10 Frymëzues Kuotat Than Mund Permiresimi Yourself

10 Inspirational Quotes Than Can Improve Yourself

Ajo mund të marrë një kafe pak ose ndoshta disa raunde të birrës apo ndonjë pije alkoolike të tjera që ju mund të merrni në duart tuaja, kur është fjala për të relaksuar pas punës një ditë e vështirë. Mirë, vërtet unë jam fajtor për këtë një si, nëse unë jam i zënë vdekur veshur një Abazhuri mbi kokën time, pas disa raunde vodka gjysmë-zhveshur! Në rregull, shembull i keq dhe unë kërkoj falje për të gjithë duke e lexuar këtë, pas gjetjes këqija për mua në atë gjendje mpirje dehur.

Vetëm mos pyet se si ka ndodhur, ju lutem.

Por ajo që është me të vërtetë interesante është se si njerëzit shkojnë nëpër pjesë e zakonshme e jetës, kur përballen me venë-popping stresit? dua të them, gjë e New Age si Zen apo yoga është një nga gjërat e mira dhe në fakt ajo punon. A ka vend për anën intelektuale të njerëzve të cilët në fakt mund të erë trëndafilat-në-një-mund ndërsa në lëvizje? Kjo lloj i kishte mua duke menduar se ka të vërtetë duhet të jetë diçka në këtë "mendje-mbi-çështje’ gjë.

Humor është me të vërtetë ilaçi më i mirë është kur ju jeni. Unë do të thotë çdokush mund të paguajnë para të mira për të dëgjuar një komedian vetëm për të bërë ju të lagur pantallonat pas qesh aq e vështirë. Përkundër asaj që është duke ndodhur, dhe për ata që i ka shkuar edhe përvojë e hidhur, është më mirë për të qeshur vetëm duke u përballur me problemet me një mendje të qartë se zemërimi me një vizion të errët e. Një nga të famshëm e mia të preferuar të të gjitha kohërave mund të duhet të jenë të Woody Allen. Tani kjo është një djalosh i cili ju jep të qenit i prerë në-tuaj-fytyrë se ai e tërheq me shije, edhe pa edhe duke u përpjekur. Ju mund të flisni vetëm për ndonjë gjë me një burrë, dhe ai është i detyruar të tallen subjekt dhe ju do të përfundojë duke qeshur në vend që të mërzitur për këtë.

English: Woody Allen in concert in New York City.

Anglisht: Woody Allen në koncert në New York City. (Foto: Wikipedia)

Woody Allen ka këtë për të thënë:

1. “Paraja është më mirë se varfëria, në qoftë se vetëm për arsye financiare.” Kjo tingëllon mirë për mua, Unë do të thotë praktike e të gjitha gjërave ka të bëjë me para, por ajo nuk duhet të marrë një krah dhe një këmbë për të marrë atë.

2. “Unë besoj se ka diçka atje duke na shikuar. Për fat të keq, kjo është qeveria.” "Tha Nuff.

3. “Ka gjëra më keq në jetë se sa vdekja. A keni kaluar ndonjëherë një mbrëmje me një agjent shitjesh?” Kjo ndodh të jetë një nga ato klasike. Unë do të thotë se çështja në lidhje me problemet e vogla të jetës nuk është edhe aq keq, derisa "ai’ shfaqet.

I sigurt, Marrëdhëniet mund të merrni e komplikuar, ose ka komplikime të saj që ndoshta ndonjë autori për marrëdhëniet është i detyruar për të zbuluar atë së shpejti. Ne ndjekim atë që dëshirat tona të zemrës, nëse ju jeni duke folur për zemër si në zemrën që të pompimit të gjakut në të gjithë trupin tuaj.

4. “Dashuria është përgjigje, por ndërsa ju jeni duke pritur për përgjigje, seks ngre disa pyetje mjaft interesante.” Dhe në qoftë se ju doni më shumë, vetëm i mbajnë në duke i kërkuar!

5. “Një fjalë e shpejtë rreth kontracepsionit oral. E pyeta një vajzë për të shkuar në shtrat me mua, ajo tha 'jo'.” Kjo tingëllon, 'Praktik', Unë mendoj.

Dhe kur vjen puna për jetën e përditshme, ai me të vërtetë e di se si për të bërë më të mirën nga çdo skenar të mundshëm, dhe kjo nuk ka të bëjë me një padi në qoftë se ai godet një nerv.

6. “Në thelb gruaja ime ishte e papjekur. Unë do të jetë në shtëpi në dush dhe ajo do të vijë në dhe të zhytet anije e mia.” Unë kurrë nuk kishte një varkë në vaskë time para. Vetëm ndezur në atë, ndërsa njomje në ujë të nxehtë e bën më deti tashmë.

7. “Unë nuk jam i frikësuar nga vdekja, Unë thjesht nuk duan të jenë aty kur ajo ndodh.” Nëse bie shi, ajo derdhet.

8. “Unë jam mirënjohës për të qeshur, përveç kur qumështi vjen nga hunda ime.” Ajo mund të merrni më keq kur ju jeni guzzling në beerÖ ose gargarë, dhe kjo ka ndodhur për mua një herë!

9. “Nëse ju doni të bëni Perëndinë qeshur, tregoni atij për planet tuaja.” Të paktën ai nuk na godasë me rrufe, dhe unë jam mirënjohës për këtë.

Dhe pavarësisht nga çfarë mund të ndodhë për të gjithë ne në dhjetë tjetër, njëzet, apo edhe tridhjetë vjet, Unë mendoj që ne të gjithë duhet të shohim gjërat në një lloj të ndryshme të dritës dhe jo vetëm perspektivë. Unë nuk mund të duket për të imagjinohet jeta pa asnjë pjesë të diturisë që mund të na udhëzuar. Nëse ne jemi fetare apo jo, ajo merr më shumë kurajo për të pranuar frikën tuaj dhe të mësojnë se si të merren me ta është e rëndësishme se gjithçka, kur është fjala për edhe vetëm duke marrë së bashku.

Dhe për të përmbledhur gjërat, këtu është copëz fundit i diturisë për të shkuar BYO megjithatë, kurdo, dhe kudo që mund të jetë.

10. “Talenti për të qenë i lumtur është vlerësuar dhe simpati atë që ju keni, në vend të asaj që ju nuk keni.”