На 25 најдобрите игри на 2015: 20-16

The 25 best games of 2015: 20-16

 

Powered by Guardian.co.ukОваа статија со наслов “На 25 најдобрите игри на 2015: 20-16” е напишана од Кит Стјуарт, Симон Паркин и Иан Ford, за theguardian.com во вторникот 15-ти декември 2015 09.35 Според зоната: UTC

Тоа е дел од нашиот веселиме преку најдобрите игри на 2015, и по концентрацијата вчерашната Оригинален инди хитови, Еве ги … и, уште неколку. Ние не ве предупредам дека ова е крајно субјективни листа.

20. со Galak (PC / PS4)

со Galak
Можете ли да се справи со катастрофа? Galak Z ќе ти кажам или начин.

Естетската е позајмена од 1980 сабота наутро цртани филмови, вид каде момчешки јапонски херој простор пилот се одредување на крупна вонземјанин чудовиште додека успешно преговарање областа на астероиди. Сепак,, зад фалење, ова е игра за учење како да се справи со катастрофа кога, на пример, сте трепетлив во некои оставија простор пештера, штитови осиромашен, прашувајќи се како на земјата, може да го направи дом на Mothership во едно парче. Дизајниран од страна на Џејк Kazdal, кој работел заедно со Тетсуја Mizuguchi на семената стрелец РЕЗ, тоа е добар изглед игра премногу. Но, вистинската убавина лежи во катастрофи во која сте thrusted дури и ако, за некои играчи, нивните барања ќе биде малку премногу стратосферата.

19. N ++ (PS4)

N ++
Аркадни ритам ... N ++.

ритми аркада на N ++ се речиси инстинктивно запознаени. Ова е игра во која ќе се повторува истата активности, повторно и повторно, со цел да ја совладате просторно резонирање. вашиот карактер, минијатурни нинџа, живее само 90 секунди. Во тоа време,, мора да се обиде да напречни пет смртни соби. Тоа не е повеќето роман или влијание врз премисата, и уште, N ++ чувствува свежо од суштинско значење (како и гломазна: има околу две илјади предизвик соби да се справи со). Како и со сите најдобрите грч класици, патувањето од почетник да господар е кажано не преку нови способности за вашиот аватар, туку во рацете и мускулите меморија. Те оставам експерт - иако еден во бескорисни димензија.

18. Приказни од пограничниот регион (повеќе формати)

Приказни од Гранични
Трагедија и стомакот се смее: Приказни од Гранични.

Како Приказни патни со титулите Лего, Улика обезбедува линија за производство фабриката способни за преземање на какви било игри, филм или телевизија франшиза и се претвора во нешто паметни, забавни и често смешен. Иако Игра на престоли и Minecraft: Приказната на владата, исто така, блесна годинава, тоа е тоа спин исклучи од Менувач RPG стрелците дека ние навистина уживав, благодарение на своите одлични карактери, вистински смешно сценариото и експерт разбирање на наративен универзум каде трагедија и стомакот се смее само некогаш ласерски експлозијата, освен.

17. невидливи Inc (PC / Mac / PS4)

невидливи Inc
невидливи Inc

А насловот игра на зборови, достоен за најчиста скришум игра оваа година, невидливи Inc. исто така, може да се пофали поголема убавина и итноста од било кој пак базирана стратегија титула има право на. Имаш 72 часа за да ги зачувате вашите разузнавачка агенција од инфилтрираат 2074 е megacorps, извлекува моќ и средства со шансите цврсто местеше против вас, дури и со функција од витално значење за намотување. нејзиното неодамнешно проширување двојно се зголеми должината на кампања веќе вреди посетување поради својата богата прилагодување и карактер избор; кој ќе се донесе заедно радикално ќе го промени вашиот playstyle.

16. Супер Марио создателот (Wii У)

Супер Марио создателот
Супер Марио создателот Фотографија: Нинтендо

На едно време или на друг, ние сме сите тајно мислев: "Еј, дека Shigeru Мијамото е полн со секира; Можев да се направи подобро. "Па сега имаме шанса. Супер Марио создателот е измамувачки моќен инструмент за создавање на, дозволувајќи им само за никого да се изгради свој нивоа platforming и да ги споделите со светот. Иако е длабок и комплексен, Нинтендо знае како да се дизајнира еден интерфејс, кој работи, па правење работи е како многу забавно како играње. Секако, сите ние веднаш сфати дека Мијамото е всушност гениј, Но, можеби тоа е поентата.

  • Гардијан Игри "Преглед на годината" се одржува во Скот просториите на Гардијан во четвртокот вечер, 7-8.30часот. Одликувајќи Кит Стјуарт, писатели Симон Паркин и Цара Елисон и игра инвеститорот Мајк Bithell, ние ќе се погледне назад во 2015, со критикувам пити и џиновски (слободен!) Божиќ томбола со неверојатни награди! достапни тука билети.

guardian.co.uk © Гардијан Вести & Медиа Limited 2010

14182 0