20 më të mirë të reja iPhone dhe iPad Apps dhe lojra këtë javë

20 best new iPhone and iPad apps and games this week

 

Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “20 më të mirë të reja iPhone dhe iPad Apps dhe lojra këtë javë” është shkruar nga Stuart peshkoj me rrjetë fundore, për theguardian.com më 6 korrik e hënë 2015 13.31 UTC

Mirë se vini në përmbledhjen e kësaj jave të fundit, më i madh i ri iPhone dhe iPad Apps dhe lojra. Të gjitha çmimet janë të sakta në kohën e shkrimit, me "IAP" duke treguar përdorimin e në-app blerjet.

Ju mund të lexoni mëparshme IPhone më i mirë dhe iPad Apps Përmbledhjet për shumë rekomandime, por në qoftë se Android është platforma juaj e zgjedhjes, kontrolloni Apps më të mirë Android Përmbledhjet. Më me zgjedhjen e kësaj jave.

Minecraft Stop-Motion Movie Krijuesi për IOS.
Minecraft Stop-Motion Movie Krijuesi për IOS.

Apps

Minecraft Stop-Motion Movie Krijuesi (Falas)
Kjo është e re nga Mattel, edhe pse ju do të duhet të Minecraft "mini-figura" lodra për të bërë më të madhe të saj. App synon fëmijët si një mënyrë për ta për të bërë dhe të ndajnë Minecraft-themed stop-mocion shkurtër filmat, me një ndërfaqe të zgjuar qepë-lëkurës për marrjen e një sërë fotot me props tyre.
iPhone / iPad

BuzzFeed Lajme (Falas)
Kjo app lajm është bërë nga BuzzFeed, por ajo mbështetet në shumë burime të tjera përtej faqen e tij mëmë. Ajo tërheq në lajme të thyer dhe memes njësoj, me opsionin për të shkulje atë për njoftimet shtytje në kategori të tuaj të preferuar.
iPhone

BitTorrent Shoot (Falas + IAP)
BitTorrent (kompania) ka qenë i etur së fundmi për t'i kujtuar njerëzit se BitTorrent (teknologjia) është për ikje fotografi të mëdha rreth në mënyrë efikase, jo vetëm në lidhje me filesharing pirate. Xhiruar është evidenca e fundit: një app projektuar për t'ju ndihmuar të ndajnë një numër të madh të fotografive apo të lartë-file-size video me miqtë nga pajisjen tuaj. Ajo punon mirë.
iPhone / iPad

Kuzhina Timer(s) (£ 2,29)
Gjë në lidhje me shumicën e Apps kuzhinë-timer është se ata vetëm të ju lejojnë kohë një gjë në të njëjtën kohë. Kjo është zhvilluesi diçka Diavo Lab po merret me app e saj të ri: ju mund kohë deri në gjashtë detyra të ndryshme në ekran pajisjen tuaj iOS-së, dhe ai gjithashtu punon me Apple Rights Watch.
iPhone / iPad

Jeta Toca: Qytet (£ 2,29)
Kjo është app fundit nga botuesi fëmijëve Toca Boca: një sandbox vërtetë të bazuar në një qytet të kartonave, ku fëmijët mund të eksplorojnë mjedisin, lëvizin dhe rregulloje karakteret e ndryshme, dhe përbëjnë tregimet e tyre bazuar në atë që ata e shohin në ekran.
iPhone / iPad

RA Udhëzues (Falas)
Këshilltar Rezident është një nga komunitetet më të gjatë-vendosur në internet për muzikë elektronike, dhe app e parë e konsumit bazohet në regjistrin e saj të shumta e netë klubit dhe koncerte valle. Ju mund të kërkoni ngjarjet pranë jush, ose gërmoj thellë në regjistrin e saj të artistëve dhe DJ për të parë se ku ata janë duke luajtur ardhshme.
iPhone

Picjoy – Automatik Photo Organizatori (Falas)
Nëse ju keni qenë të brengosur se iPhone bibliotekën tuaj foto është aq i madh sa të bëhet i pakontrollueshëm, Picjoy është vlerë një sy. Ai përdor të gjitha metadata e rreth fotot tuaja për kategorizimin e tyre dhe t'i bëjë ata më të lehtë të kërkueshme, me opsionin për të lidhë atë në llogaritë tuaja të magazinimit cloud shumë.
iPhone

2000 AD Featuring Gjyqtari Dredd (Falas + IAP)
Ky është një lajm shumë i madh në qoftë se ju jeni një tifoz i komike Gjyqtari Dredd dhe novela grafike: një app duke siguruar qasje në arkivin e Prokurorit 37-vjeçare të aventurave, me një opsion abonim për të mbajtur ju përditësuar me botimet e reja.
iPhone / iPad

ArtStack - Discover Art (Falas)
Kjo app është një ide e mirë për artdashësit: një "muze online" i veprave të artit për ju që të shfletoni, mbledhin dhe të ndajnë me miqtë. Mbledhja juaj është dixhital: një "pirg" të artit që ju pëlqen, me opsione për të ndjekur shijet përdoruesit e tjerë 'dhe shikoni në më shumë vepra nga artistë individuale.
iPhone / iPad

Panxhar – Për Moments (Falas)
Duke marrë në Snapchat? Quite një detyrë për çdo nisje axhami. Panxhar është të paktën interesante me idenë: ajo konkuron më shumë me "Tregime" funksion Snapchat në mënyrën se si ajo mbledh videot tuaja në një "film të tërë jetën tuaj" të vazhdueshme për të ndarë me miqtë, dhe të shohim tyret në kthim.
iPhone / iPad

Ekzekutiv për IOS.
Ekzekutiv për IOS.

Games

Ekzekutiv (£ 2,29)
Kjo lojë të gjithë-veprim ka një stil vizuale të gjitha e saj, por fatmirësisht gameplay ndeshje deri. Kjo është pjesë rrahur 'em up dhe pjesë platformë / kontrabandist, si e shihni jashtë Werewolves dhe - një e parë për këtë zhanër - të përpiqen për të drejtuar kompaninë tuaj minierave në anën. Quirky, por unike.
iPhone / iPad

Lego Minifigures Online (£ 3,99 + IAP)
Kjo është lojë e fundit Lego-së, me një fokus në internet. Ju luani me mini-figura - duke përfshirë ato që blejnë në botën e vërtetë - duke eksploruar, ndeshur dhe duke luajtur me shokët në iOS, PC, Mac dhe Linux. Është ditët e para, por indikacionet e tanishme janë premtuar: me një botë pirate në dispozicion tani, dhe më shumë për të ndjekur si në-app blerjet.
iPhone / iPad

Xenowerk (£ 1,49 + IAP)
Një trajtojnë pavarur, kjo: një nga lart-poshtë veprim lojë ku ju duhet për të hequr qafe një laborator shkencor i një ushtri e mutants mbi 50 Nivelet. Ajo duket absolutisht e spiffing, por paraqet një sfidë të mirë shumë, si ju përmirësuar armë tuaj dhe forca të blinduara dhe të mësojnë të merren me armiqtë e ndryshme.
iPhone / iPad

CivMiner (Falas + IAP)
Nëse ju u varur në "clicker" lojë CivCrafter, ju do të dëshironi të provoni këtë pasardhësin. Ajo e sheh ju përgjimi larg të gërmoj poshtë nën sipërfaqen Minecraft-ish, thesaret zbulimin, gurë dhe monsters si ju shkoni. Ashtu si i sëmurë, si paraardhësi i tij.
iPhone / iPad

Stick Tenis Tour (Falas + IAP)
Duke dalë vetëm nga të thellë lepuri-vrimë që është Stick Cricket 2, Unë jam duke u përpjekur të mos bjerë në në një tjetër me lojë të re tenisit Zhvilluesish Stick sportive. Është e vështirë edhe pse: ky është një marrë shkëlqyer në zhanrin e tenisit, me kontrollet e rregullta shpullë për të shtëna tuaj dhe një sërë sfidash të mundë.
iPhone / iPad

Heroki (£ 5,99)
Ndoshta më të mirë-looking lojë këtë javë në iOS është Heroki Sega, i cili ka grafikë me gaz. The gameplay pothuajse ndeshje deri: një përzierje e fluturimit, rënie dhe për të luftuar me pushtet-ups, thesaret dhe një përzgjedhje të ndryshme të armiqve që të nënshtroj.
iPhone / iPad

Freak Cirku Racing (Falas + IAP)
Kjo është një shumë e pa kuptim (në kuptimin pozitiv) horizontalisht-scrolling vrapues, me karaktere cirkut sigurimin e makinës. Është ngjyra, sfiduese dhe kërkon që ju të vini ta merrni për të luajtur përsëri, madje edhe kur ju merrni frustruar.
iPhone / iPad

Ndani nga delet (£ 2,29)
Minecraft mënjanë, ende nuk janë lojëra të mjaftueshme me delet duke luajtur një rol të shquar. Ndani me Dele po ndihmon për të korrigjuar atë, me një përzierje tërheqës e puzzles dhe të matematikës, edhe pse unë do të jetë i sinqertë me ju: tema ndarja nuk gjithmonë punojnë jashtë jo-dhimbje për delet.
iPhone / iPad

Mit nga hapësira Deep (£ 4,99)
Kjo është lojë e fundit nga Amazon Game Studios, krahu i zhvillimit të brendshëm në Amazon. Kjo është një lojë të mirë-projektuar aventurë me një mjedis hapësirë, me puzzles të mirë duke e bërë për kontrolle herë pas here, frustruese.
iPhone / iPad

Eggheads (£ 1,49 + IAP)
Më në fund, vogëlsira. Kjo është një app zyrtare bazuar në BBC tregojnë quiz eggheads, me të njëjtin format të katër raundeve të specializuara ndjekur nga një test të përgjithshëm të njohurive. Ndërsa ajo nuk mund të ankohet përtej tifozëve të prirur të tregojnë, nëse ju jeni në këtë grup është padyshim një vlerë granatimeve jashtë në. Më vjen keq.
iPhone / iPad

Këto janë zgjedhjet e mia, por çfarë keni qenë i impresionuar nga më iOS në dy javëve të fundit? Komentet seksion është i hapur për rekomandimet tuaja.

guardian.co.uk © Guardian News & Media Limited 2010

Publikuar nëpërmjet Guardian News Feed plugin për WordPress.