Amazon nis ujit-rezistente Kindle Paperwhite

Amazon launches water-resistant Kindle Paperwhite

Update i popullarizuar e-lexues prezanton dizajn të hollë dhe të lehtë, compatibility Bluetooth dhe mbështetje audiobook


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Amazon nis ujit-rezistente Kindle Paperwhite” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com të martën 16 tetor 2018 13.00 UTC

Amazon ka nisur një version të ri të popullarizuar Kindle Paperwhite e-lexuesit e saj, që është e hollë, të lehta dhe tani më në fund rezistent ndaj ujit.

I ri 2018 Kindle Paperwhite është i dyti Amazon pajisja e e-ink t'i jepet rezistencën e ujit trajtim pas nisjen e Rolls Royce e e-lexuesve, the £ 230 Oasis, në 2017.

Shpenzimet e reja Paperwhite pak më shumë se sa gjysma e Oasis, në £ 120, duke ofruar të njëjtën mbrojtje për deri në 2m thellësi deri në 30 minuta.

Eric Saarnio, kreu i pajisjeve Amazon për Europën, tha: "Konsumatorët duan Kindle Paperwhite, dhe ne jemi të ngazëllyer për të sjellë karakteristika premium - si një dizajn të hollë dhe të lehtë turret-front, ruajtje shtesë, hidroizolim dhe Audible -. për Kindle tonë më të njohura "

Paperwhite Kindle
Nëse ju keni kërkuar për të marrë Paperwhite tuaj në vaskë të nxehtë, tani mundesh. Fotografoj: Amazona

Paperwhite i ri është 8.18mm trashë dhe peshon 182g, duke e bërë atë vetëm nën hollë 1mm dhe 23g lehta se modeli i vjetër, i cili u lirua në 2015. Ekrani 6in e-ink është tani turret me pjesën e përparme të pajisjes, ngjashme me ndezni Oasis, me të njëjtin rezolucion 300ppi dhe para-ndriçim për të lexuar në errësirë.

Paperwhite i ri gjithashtu tani ka Bluetooth për lidhjen kufje pa tel ose folësit, dhe ndërtuar në mbështetje audible për dyqanin audiobook Amazon, duke përfshirë edhe shërbimin e kompanisë syncing që përputhet faqet në një ebook për pikë kohore në një audiobook.

Paperwhite i ri gjithashtu fillon me dyfishin e ruajtjen e modelit të vjetër, në dispozicion me 8GB kushton £ 129 ose 32GB kushton £ 150. Ky i fundit është gjithashtu në dispozicion me 3G për £ 219. Të gjitha modelet janë në dispozicion për para-qëllim sot, me të lirë modeli 8GB anijeve në 7 Nëntor së bashku me një koleksion të rasteve dhe pajisje. Modelet 32GB do të anijes në një datë të mëvonshme.

Paperwhite Kindle
The 2018 Paperwhite mban dizajn të thjeshtë nga modelet e mëparshme, tani me një ekran që është i rrafshët në pjesën e përparme të pajisjes. Fotografoj: Amazona

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.

Artikuj që kanë lidhje

7887 2