Apple nis iPhone XS, XS Max dhe XR

Apple Launches iPhone XS, XS Max and XR

iPhone XS ka kamera shumë të përmirësuar dhe bateri më të madhe - dhe tag çmimeve - ndërsa Apple shikojnë seri 4 fokusohet në zemër-normë dhe shëndetin


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Apple lançon iPhone XS, XS Max dhe XR - siç ka ndodhur” ishte shkruar nga Alex Hern, për theguardian.com të mërkurën 12 shtator 2018 18.53 UTC

Çfarë u njoftua

Apple Rights Watch

Apple Watch Series 4 do të ketë një ekran më të madh, në një guaskë që është të njëjtën madhësi buzë-për-buzë dhe pak më e hollë në dore. Si dhe standarde gunga me shpejtësi për procesorë të brendshme, ndryshimet e tjera të mëdha janë të bëjë me monitorimin e shëndetit: një EKG lejon wearers matur shëndetin e zemrës së tyre përdorimit të pajisjes, ndërsa përmirësuara accelerometers automatikisht mund të telefononi për ndihmë, nëse vjetërohet ka një rënie të keqe.

Watches reja do të jenë në dispozicion për para-qëllim nga e premtja me çmime duke filluar në £ 399 ($399) për versionin normal dhe £ 499 ($499) për modelin me lidhjes celulare. Seria vjetër 3 merr një çmim të prerë në £ 279.

iPhone

IPhone X merr ndarë në tri pajisjet: një vazhdim direkt, XS; një version më të madhe, XS Max; dhe një version më të lirë me një ekran më të keqe dhe kamera, XR.

XS është më e shpejtë dhe më e mirë se paraardhësi i tij në të gjitha rrugët normale. XS Max too është, përveç se e mori tani a 6.5 inch. Dhe XR, me një ekran LCD (me riprodhimin pak më pak mbresëlënëse ngjyra) është ende e njëjtë në brendësi, vetëm pa një lente telefoto në anën e pasme.

XS dhe XS Max do të jetë në dispozicion për para-qëllim të premten, anijeve në 21. Çmimet fillojnë në £ 999 ($999) për versionin më të vogël, dhe £ 1,099 ($1,099) për versionin më të madhe.

XR nuk do të jetë në dispozicion deri në tetor 26, dhe për para-porosi nga 19, dhe do të kushtojë £ 749 ($749) dhe up.

përditësuar

dhe Yup, ky është fundi i ngjarjes. Tim Cook thotë lamtumirë, falënderon të pranishmit, dhe "njerëzit në Apple që bënë të mundur këtë ditë magjike".

Tim Cook
Tim kishte një kohë magjike ... ju e bëri? Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

përditësuar

Duket sikur ne jemi duke përfunduar, që do të thotë gjë që është veçanërisht mungon, këtu, është AirPower, një akuzuar wireless set-up që u bë e ditur këtë kohë të vitit të kaluar dhe ende nuk e ka dërguar. Duket si Apple do të përpiqen dhe të pretendojë se vonesa nuk ka ndodhur.

TV Apple ... nuk duket të jetë marrë ndonjë më të reja hardware, vetëm software njoftoi më parë.

Dhe e njëjta gjë vlen edhe për Mac, e cila është duke u MacOS Mojave në dy javë.

përditësuar

Më në fund, një "disa përditësime më shumë" nga Tim Cook.

HomePod tani ka aftësinë për të çiftëzohet për të formuar tingull stereo (i cili është dashur të jetë në dispozicion në nisjen, por çdo gjë), si dhe disa karakteristika që u shpallën përsëri në WWDC në qershor.

Schiller Senior Vice President, Worldwide Marketing of Apple, flet për iPhone XR i ri i Apple në një produkt të fillojë Apple Inc në CupertinoPhilip W. Schiller, Senior Vice PresiMarketing Worldwide i Apple Apple, flet për iPhone XR i ri i Apple në një Apple Inc ngjarje produkt të fillojë në Teatrin Steve Jobs në Cupertino, Kaliforni, Së SHBA, shtator 12, 2018. REUTERS / Stephen Lam
IPhone XR është një çmim të prerë në çmimin hyrëse të iPhone 8. Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

Në të çmimeve të të gjithë-rëndësishme.

IPhone XS fillon nga $999 për një pajisje 64 GB.

iPhone XS Max fillon nga $1099 për një pajisje 64 GB. Ata janë të para-orderable të premten, dhe anijeve në shtator 21.

IPhone XR fillon nga $749 për një pajisje 64GB - një prerje të çmimeve në çmimin hyrëse të iPhone 8. Është në dispozicion për të porositur më Tetor 19, dhe anijeve tetor 26. Pyes veten në qoftë se është për të parandaluar cannibalisation e Gotta-kanë-it-tani turmës?

ulje çmimi downrange sjellë iPhone 7 në $449 dhe iPhone 8 në $599.

Çmimet në Mbretërinë e Bashkuar janë TBC. Telefonat do të kryhet nga të gjithë i madh mbart, përfshirë EE, tre, O2 dhe Vodafone, edhe pse vetëm EE dhe Vodafone duket të jetë mbështetur plotësisht karakteristika si celulare Apple Watch dhe mbështetjen dyfishtë SIM.

përditësuar

iPhone XR

Dosido, në të iPhone e fundit: të ndritshme, ngjyra iPhone XR. Bërë nga alumini dhe xhami, dhe me një iPhone X-style edge-to-buzë ekran, kjo është në gjysmë të rrugës në mes të iPhone 8 dhe iPhone X.

Ekran LCD është, dhe Schiller e quan atë "LCD më të përparuara ndonjëherë në një smartphone". Është quajtur si ekran "Liquid retinë" (iPhone XS është një "retina super", në qoftë se ju jeni mbajtja), dhe masat 6.1 inç buzë për buzë.

Retina Liquid, nuk duhet të ngatërrohet me Super retinë.
Retina Liquid, nuk duhet të ngatërrohet me Super retinë. Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

Por telefoni nuk ka 3D Prekni, tipar presioni-ndjeshme gjenden në çdo iPhone të mëparshëm që 5s. Në vend të kësaj, atë e mori "kontakt haptic", e cila në thelb do të thotë se do të klikoni në qoftë se ju mbani gishtin mbi një buton për një kohë.

Brenda është e njëjtë chip si në XS iPhones: A12. Dhe kamera e përparme është gjithashtu e njëjtë.

Si dhe ekran, të tjera të mëdha me kosto të shpëtuar është kamera e pasme: vetem nje, kësaj radhe, kamera 12MP me kënd të gjerë. Por telefoni nuk ka nevojë për lente telefoto për karakteristikat e dashuroj të reja, për shkak se ajo mund të rreme tyre bëhet duke përdorur vetëm UA.

Jetën e baterisë është "një orë e gjysmë më shumë se iPhone 8 Plus ". Është se më të gjatë ose më të shkurtër se iPhone XS? Na jep numrat aktual, Mollë, nuk do të bëjë më të gërmoj njoftime tuaj për shtyp nga viti i kaluar dhe të bëjë aritmetikë. Unë jam liveblogging, këtu.

përditësuar

Në jo-iPhone lajme, Google me sa duket ka vendosur tani ishte koha e duhur për të njoftuar ata janë shuttering postë e tyre të shërbimit të postës. Pothuajse sikur ata janë duke u përpjekur për të varrosur lajmin?

SVP Apple Lisa Jackson (re)njofton se Apple është drejtuar në 100% të ripërtëritshme të energjisë, dhe deklaron se qëllimi i ardhshëm i Apple është që të përdorin 100% materiale të riciklueshme. Kompania nuk është ende atje, por XS përfshin disa ndryshime për të nxitur në këtë mënyrë, si duke përdorur kallaji në bordit logjikën, dhe plastike të riciklueshme në mbyllje Gjuha.

Të ketë një tjetër rrëshqitje spekulim-rëndë:

Një rrëshqitje spec-rëndë nga ngjarje Apple.
Një rrëshqitje spec-rëndë nga ngjarje Apple. Fotografoj: Mollë

Në bateri, XS ka një 30 minuta çojë në X, dhe XS Max - me bateri më të madhe ndonjëherë në një iPhone - ju merr 90 minuta më shumë.

IPhone XS janë edhe anijeve me mbështetje dual SIM, me diçka të quajtur "dual gatishmërisë SIM dual". Ajo nuk punon me dy karta Sim reale, pse - vetëm me mbështetjen e Apple ESIM për Sim dytë. Përveç në Kinë, ku ajo ka.

Në Mbretërinë e Bashkuar, është e mbështetur nga EE dhe Vodafone.

përditësuar

për video, kamera tani mund të regjistroni tingull stereo, dhe merr shumë me cilësi të lartë pamjet të ulët-dritë. Por asnjë stabilizimin video - duket si video hapjen e ngjarjes është qëlluar vetëm nga dikush me një dorë shumë të qëndrueshme.

edhe neater: ju tani mund të rregullojë thellësinë e fushës së një imazhi pas faktit. Schiller quan është një "epokë e re e fotografisë" dhe, ndërkohë që kjo nuk është vetëm Apple bërë këto përparime (thirrura nga të Google), ajo është tepër mbresëlënëse.

Phil Schiller kthimit, për të folur për kamera e XS iPhone.

Schiller tregon kamera shumë-përmirësuar iPhone të ri.
Schiller tregon kamera shumë-përmirësuar iPhone të ri. Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

Kjo është një 12MP kamera me kënd të gjerë, dhe një kamera 12MP telefoto, me një "përmirësuar flash True Tone". Në frontin është një sensor i ri 7MP.

"Por, gjithnjë e më shumë ajo që e bën fotot e mundshme janë chip dhe software që shkon në atë,"Thotë Schiller. A12 Bionic ka një procesor më të reja imazhit dashuroj sinjal, dhe sjell chip UA në, si dhe, tërhequr zbulimin e fytyrës dhe "landmarking fytyrës" në përzierje. Kamera mund të bëjë një trilion operacione për fotografinë, me sa duket.

Një tipar që mundëson është "zgjuar HDR", e cila sjell një fotografi pak të ekspozimit të ndryshme së bashku. Mënyra se si e bën që vazhdimisht të xhiruar një tampon katër-kornizë, me ekspozimin ndryshme, në mënyrë që të dytë ju goditi lente qepen, atë e mori tashmë çdo gjë që ajo ka nevojë për një imazh të plotë HDR. i zoti!

përditësuar

Ne kemi pasur një lojë, ne kemi pasur një app AR, kështu që tani, një tjetër zhvilluesi games, flasim për një lojë AR. Është arcade Galaga klasik, në formën e AR.

Ju pikë në fluturues mete me telefonin tuaj dhe pastaj të xhiruar ato. Ajo duket ... banal. Por ajo mund të jetë kënaqësi për të luajtur me fëmijët e, ose në qoftë se të gjithë të përfshirë është shumë i dehur?

përditësuar

Ish-lojtari i NBA Steve Nash, majtas, dhe CEO dhe themelues i Homécourt David Lee flasim për iPhone XS Apple.
Ish-lojtari i NBA Steve Nash, majtas, dhe CEO dhe themelues i Homécourt David Lee flasim për iPhone XS Apple. Fotografoj: Marcio Jose Sanchez / AP

Tjetri, një zhvillues dhe një basketbollist. I imagjinoni djalë i gjatë është basketbollisti.

Ata janë duke folur për një app AR quajtur Homécourt. App njeh një gjykatë basketboll automatikisht, dhe mund të përdorin UA për të ndjekur përpjekjet e shtënë dhe suksese. Ajo këngë gjashtë metrics për çdo e shtënë lojtari merr, përfshirë kënd këmbë, Shpejtësia e shtënë dhe lartësi kërcejnë.

Ajo duket mjaft i ftohtë! Kjo duket si gjë e tillë që të përdoret për të parë vetëm në transmetimet profesionale, por tani mund të bëhet automatikisht në kohë reale.

përditësuar

Me sa duket rezultat i gjithë këtyre ndryshimeve gjaknxehtë është një numër i mirë Topline: Apps mund të nisë deri në 30% më i shpejtë.

Por përveç kësaj, ne jemi kryesisht duke marrë një walkthrough të iOS 12 tani, të cilat ne dëgjuar tashmë për në qershor.

'Chuck atë në pishinë, shansi i parë që ju merrni. "
Chuck atë në pishinë, shansi i parë që ju merrni. Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

Çipi i ri në qendër të iPhone XS është A12 Bionic, prodhuar duke përdorur një 7 procesi nanometer. Është pak gjaknxehtë, por që është mbresëlënëse: kjo do të thotë karakteristikat më të vogël në chip janë vetëm 7 nanometra të gjithë. Madhësinë e një molekule të glukozës, per krahasim, është një nanometer.

Në mënyrë të ngjashme gjaknxehtë është fakti se chip tani ka një GPU 4-core, një CPU 6-bërthamë, dhe një Engine nervore - të gjitha të aftë për kryerjen e 5 trilion operacione për sekondë.

më pak gjaknxehtë: telefonat janë tani në dispozicion me deri në 512GB e magazinimit. Kjo është një shumë e fotografive.

përditësuar

FaceID është "më shpejt se kurrë më parë", Schiller thotë, por ndryshe duket e pandryshuar. E cila ka kuptim, sepse fytyrat janë kryesisht të njëjta si ata ishin vitin e kaluar.

Këtu është një rrëshqitje me një bandë e syze, për ata të interesuar në atë gjë e tillë:

Phil Schiller në frontin e një rrëshqitje.

përditësuar

iPhone XS Max

Dhe për në telefon më të madhe, me një 6.5 inch.

Kjo është në thelb të njëjtën madhësi si një iPhone 8 Më shumë, me një inç shtesë të ekranit, duke e bërë atë "më e madhe se madhësia plus", cila është arsyeja pse ajo është e "iPhone XS Max".

përditësuar

iPhone XS

Phil Schiller zëvendës president i lartë, marketingut të gjithë botën e Apple,
Phil Schiller zëvendës president i lartë, marketingut të gjithë botën e Apple, dhe një nga pak njerëz në botë të cilët do të shpall ky telefon 10s, Nuk 'ish' S. Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

Phil Schiller HOPS deri për të folur në lidhje me iPhone XS - shqiptohet "tenis", me sa duket.

Ajo ka një fund ari (si dhe argjendi dhe hapësirë ​​gri), duke e bërë atë "iPhone më e bukur që kemi bërë ndonjëherë", dhe është e mbuluar me një gotë të ri që është "më të qëndrueshme ndonjëherë".

Kjo është më shumë i papërshkueshëm nga uji, vlerësuarat për deri në 2m për dhjetë minuta. Që mban për ujë, verë, lëng portokalli dhe birrë, me sa duket.

Por shumica e këtyre syze janë të njëjta, gjerësisht si iPhone X - ne jemi duke marrë më shumë krahasime me iPhone të vjetër 8 Më shumë, dhe po, ajo është ende rasti që ekrani është më i madh, ndërsa telefoni është më i vogël. ai e bën, me sa duket, kanë një 60% gamë më të madhe dinamike se sa e vjetër iPhone X.

përditësuar

Cook kthehet në skenë, dhe ne kampion mbi të iPhone.

IPhone X ka "ndryshuar industrinë" dhe u bë "numër një smartphone në botë", Cook na tregon. "Sot, ne jemi duke shkuar për të marrë iPhone X në nivelin e ardhshëm. Unë jam i ngazëllyer për të ju tregojnë se çfarë është larg nga iPhone më të avancuara që kemi krijuar ndonjëherë "Cue video për iPhone XS -. Në, siç pritet, dy madhësive.

Jeff williams në skenë
"Tani ju mund të marrë një EKG në çdo kohë, kudo. " Fotografoj: Marcio Jose Sanchez / AP

Kompania është shtuar për të njoftuar e saj të lartë të zemrës normë me tre karakteristika të reja: një zemër-normë alarm të ulët, një njoftim për shenjat e dridhje atrial (kusht që rezulton në një zemrës normë parregullt), dhe një sens të ri për të mundësuar matje EKG.

"Ne kemi shtuar sensorë në pjesën e prapme të shikojnë lejuar ju për të marrë një elektrokardiogramë, njohur ndryshe si EKG,"Tha Williams. "Ky është produkti i parë EKG ofruar mbi counter direkt me konsumatorët.

"Një EKG mat aktivitetin elektrik të rrahje zemre. Tani ju mund të marrë një EKG në çdo kohë, kudo. "

Ivor Benjamin, president i Shoqatës Amerikane të Zemrës, vjen në skenë të theksohet se pacientët shpesh raportojnë simptoma që nuk janë të pranishëm kur ata vijnë te mjeku - pikërisht lloji i simptomave që janë jashtëzakonisht e vështirë për të diagnostikuar.

Williams konfirmon se Apple ka marrë miratimin e FDA për këto karakteristika - që do të thotë tani për tani, ata janë vetëm SHBA.

Williams, Chief Operating Officer of Apple , speaks about the the new Apple Watch Series 4 në një produkt të fillojë Apple Inc në CupertinoJeff Shefi Operative Zyrtar i Appler flet për të ri Apple shikojnë seri tëtch Series 4 në një Apple Inc ngjarje produkt të fillojë në Teatrin Steve Jobs në Cupertino, Kaliforni, Së SHBA, shtator 12, 2018. REUTERS / Stephen Lam
Shikojnë Jeff nisur Blini të re. Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

Në jetën e baterisë, Apple Rights Watch zgjat "gjatë gjithë ditës" Me sa duket.

Ajo vjen në tre përfundon alumini, dhe tre versionet çelik shumë, ndërsa të gjitha grupet e vjetra janë në përputhje me rojën e ri, si dhe.

Në partneriteteve komerciale: lak Nike Sport ka fije reflektive për natë me kohë visibilty, dhe versionet Hermes kanë fytyra të reja.

Çmimi fillon në $399 për versionin GPS dhe $499 për versionin celular, me një prerje të çmimeve për seri 3 në $279.

Ju mund të urdhërojë atë nga e premtja, anijeve të premten 21 shtator, dhe watchOS 5 ka nisur në 17 shtator.

përditësuar

Dhe, sigurisht, Williams mbështetet shumë në të dhënat Apple v Google dhe Facebook të theksohet që ju mund të besimit atë me të dhënat tuaja shëndetësore: kjo është e gjitha koduar, on-pajisjes, dhe vetëm ju të merrni për të vendosur se kush e sheh atë.

përditësuar

Kjo pikë e fundit tingëllon shurdhër, por Williams vëren se ajo mundëson Rrini zgjuar për të zbuluar një rënie. "Identifikimi i një rënie tingëllon thjeshtë, por kjo kërkon një sasi të madhe të të dhënave dhe analizave. me bie, ka ky model repeatable lëvizje që ndodh. Kur ju udhëtim, armët tuaja të shkojnë përpara; por kur keni gabim, armëve tuaj të shkojnë lart. "

Accelerometer ri dhe xhiroskop kujdes për këto shenja, dhe Shikojnë shtyn opsionin për thirrje shërbimet emergjente në qoftë se njolla e tyre. Nëse nuk ka asnjë lëvizje në të gjitha për minutën e ardhshëm, ajo e quan shërbimet e emergjencës automatikisht.

Është e drejtë të thuhet se tipar mund të shpëtojë jetën.

Tashmë duke marrë një pak plumb-pointy, këtu:

  • Kurora dixhital tani ka reagime haptic, duke i dhënë asaj një të ndjehen Clicky kujton iPods vjetra.
  • Folësi është 50% louder.
  • Pjesa e prapme e shikojnë është bërë nga qeramike zi, lënë valët e radios të kalojë nëpër para dhe mbrapa.
  • Chip qendror është quajtur S4 (sigurisht), me një CPU që premton "deri në dy herë performancës më të shpejtë".
  • Accelerometer është "gjenerata e ardhshme" dhe mund të mostrës dhënat 8x më të shpejtë.

përditësuar

Breathe App është gjithashtu një fytyrë orë, me sa duket, duke ndihmuar ata që të kthehet të tyre Apple Watch për një moment e mindfulness.

Për fytyrat më pak të dobishme shikojnë trippy, ka tani disa video thelbësor që ju mund të luajë në sfond, duke treguar zjarri, ujit dhe bubbling ajrit përreth.

përditësuar

Sugjerim futjen video për Apple Watch Series 4, e cila duket ... tamam si rrjedhjet.

Jeff Williams, zyrtari më i lartë operativ i Apple, flet për Apple Watch Series 4 në punët e Teatrit Steve gjatë një ngjarje të njoftojë produkte të reja Apple e mërkurë, klan. 12, 2018, në Cupertino, kalif. (AP Photo / Marcio Jose Sanchez)
"Çdo gjë në lidhje me të ka qenë redesigned dhe ri-engineered,"Thotë Jeff Williams i Apple Watch Series 4. Fotografoj: Marcio Jose Sanchez / AP

"Çdo gjë në lidhje me të ka qenë redesigned dhe ri-engineered,"Williams thotë. "Ajo të gjitha fillon me një shfaqje mahnitëse të ri. Ekranet janë dukshëm më të mëdha; në të vërtetë, mbi 30%. Dhe ne e kemi bërë këtë me ndryshime minimale në madhësinë rastit. Është e hollë, kështu që nuk ka më pak vëllimi i përgjithshëm, dhe çdo pjesë e UI ka qenë redesigned. "

"Ne kemi krijuar komplikime të reja [Widgets që mund të vihet direkt në fytyrë shikojnë] "Që tregojnë më shumë detaje,"Shton ai. "Ne gjithashtu redesigned fytyrën modulare, me më shumë informacion grafike: kështu që tani, ju mund të gjetur rezultatin jetojnë e ekipit tuaj të preferuar me MLB në bat, ose të dhënat tuaja fluturimit me app Qantas. "

përditësuar

Williams prezanton tre cores e Apple Watch: lidhjes, durim, dhe shëndeti.

Si një mënjanë: Kjo është dukshëm e ndryshme nga prioritetet e kuzhinierit kur Shikojnë ishte nisur, e cila e kombinuar shëndetin dhe palestër dhe timekeeping përfshirë si dërrasë e tretë. Të dy, sigurisht, janë një callback për futjen vetë Jobs "të iPhone, si një iPod, telefon, dhe tabletë internet.

përditësuar

Apple Rights Watch

Jeff Williams shpall re Apple Rights Watch.
Jeff Williams shpall re Apple Rights Watch. Fotografoj: Mollë

Ne jemi duke filluar me Apple Watch, megjithëse. "Tani, Apple Watch është duke u përqafuar nga aq shumë njerëz në mbarë botën,"Cook thotë. "Kjo nuk është vetëm numër një smartwatch në botë, kjo është periudha numër një orë. "

Cook prezanton Jeff Williams, Apple COO, në skenë për të folur përmes Shikojnë tej.

përditësuar

Tim Cook arrin në skenë, dwarfed nga një grafik i madh.
Me sa duket Tim Cook është diku në atë fazë. Fotografoj: Stephen Lam / Reuters

Butë devijues përzierje bërë, Tim Cook merr në fazën e, vendosjen skenën duke folur për misionin e Apple për të bërë informatikë "më shumë persona".

sistemit operativ iPhone është, thotë ai, "më personal" një, dhe numri i pajisjeve iOS dërguar po shpejti do të goditur 2BN. Ky është një numër i madh.

përditësuar

Ne jemi off, me një video të shkurtër të njerëzve që hyjnë në teatër, e ndjekur nga një Misioni të gjatë: parodi e pamundur për dikë drejtimin telekomandë Tim Cook mbi të prezantimit.

(Nëse dikush është në kërkim për të dhëna si për çfarë është për të ardhur, Unë mendoj video e parë tashmë është duke siguruar një: është e stabilizuar përkryer. Video stabilizimin është një nga karakteristikat që Apple e ngelën prapa konkurrentëve në.)

Njerëzit presin jashtë Jobs Teatrin Steve.
Njerëzit presin jashtë Jobs Teatrin Steve. Fotografoj: Marcio Jose Sanchez / AP

përditësuar

Cfare te presesh

Definitely ndodh:

Tre iPhones reja, the iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR, do të shpallet sonte.

  • E para është një përditësim standarde për iPhone X, me organet e brendshme më të shpejtë fshehur brenda një rast ndryshuar mezi jashtme (përveç opsionin e ri të një telefoni ari).
  • E dyta është një zëvendësim të gjitha-re për modelet e vjetra iPhone Plus, upsizing formë-faktorin iPhone X-it (mbushur me nivel dhe FaceID) në një trup të madh. Ndryshe nga Plus, megjithatë, nuk presin syze në thelb të ndryshme; kjo është e mundshme vetëm një ndryshim madhësi.
  • E treta është më shumë një mister. Projektuar për të plotësuar në fund të lirë të formacion, zëvendësuar iPhone 8, ajo nuk do të ketë të shtrenjta (e bukur) ekranet OLED të iPhone X, por ende mund të arrijë ekran edge-to-edge dhe FaceID. Shikoni për atë në një larmi të ngjyrave, shumë, duke imituar vjetër iPod Minis.

Dy Apple Watches reja - ose dy madhësive smartwatch të ri të kompanisë, the seri 4. Apple duket se ka pasur sukses në cramming një ekran edge-to-buzë në këto watches shumë, duke e lejuar atë për të ofruar ekrane të mëdha, pa bërë watches vetë mëdha.

Pjesëmarrësit fillojnë për të mbushur në vende para një ngjarje të Apple në punë Teatrin Steve.
Pjesëmarrësit fillojnë për të mbushur në vende para një ngjarje të Apple në punë Teatrin Steve. Fotografoj: Justin Sullivan / Getty Images

ndoshta ndodh

I ri iPads. Diçka po ndoshta ndodh, pasi që Apple ka bërë ikona për një iPad pa një buton në shtëpi (të cilën më pas e përfshirë aksidentalisht në një version beta të iOS 12 - gabim rishtar). Por krejt ajo që do të zëvendësohet është ende një mister. Thashethemet të tjera përfshijnë një lidhje USB-C dhe një krik kufjeve të humbur.

Se i vonuar Airpower ngarkues wireless. Njoftoi vitin e kaluar, por ende nuk është në shitje, Apple ndoshta vendosi të mbajë lirimin për ngjarjen tjetër i madh. Pyetja e vetme është, ata do të përmend atë në skenë, ose të jetë i zënë ngushtë të mjaftueshme për të vjedhës atë përmes një komunikate për media.

Ndoshta ndodh

Një i ri Mac Mini. Ka qenë vjet që kjo linjë mori një refresh, duke çuar shumë në përfundimin se kishte vdekur, por fjala në rrugë është se Apple është duke kërkuar në një zëvendësim për një dizajn hardware që ka provuar enduringly popullore.

I ri AirPods. Ne kemi marrë syze - dyanshëm pa tel akuzuar dhe zhurmës anulimin karakteristika të përfshirë - por nuk ka aluzion i një datë release. Ndoshta vjen vitin e ardhshëm sesa kjo, megjithëse.

përditësuar

Përshëndetje, dhe i mirëpritur për një tjetër ngjarje iPhone prezantimit.

Në 6 herë në Mbretërinë e Bashkuar (10am San Francisco, ose 13:00 New York), Tim Cook do të marrë në skenë në Teatrin Memorial Steve Jobs në kampusin Cupertino Apple për të zbuluar iPhone reja, Apple Watches dhe më shumë.

Ne do të liveblogging ngjarjen këtu, ose, nëse ju jeni aq të prirur që ju mund të shikojnë të gjithë gjë të jetojë në faqen e internetit të Apple apo në Twitter.

përditësuar

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010