6 Hapat për flokë Super Sleek Stylish

6 Steps to Super Sleek Stylish Hair

Nëse ju doni të duket e madhe për një parti dhe të ketë të gjitha pasdite për të marrë të gatshme, ose thjesht duan për të gjallëroj deri para një takimi, ka gjëra për të bërë për të marrë flokët tuaj në kërkim të madhe dhe të japë besimin tuaj një nxitje reale.

Super Hair Tip Number 1:

Shampo duhet. me këtë, Unë do të thotë që ju duhet të investojë në një sallon me cilësi të lartë shampo që përputhet me llojin tuaj të flokëve, në qoftë se ju keni ngjyrë e flokëve, sigurohuni që formulimi i shampon tuaj është i përshtatshëm, po ashtu në qoftë se flokët tuaj është e hollë, me yndyrë, bjond, apo zeshkane, bisedoni me stilist tuaj, dhe të marrin ato për të ju këshillojë se çfarë ata mendojnë se është më e mirë. Shumë njerëz thjesht marr diçka jashtë raft supermarket dhe në shtëpi për të mirë, kur ajo që ata me të vërtetë nevojë për një shampo që i përshtatet atyre.

Super Hair Tip Number 2:

Gjendja thellë. conditioners flokët kanë një formulim që do të shtojë trupin dhe të shkëlqejë për flokët tuaj. Ti e di se si të pakëndshme dhe rrobat e ashpër janë në qoftë se ju dont përdorni një conditioner pëlhurë, dhe flokëve është e njëjtë. Edhe, një kondicioner i mirë do të ndihmojë për të mbajtur flokët tuaj të lirë statike, e cila do të reduktojë frizziness edhe më shumë. Masazh kondicioner nga rrënja deri te maja dhe të lënë atë për të punuar magjinë e saj dhe të bëjë tuaj duken flokët të vërtetë të shëndetshëm dhe me shkëlqim para se shpëlarje atë tërësisht.

Super Hair Tip Number 3:

Thatë flokët tuaj të mirë. modern tharëse flokësh nuk do të dëmtojë flokët tuaj sa më shumë që ata kanë përdorur për të, por në qoftë se ju do të përdorni një tharëse goditje për të marrë flokët tuaj të thatë shpejt, sigurohuni që ju të mbani atë duke ecur mbi flokët tuaj dhe të thatë atë në mënyrë të barabartë për të shmangur mbinxehje. Në qoftë se ju keni kohë, përdorni tharëse në një mjedis të ftohtë për të shmangur dëmtimin.

Super Hair Tip Number 4:

Përdorni një serum të mirë. Ka një larmi të madhe të produkteve të madh përreth që janë projektuar për të zbutur flokët tuaj. Shumica e Salons do të jetë në gjendje të ju pikë në drejtimin e një serum si dredh-lehtësi që do të ndihmojë për të mbajtur flokët tuaj të kërkoni të madh. Në përgjithësi serums flokët punojnë në tri mënyra, duke relaksuar flokët, zbutjen atë, dhe reduktimin e potencialit për të për të tërhequr elektriciteti statik që do të të bëj që të flokë kaçurrela up.

Super Hair Tip Number 5:

Përdorni cilësi të mirë straighteners flokët. Shumica e njerëzve të gjeni se straighteners lirë flokët nuk e bëjnë një punë shumë të mirë. Ju mund të gjeni se ata nuk e marrin të nxehtë të mjaftueshme për të sheshuar The Kinks siç duhet në një kalim të vetëm, dhe nuk janë të rrëshqitshme mjaftueshme për të lejuar flokët tuaj për të kaluar nëpër probleme. Të zgjedhë për pllaka qeramike ose qelqi për ngrohje, dhe të sigurohemi se ka një temperaturë të rregullueshme. GHD straighteners janë një prej markave më të njohura në mbarë dhe ae përdoret zakonisht në Salons gjithë bota. pllaka e tyre nxehem shpejt, dhe janë tepër të qetë për të bërë styling flokët tuaj të lehtë, të cilat i bën ata një të preferuar të vërtetë në sallonet e gjithë bota. Pllaka qeramike do të ndihmojë shkarkojë elektriciteti statik nga flokët tuaj shumë, dhe të lënë atë në kërkim të drejtë për më shumë.

Super Hair Tip Number 6:

Ha mirë. flokët tuaj është ushqyer nga ajo që ju hani dhe pini, dhe kurrë nuk do të duken të mira në qoftë se ju dont hani një Dietë të ekuilibruar me shumë vitamina dhe minerale. Flokët është bërë kryesisht i proteinave, prandaj sigurohuni që ushqimi juaj përfshin shumë. Pini ujë shumë, pasi kjo do të turret papastërtitë jashtë trupit tuaj dhe për të mbajtur të shëndetshëm.

 

Enhanced nga Zemanta