10 nga Apps më të mira për Ruajtja Money

10 of the Best Apps for Saving Money

Nga zbritje në dhoma hoteli dhe bileta avioni në bono pazar, merret studentëve dhe biletat fuzhnjë pa tarifat prenotim


Mundësuar nga Guardian.co.ukKy artikull me titull “10 nga Apps më të mira për të kursyer para” është shkruar nga Stuart peshkoj me rrjetë fundore, për theguardian.com të premten 5 shkurt 2016 09.00 UTC

Gjitha breshër moshën e kursimit. Edhe në qoftë se kjo nuk do të shtrihet në pajisje të shtrenjta që mbajnë në xhepat tonë. Por smartphones mund të ju kursejnë para, në qoftë se ju le ta.

Apps krahasuar çmimet e ngrënies, Bileta avioni, sigurimit dhe më shumë janë të vendosur edhe në dyqanet e aplikacioneve tani, siç janë aplikacione me metoda shumë specifike të kursimit ju një paund disa.

Këtu janë 10 Apps që duhet të ndihmojnë të lësh portofolin ndjenjë një fatter të vogël në fund të muajit.

Hotel Tonight
Android / iOS

Hotel Tonight.
Hotel Tonight.

Një numër në rritje i udhëtarëve të shpeshta janë duke e lënë atë më vonë dhe më vonë për të librit hotele e tyre - në fakt, në ditën që ata arrijnë në një qytet. Hotel Sonte është një nga Apps nxitur këtë sjellje: negociuar zbritje për rezervime minutën e fundit dhomë. Nëse ju jeni mjaft të guximshëm, ju mund të qese disa marrëveshje të mira.

Zare
Android / iOS

Zare.
Zare.

app British Dice është një mënyrë për të shfletoni koncerte muzikore e ardhshme dhe për të blerë bileta, të cilat janë ruajtur plotësisht në smartphone tuaj. Ajo nuk mbulon çdo koncert, por më tepër një përzgjedhje të zgjedhur nga skuadra e saj editorial, duke përfshirë një mori të bandave up-dhe-vjen. Aspekti holla për të shpëtuar: ju paguani asnjë tarifë prenotim në të gjitha.

Fluturimet Skyscanner
Android / iOS

Skyscanner.
Skyscanner.

Skyscanner është app më i vendosur për të krahasuar çmimet e fluturimit: një mënyrë e shpejtë për të trokitje e lehtë në destinacionin tuaj të dëshiruar dhe të shohim kush ka bileta më e lirë. Aplikacioni pastaj ju drejton në vendin përkatës të rezervoni fluturimet tuaja, furnizimin e thjeshtë, filtra efektive të valoj atë poshtë për opsionet më të rëndësishme.

Tastecard
Android / iOS

TasteCard.
TasteCard.

Kjo app është një për foodies, duke mbuluar më shumë se 7,000 restorante rreth Mbretërinë e Bashkuar, duke përfshirë zinxhirët si Pizza Express dhe Zizzi. Ajo mban ju deri në datën me ulje dhe ngritje, si dhe duke ndihmuar ju të shikoni se cilat restorantet janë më të afërt për vendndodhjen tuaj të tanishme, dhe të rezervoni një tavolinë nga app.

NUS Extra
Android / iOS

NUS Extra.
NUS Extra.

Vetëm studentët në Mbretërinë e Bashkuar duhet të shkarkoni këtë app, e cila grumbullon me ulje të ndryshme të negociuara nga bashkimi Studentëve NUS. Ajo gjithashtu ka karakteristika të vend-bazuar, me një hartë tregon ofertat e afërta. Tipar i saj kërkimi është gjithashtu i dobishëm, duke ndihmuar ju të gjeni rrugën tuaj nëpërmjet më shumë se 150 Ulje e partnerëve.

mySupermarket
Android / iOS

mySupermarket.
mySupermarket.

mySupermarket është më shumë një app shopping-list si një mënyrë për të marrë zbritje: ju mund ta përdorni atë për të shtuar produktet që ju duhet për të blerë gjatë gjithë javës, pastaj shënoni tyre si ju ecni nëpër aisles. Por app gjithashtu mban skedat në çmimet në supermarkete të ndryshme në Mbretërinë e Bashkuar, duke ndihmuar ju të krahasoni çmimet dhe të shohim marrëveshjet e reja si ata të shkojnë të jetojnë.

Minicabit
Android / iOS

Minicabit.
Minicabit.

A Apps taksi-Duke përshëndetur si Uber ju kursejnë para? Ndonjehere, pse jo kur famëkeq "rritja" çmimi është në fuqi. Minicabit merr një qasje të ndryshme: kjo është një app krahasim për të taksive dhe mini-taksi kompanitë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, marrjen e ju të caktojë në detajet e udhëtimit tuaj, pastaj shfletoni citate nga firma të ndryshme vendore. Ajo aktualisht punon në 40 qytetet në Mbretërinë e Bashkuar.

Meter Lexime
iOS

Meter Lexime.
Meter Lexime.

Shumë i zënë për të mbajtur një zotërim të detajuar mbi faturat e energjisë elektrike dhe gazit? Bashkohet klubit. Meter Lexime është një mjet shumë i dobishëm për pikërisht këtë, me shumë grafikët bukur ndjekja përdorimin tuaj dhe shpenzimet. Por kjo është karakteristika krahasim çmimi që mund të ju kursejnë para: kontrollit të kostove ofruesve të tjerë në zonën tuaj, pa një salesperson në horizont.

Moremoney
Android / iOS

Moremoney.
Moremoney.

Kompjuter dhe jo smartphones mund të jetë e preferuar mënyra për të kërkimit çmimet e sigurimit të makinave. app MoneySuperMarket e Moremoney shpreson të provokoj një pak më shumë njerëz për të shkuar celular pse: kjo është një mënyrë të shpejtë, mënyrë e thjeshtë për të marrë vlerësime për makinën dhe të sigurimit në shtëpi, në mesin e shërbimeve të tjera financiare.

VoucherCodes
Android / iOS

VoucherCodes.
VoucherCodes.

Swing një mace në dyqane app, dhe ju do të goditur një duzinë të holla për të shpëtuar Apps kupon: Wowcher, HotUKDeals, Vouchercloud dhe të tjerët janë të gjitha me vlerë një sy për gjuetarët e volitshëm. VoucherCodes është një nga më të plotë, me një përzierje e blerjeve, hahet dhe të udhëtimit zbritje, si dhe karakteristika të vend marrëveshje lokale.

Çfarë kemi humbur? Seksioni i comments është e hapur për ju për të ndarë përvojat tuaja të Apps listuara më sipër, dhe rekomandimet për të holla për të shpëtuar Apps se ne nuk kemi përfshirë.

guardian.co.uk © Guardian Lajme & Media Limited 2010

26278 2