Amazon nis Fire HD 8 Tablet me New Echo-si Dock

Amazon Launches Fire HD 8 Tablet with New Echo-like Dock

Kompania përditësime popullore £ 80 tabletë, përmirësimin e kamera dhe duke i dhënë atë Alexa asistent zgjuar aftësitë e reja


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “Amazon nis Fire HD 8 Tableta me Echo-like stacionin e ri” ishte shkruar nga Samuel Gibbs, për theguardian.com më 6 shtator e enjte 2018 13.00 UTC

Amazon është përditësimin popullor £ 80 tabletin e saj mediale me një kamera të përmirësuar dhe aftësitë e reja Alexa që të kthehet atë në një pajisje Echo me një ekran.

Fire HD i ri 8 duket pothuajse identike në pjesën e jashtme të versioni i mëparshëm, me një trup të fortë plastike në dispozicion në një koleksion të ngjyrave. Brenda është një procesor 1.3GHz quad-core, 1.5GB RAM, një zgjedhje e 16 ose 32GB e magazinimit, një ekran 8in 720p dhe stereo speakers, një përmirësuar kamera front-ballafaqohet, dhe 10 orë të jetës së baterisë.

“Ne kemi mbërthyer me recetë fituese e një pajisje premium me çmime jo-premium, me një fokus në familje dhe argëtim,” tha Antoine Dreyfus, kreu i Amazon Fire TV dhe zjarr Pllakat në BE.

Karta microSD slot tani mund të pranoni kartat kapacitet më të lartë, për të shtuar deri në 400GB e magazinimit shtesë për filmat, shfaqje televizive dhe muzikë.

Ndryshimi i madh është shtimi i Mode Trego, i cili në fakt kthehet tabletë në një Echo Trego - £ 200 ekran dedikuar zgjuar Amazon me Alexa ndërtuar në. Trego Mode siguron reagime vizuale për Alexa zë pyetje të tilla si moti, receta apo ndonjë pyetje tjetër, ashtu si Echo Shfaq, projektuar për t'u parë nga nëpër dhomë.

amazon hd zjarri 8
Zjarri HD 8 slots në rastin, të cilat flokët në shfaqje tarifimit Dock. Fotografoj: Amazona

Me Fire HD i ri 8 Amazon është gjithashtu duke e çuar Trego saj Mode Dock në Britani të Madhe, e cila është një rast për tabletë dhe një qëndrim të akuzuar. Rastet clips rreth tabletë, mbyllje në akuzuar port microUSB, dhe ka magnet dhe këmbët akuzuar në anën e pasme.

Tableti pastaj mund të vendoset në qëndrimin akuzuar, që snaps të shtrirjes saktë duke përdorur magnet, për të shkaktuar automatikisht Trego Mode. Përfitimi për të pasur një tabletë të bëhet një pajisje Echo me një ekran është i qartë: ju mund të merrni atë me ju.

“Ju mund të filloni të shikuar një shfaqje në tabletë në shfaqje Mode në kuzhinë dhe pastaj vetëm të marr tabletë up nga bankën e të akuzuarve dhe të shkojë në dhomën e, video do të vazhdojë pandërprerë,” shpjegoi Dreyfus. “E njëjta gjë vlen për video thirrje apo aktivitete të tjera si brenda dhe jashtë bankën e të akuzuarve.”

Fire HD i ri 8 Tableti do të kushtojë £ 80 më vete ose £ 110 me Trego Mode Dock, në dispozicion për para-qëllim sot dhe të anijeve në 4 Tetor. Një Kids botim i Fire HD 8 është gjithashtu në dispozicion për £ 130 me një rast gome të rëndë, dy-vit garanci zëvendësim dhe abonim një vit për të zjarrit Amazon për fëmijët Unlimited, të cilat së shpejti do të përfshijë Audiobooks Audible për fëmijët, të tilla si Peter Pan.

Trego Mode Dock dhe rasti do të jetë në dispozicion të tyre për £ 40 për një tabletë 8in dhe £ 50 për një tabletë 10in në një datë të mëvonshme, përkon me një update software me Trego Mode për Gjenerata e mëparshme Fire HD 8 dhe brezi i tanishëm Fire HD 10 tableta.

amazon hd zjarri 8
Fëmijët Edicioni i Fire HD 8 ka një i madh, Rasti gome të rëndë. Fotografoj: Chris Hornbecker / Amazon

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010