На 11 PlayStation игри сте апсолутно не може да го пропушти во наредната година

The 11 PlayStation games you absolutely cannot miss in the coming year

Powered by Guardian.co.ukОваа статија со наслов “На 11 PlayStation игри сте апсолутно не може да го пропушти во наредната година” е напишана од Семјуел Гибс, за theguardian.com во вторникот 16-ти-ти јуни 2015 12.00 Според зоната: UTC

Sony покажа голема колекција на нови игри, даде нови детали за исклучиво елементи во некои големи игри, и најави дека својот Проект Морфеус виртуелната реалност слушалки ќе бидат достапни следната година.

Надвор од Final Fantasy VII римејк, и кампања Shenmue III Kickstarter, тука се 12 работи што треба да знаете за PlayStation постава на Sony за следната година.

проект Морфеус

Морфеј проектот
Проект Морфеус VR слушалки Sony ќе бидат достапни во првата половина на следната година. Фотографија: Jae C. Хонг / АП

Sony откри неколку мали делови за неговата виртуелната реалност слушалки и Oculus конкурент проектот Морфеј на Е3. Тоа ќе биде достапен во првата половина на следната година, чини "неколку стотици долари" и ќе има околу 30 игри, кои се движат од сложувалката и релаксација игри во прво лице мулти-плеер стрелец од Герилска Гарсониери.

Последниот Гардијан

Последниот Гардијан конечно ќе биде достапен да игра следната година, по повеќе од пет години чекање.

Сони повторно го објави Последна Гардијан, високо очекува третиот натпревар од креаторот на реномираните авантура игри Ицо и Сенката на Колосот, која ве става во контрола на младо момче истражување на пропаст со помош на огромна птица / куче работа.

Пред пет години, Sony претстави играта на Е3 за PS3, Сега компанијата ветува дека тој конечно ќе биде достапен да игра на PS4 следната година.

Директор на серијата, Fumito Уеда, сепак ќе се упатат до играта и покрај веќе не работи за Sony.

Ничија Скај

Ничија Скај
На процедурално генерирани истражување на вселената Игра ветува бескрајни светови да се искриват помеѓу, најде нов живот и кренат нешта. Фотографија: Ничија Скај

Скај епски истражување на вселената Игра Ничија од британскиот инвеститорот Здраво игри беше покажан, вклучувајќи битки, на идентификација на туѓи видови и добро малку на уништувањето на животната средина - сè што би сакале од Star Trek-како искуство да смело оди таму каде што никој не е пред.

Главната продажба точка на играта е чиста скалата: бескрајна процедурално генерирани ѕвездени системи кои чекаат за играчите да се искриват помеѓу и да почнат да истражуваат, сите создадени од страна на 10 лица инди инвеститорот со седиште во Гилдфорд.

хоризонт: нула зора

Умот надвор за роботски диносаурусите во Хоризонт нула зора.

последици 4 не е само пост-апокалиптичен свет на чекање за PS4 гејмерите. Трето лице roleplaying игра од Killzone инвеститорот герила Игри, хоризонт: Нула Зора претставува еден нов свет кој растеше во уништен стариот машините се наоѓаат на врвот на синџирот на исхрана. На карактеристиките на играта женски протагонист, домашна оружје и на лов на голем роботски диносаурусите, треба да излезе следната година.

Uncharted 4: Крај крадец е

Uncharted 4
наводно минатата авантура Натан Дрејк. Фотографија: Sony

високо очекува авантура играта серија од Sony ќе имаат четврта и наводно завршна турнеја оваа година. Uncharted 4: Крадец на крајот ќе се хранат фанови повеќе од истата со разгневена, снимање, качување и трки низ улиците на градот. Индијана Џонс со некое друго име.

соништата

соништата

Најновата игра од Little Big Planet-креаторот медиуми Молекула е уште еден гренд изгради-ви-свој игра. Овој пат тоа е помалку за мали ткаенина светови и повеќе за создавање на работите во сон свет.

Доста нешто може да се создаде во играта на животната средина вклучувајќи ги и уметност на, игри, филмови и музика, очигледно.

Firewatch

Firewatch
Работите се чудни во шумата. Фотографија: Firewatch

Дали ви се допаѓа кампување? Чудна приказна линија? Потоа Firewatch Кампо Санто би можел да биде за вас. Играте човек кој ги зема работа како потрага шума по неговиот личен живот срушено, со своите единствени контакт колешка преку радио кога чудни работи почнат да се случуваат во пустината.

судбината: земените кралот

повеќе приказна, повеќе штрајкови и неколку ексклузивни PlayStation во наредните експанзија Судбината.

Како и со оригиналната игра, најновите проширување судбината поради во септември ќе има неколку работи исклучиво на конзоли на Sony. PS3 и PS4 гејмерите ќе добиете за да се игра екстра штрајк Ехо комора борат Vex, некои ексклузивни оклоп и нови егзотични разузнавач пушка со обемот снајперист како наречен Jade зајак.

Повик на должност: Black Ops III

Black Ops III
Повеќе Call of Duty, овој пат со ексклузивна бета верзија на конзолата на Sony. Фотографија: Кристијан Петерсен / Getty Images

неумолима сила на first-person shooter Activision е, Call of Duty Black Ops III, ќе видите нови мапи ексклузивно на PlayStation 4, додека бета тестирање на играта онлајн, исто така, ќе бидат ограничени на конзолата на Sony.

Hitman

платен убиец
Еден нов свет на атентатот чека. Фотографија: Мајкл Нелсон / ЕПА

ќелав убиец Агент 47 е повторно назад, и слични на Црна Ops III, последните Hitman ќе се одвива преку бета тест на играта исклучиво на PS4 пред лансирањето. Очекувајте повеќе насилство и одмазда.

Светот на Final Fantasy

А Final Fantasy VII римејк не беше само вести од серијата. А играта за PS4 и PS Вита наречена Светот на Final Fantasy, исто така, беше откриен за 2016, кој збир на cutesy верзии на класичните Завршно ликови Фантазија. Она што тие ќе се прави не е навистина откри.

Е3 2015: Ubisoft планира амбициозните социјални виртуелната реалност искуства

Е3 2015: Ghost Recon Wildlands Ubisoft ќе биде досега најголемиот отворен свет игра

Е3 2015: Xbox возбудувања со Лара Крофт, хало 5 и холографски Minecraft

guardian.co.uk © Гардијан Вести & Медиа Limited 2010

Поврзани написи