Најдобар Андроид игри на 2015

The best Android games of 2015

И од славољубието и чистење на Лара Крофт Одете, Alphabear и Minecraft: приказната на владата, на 25 Најдобрите игри за Андроид на годината


Powered by Guardian.co.ukОваа статија со наслов “Најдобар Андроид игри од 2015 година” е напишана од страна на Стјуарт Dredge, за theguardian.com во четвртокот 24-ти декември 2015 08.00 Според зоната: UTC

Еднаш многу одамна, Андроид често играно втора виолина на iOS кога станува збор за најновите и најголема игри. Тоа е одамна ги нема, иако: 2014 беше исклучителна година за Андроид игри, но 2015 е само како добри.

Од платформи и загатка игри да "пука em up прозорци, па дури и хардкор MOBA (мултиплеер онлајн битка арена) наслови, сопственици на Android има многу да се изберат. Тука е нашата преглед на 25 најдобрите наслови, со повеќе да се препорача во делот за коментари.

Ако iOS е вашиот мобилен игри платформа на избор, има посебна 2015 преглед за тоа, која може да се најде тука.

Значи, што сме го промаши? делот за коментари е отворена за вашите коментари на игри погоре и вашите препораки за други наслови - оние објавени за прв пат во 2015, ако не ти пречи.

25. Напад на светлината - Стивен RPG вселената

Врз основа на шоуто на Cartoon Network Стивен Универзумот, ова стои на сопствените заслуги како добро стокмено RPG - иако навивачите на шоуто ќе уживате во нарацијата од својата екипа. Има многу да се истражуваат без воопшто некогаш се чувствува големо, а механиката на битка се само за на екран осетлив на допир.

24. Mos Speedrun 2

Друга игра платформа во она што беше силна година за овој жанр на мобилни. Ова е пиксел совршен игра со цел да се игра како брзо или внимателно, како ви се допаѓа, со многу тајни за да се истражуваат, ако се одлучите за втората. масна контроли, добро спроведени контроли и некои многу смешни костими ќе се стави насмевка на твоето лице.

23. PewDiePie: Легендата на Brofist

А играта врз основа на една од најпопуларните на YouTube во светот може да изгледа како рецепт за пренос на пари, но тоа е ништо, но. Легендата на Brofist е добро стокмено Платформер со многу знаејќи препораки за игри историја. Таа, исто така прави да се потпираат на своите вештини, а не вашиот паричник (за во стан купува) да напредува.

22. трага: Убиство Мистерии Игра

Ако сте љубители на whodunnit роман криминал, Следењето е најблиску нешто до тоа во мобилни игра форма. Мора да се игра детективски, во потрага по индиции, анализа на доказите и скитници околу убиството сцени задумана (опционални). Она што го прави толку забавно е дека приказната е на исто ниво со висок квалитет на ТВ драми криминал.

21. Војна на ѕвездите: Галаксија на хероите

Секој месец во 2015 се чинеше да се донесе нов мобилен игра Војна на ѕвездите, сите од нив добро. Ова е оној дека навивачите ќе уживаат најмногу: добро дизајнирана акциона игра со акцент на собирање на ликови од различни епохи на Star Wars, и потоа да ги формираат во тимови за да се борат во вселената.

Војна на ѕвездите: Галаксија на хероите
Војна на ѕвездите: Галаксија на хероите

20. темно Ехо

Видовме само звук игри како Папа Sangre на паметни телефони пред, но ова е различно, со помош на "визуелизира звук" да ја покаже својата средини врз основа на звуците ќе се направи. Освен оние звуци исто така, привлече… и, ние нема да го расипат. Но, ова не е игра што ќе сакаат да играат сами доцна во ноќта - тоа ќе си скокање од вашиот кауч.

19. Spider: Обред на обвиткан Месечината

Продолжението на 2009 година е (сепак вреди да се проверува) Spider: Тајната на Брус Манор, ова е уште осум нозе загатка за решавање, како што истражуваат една напуштена куќа апсењето инсекти и откривање на натприродна приказна. Дел од трендовите (заедно со игри како чистење и Под светилникот) за помалку френетичен мозокот се протега.

18. Под светилникот

Тоа е многу поинаква игра, но ако сакаше Споменик долина во 2014, тогаш Под Светилникот може да биде вашиот следен фикс. Тоа е мозаик игра во собата подолу светилник, каде што треба да се претвори механички тркала да се најде на вашиот пат младиот херој да се изгуби неговиот дедо. Тоа е светла и колоритна, и тестови вашите странични размислување вештини.

17. стап крикет 2

Колку игра ритам акција како спортски SIM, стап крикет 2 ти hoicking четири и sixes против голем број на противници, со совршено голиот-долу контроли и свилен-мазни анимација. Најдобрите крикет игра на Android, но неговата механика треба да им се допадне на посекојдневна фанови, како и cricketing фанатици.

16. последици Шелтер

До крајот на 2015, Последици навивачите беа во игра Последици 4 на нивните конзоли. Но, до нејзиното ослободување, мобилни игра последици Шелтер беше нивниот пополни-во фикс - но исто така и на Екслузивно игра во свој ред. Играта те гледа водење на пост-апокалиптична засолниште под земја, како зрачење затајување Симс.

последици Шелтер
последици Шелтер

15. Seabeard

Исто така познат како животните премин Андроид, иако со повеќе пирати. Ова мораше ќе пловидба на отворено море на една серија на гости да помогне во обновата на вашиот роден град, додека зградата на екипажот, риболов и помагање на низа на карактери. Како инспирација, тоа е совршено прилагоден за кратки рафали на дневен игра.

14. Оваа војна на рудникот

Друга игра која ќе им даде на вашите чувства добра оди над, ова е војна игра игра од перспектива на цивили во градот под опсада. Ќе се подели вашиот време меѓу градењето на вашиот скривалиште и сточната храна во опасни улиците на градот, со некои многу тешки одлуки треба да се направи за луѓето под заштита.

13. врамени

Уште една игра што експериментира со нови контроли за оваа година: во овој случај, уредување панели од анимиран стрип-албумот за да се промени она што се случува во рамките на. ова, придружени со уредни визуелни и танга прислушување џез музиката. А светот далеку од истиот стар натпревар-три загатки, Врамени најде нов начин да ги тестираат нашите wits.

12. Skullduggery!

Лесно најдобрите Андроид игра оваа година во кој учествуваа pinging череп околу нивоа платформа со кршење тогаш опуштањето на својот еластичен мозокот. Не е преполн жанр, Мора да се признае. но Skullduggery! е инвентивен акција puzzler, заврши со Матрикс-esque забавување како да се движите на вашиот пат во (и надвор од) остри кривини.

11. Shooty небо

Инаку позната како една од работите на програмерите Crossy патот направи следната: Покрај reinventing играта Pac-Man, тие го направија тоа Rapidfire "пука em up. Таа користи слична динамика на Crossy патот: ќе умре редовно, но ќе го отклучите нови ликови како што напредокот. Многу шарм, и свежа unaggressive со својата во-стан купување.

Shooty небо
Shooty небо

10. Minecraft: приказната на владата

Одлуката Minecraft творец Mojang е да се здружи со инвеститорот улика Игри за наративно авантура можеше да биде грешка, но наместо тоа беше триумфален успех. А игра во собата во светот друга игра може да звучи малку мета, но ликовите, глас глума и фотографии фокусирани на референци направи овој настан.

9. Rayman Авантури

Гроздобер конзола франшиза Rayman стана една од најпознатите сигурен мобилни марки игри премногу, со серија на прекрасен екран на допир наслови. Rayman Авантурите не се скрши редеа дури и со своите Freemium структура: живописно-cartoonish платформа акција со контроли кои никогаш не ги фрустрира.

8. Замрзнати Synapse премиер

Има многу малку повеќе ги задоволува игри стратегија отколку Замрзнати Synapse премиерот на Android: поставен во иднината, тоа е длабоко, богата пак базирана игра која добива снимање и притаен на вашиот пат низ 40 мисии, тестирање на различни начини на патот. Колку повеќе играте, повеќе рафинирано тактика ќе стане.

7. Пет ноќи на Фреди 4

На пет ноќи во серија Фреди има изградено посветен фанови, и ова финалниот натпревар не ги разочараме. Уште еднаш, правиш битка со вистински-гаден animatronic непријатели, само што овој пат круг на акцијата се префрли на вашиот дом. Најдобра игра уште во најсилното натпреварување опстанок хорор-Мобиле.

6. Alphabear: Збор загатка игра

Речиси четири години по нејзиното лансирање, Triple град и понатаму е еден од најдобрите мобилни puzzlers. Во 2015, нејзините инвеститорот направи подеднакво-зависност зборот игра, Alphabear, кој те гледа правописот зборови од драсканици слични плочки да заработите поени - и да се изгради цртан филм мечки. Совршен натопи во натопи надвор мобилни игра.

alphabear
alphabear

5. Лара Крофт Одете

Тоа би можело да глуми познатата игра лице, но тоа не беше еднообразен спин-оф. Лара Крофт Оди - како Hitman одат пред него - е познат бренд примени на тврдата загатка авантура мотор. Лара Крофт Одете става во фокусот точно на вашата ментална генијалност, со шест поглавја на совршено формирани визуелни елементи да се истражуваат.

4. Evoland

Прекрасно идеја за некој кој некогаш го сакаше roleplaying игра (Игри) жанр. Evoland започнува од врвот надолу, монохроматски авантура, но постепено својот пат низ историјата на жанрот, завршува со whizzy во реално време 3D Борбеното. трик? За среќа тоа беше поддржана од страна на апсорпција игра.

3. Football Manager допир 2016

Има одлични мобилни верзии на Football Manager веќе неколку години, но 2015 видов на јазот помеѓу таблети и десктоп верзии на управување со СМС тесни уште повеќе. Не само затоа што на опцијата за облак спаси да се игра спаси својата игра на двете.

2. славољубието

А поздравува порта од iOS, овој мобилен MOBA игра нурнува во тим-базирани битки со други играчи, со натпревари трае околу 20 минути во исто време на интернет. Тоа е застрашувачки жанр за новодојденците, но славољубието не е добра работа во правејќи го достапен за да започнете игра.

1. режеш

Дали е ова игра, или стан медитација градинарството-тематските? Како и да е, тоа беше една од најдобрите работи кои треба да се игра на Android оваа година. Опишан од страна на неговата инвеститорот како "љубовно писмо на дрва", го гледа те Ваша негувањето со нежен допир swipes. Играта изгледа и звучи убаво: противотров на вашиот мобилен сандаче стрес.

режеш
режеш

Најдобар Андроид игри на 2014

Најдобар Андроид игри на 2013

guardian.co.uk © Гардијан Вести & Медиа Limited 2010

Објавено преку Гардијан Вести наслови приклучок за WordPress.

25521 0