëm njëri-tjetrin, me premtimin e matchmakers të njeriut në vend se vetëm algoritme të ndihmuar nga.

Playlist një ditë

PLAYLIST A DAY

Android / iOS

"Një ditë" është e qartë një temë të këtij muaji. Kjo app vjen nga Warner Music Group, duke dhënë një playlist muzikë të re çdo 24 orë. Ju do të duhet të jetë një Spotify parapagues paguajnë për të përdorur atë, dhe presin shumë artistëve të qortues në funksion.

Adventures ngjyrosje Millie Marotta-së

Millie Marotta'S Ngjyrosje ADVENTURES

iOS

Shikoni larg tani, nëse trendi për libra të rritur për t'u ngjyrosur merr dhi tuaj: kjo merr idenë për iPad. Fotot që ju jeni për t'u ngjyrosur janë të bukur, megjithëse: imazhe natyrore nga puna e librave popullore Illustrator Millie-së. Apps të tjera të bëjë atë, por kjo ndihet më si t'u ngjyrosur vërtetë.

Mimicker Alarm

MIMICKER ALARM

Android

Kjo nuk është e gjitha punë në Microsoft: Ekipi Apps eksperimentale e Gjiganti i teknologjisë ka një mënyrë të re për ju për të zgjoheni. Për ta fikur orën me zile e komponentit, ju keni për të "imitoj" diçka: nga të tërhequr një fytyrë të caktuar për të thënë një frazë të caktuar. i trashë? Pak, por kjo nuk zgjoheni ju lart.

– Apps GAMING –

Crashlands

CRASHLANDS

Android / iOS

përshkrimi i saj si një "RPG crafting" mund të ju kujtoj Minecraft, por Crashlands është një kafshë e ndryshme. Pas rrëzimit-ulje në një planet i huaj, ju duhet të ushqej për mjetet, kafshë të egra betejë dhe për të ndërtuar bazën tuaj, ndërsa zbulimin e një histori të flakta. Një trajtojnë vërtetë.

dyfishtë Inc

dyfishtë INC

Android / iOS

Nëse ju pëlqen puzzlers por janë të lodhshme e ndeshjeve tre "Saga" formule, Dyfishtë Inc është antidot. Ajo e sheh ju gjurmimin linjat e shesheve me ngjyrë me gishtin tuaj për të mbushur deri bare në krye të ekranit, kundër "lëviz" gjithnjë e më të vështira kufijve. origjinal, dhe shumë Addictive.

Westport Independent

WESTPORT INDEPENDENT

Android / iOS

gazetat, Ju lutemi të mbetet një nga lojërat më të celular në mendime, dhe kjo është e prerë nga rroba të njëjta. Ju redaktoni një gazetë në një vend të "pasluftës" rrëshqitje në diktaturë, dhe duhet të bie në ujdi titujt dhe censuruar histori si ju e gjykojnë të arsyeshme. ose, nëse ju jeni të guximshëm, lënë ato vetëm ...

Downwell

DOWNWELL

Android / iOS

Nëse ju u rrit deri në epokën e kompjuterit të Spectrum shtëpi, graphics Retro Downwell do të sjellë ankthet e nostalgjisë. Por edhe në qoftë se nuk, thjeshtë, por i zgjuar bie-down-a-dhe gameplay e saj së shpejti do të hedhur një magji mbi ju. Pushtet-ups të luajë një rol kyç si ju të luajnë, vdesin dhe të përsëritur.

shpërthimet Kittens

shpërthimet kittens

iOS

Shpërthimet Kittens është një lojë quirky kartë që është financuar në shumën prej $ 8.8 milionë në Kickstarter. Ky sukses ka ndihmuar krijuesit e saj të kthehet në një lojë të lëvizshme, e cila është vetëm si argëtim. lajmërohem: ju keni nevojë për dy lojtarë me atë të instaluar në iPhone e tyre për të luajtur edhe.

Aventurat e Mana

Aventurat e MANA

Android / iOS

Tifozët e Final Fantasy konsol RPGs kanë pasur shumë shanse për të luajtur lojëra të vjetra në seri në pajisjet e tyre celular. Aventurat e Mana është xhirim e fundit - një lojë që lojtarët më të rastit nuk mund të di - dhe ofron një pjesë të gjallë të historisë RPG.

Countdown

Countdown: Aplikacionin zyrtar

Android / iOS

Shumë njerëz luajnë Countdown në sofas tyre - duke luajtur së bashku në kokat e tyre me lojë TV tregojnë. Tani ka një alternativë: kjo lojë zyrtare celular, me shkronja dhe numra raundet si dhe enigmave për të zgjidhur. Ajo punon mirë, duke përfshirë një regjim dy lojtarë-në-një-pajisje.

Pocket Mortys

Pocket MORTYS

Android / iOS

Ju do të merrni maksimumin e kësaj loje nëse ju jeni tashmë të njohur me Adult Swim e Rick dhe Morty kartonave, por kjo është argëtim për të sapoardhurit shumë. frymëzuar unashamedly nga Pokemon, është e mbushur me humor si ju kap dhe treni versione të ndryshme të karakterit Morty.

në lidhje me Infinity

në lidhje me Infinity

iOS

Dëshironi një kthesë të re në një lojë platformë? Kjo siguron atë: vogël shkop-karakterin tuaj shkon dhe hapa rreth një seri të qarqeve, duke punuar në rrugën tuaj në qendër duke shmangur armiq. Kjo duket e vështirë në fillim, por si ju të mësohen me ritmin, të bëhet një sfidë bindëse.

Pridefest

PRIDEFEST

Android / iOS

Një të marrë krijues të ri në strategjinë e ndërtimit të qytetit që është bërë një zhanër i njohur në celular. Kjo lojë, nga markë e famshme e lojrave Atari, feston LGBTQ (lezbike, homoseksual, i dygjinishëm, transgjinor dhe queer) komuniteti, përfunduar me festivalet Krenaria si centrepoints saj.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.