Powered by Guardian.co.ukОваа статија со наслов “Јура свет приколка: плеткаме со диносаурус ДНК на сопствен ризик” е напишана од Lanre Bakare, за theguardian.com во вторникот 25-ти ноември 2014 19.15 Според зоната: UTC

Сте имале 15 секунди закачка - што кажа апсолутно ништо освен Јура свет ќе имаат диносаурусите - сега може да се види на "соодветна" Трејлер за новиот филм во праисториски франшиза. Премисата тука е основната. Поставете 22 години по оригиналниот, сега родителите се пакуваат надвор нивните деца на патувања Јура свет, тематски парк / Дино-лабораторија што изгледа како крст помеѓу Дизниленд и SeaWorld.

На приколката започна со мајка кажува нејзиниот син Греј тој навистина е "горд на него за да одат на ова патување", како малиот човек гледа во неговиот возен билет со Чарли и фабриката за чоколадо нивоа на возбуда. Тоа е малку возбуда стави под контрола од страна на мама пакување на деца надвор со вистински злобна линија: "Запомни. Ако нешто што брка ... работи. "Секако дека совети ќе дојдат подоцна, кога Velociraptor мечтите мљацкаат во малку сива.

Наскоро деца се пакуваше за да на ферибот и пратени кон Јура свет, кој е на една морничава остров. Внатре има носивост на диносауруси, кои се роаминг слободно во услови на нивните човекови пријатели / идни закуски. Може да се види нешто што личи на sarcosuchus скокаат нагоре и да јаде ајкула! Може да се тркалаат наоколу во малку orbs (gyrospheres) и ГПРВ на диносаурусите! Можете дури и може да се носат Панама капи и дното до како во нормален тематски парк!

Работите се малку потемни кога малку арогантен научник се појавува и вели:: "Научивме повеќе во изминатата деценија, од генетиката од еден век на раскопува коски." Баш, но потоа се добие поим за тоа како и зошто работите се случува да одат во погрешна насока, овој пат. "Цела новата граница отвори. Ние имаме првата генетски модифицирани хибрид. "Генетски модифициран HYBRID, о драга. Се прашувам дали тоа се случува да биде неконтролирано и навистина силни и имаат апетит за луѓето?

Крис Прат е на рака да се зборува смисла / вртејќи се повторува веќе концизни зборови на научникот, со своите: "Вие само отиде и создаде нов диносаурус? Веројатно не е добра идеја ". Да не кажам, Крис. Следното нешто што знаете Прат е велејќи островот треба да се евакуираат, луѓе се бере надвор и некогаш спокоен научник е вика "RUNNNNNN!"На веќе скаменет деца.

Ако ви се допадна на оригиналот и не им пречи Замена Џеф Goldblum за Крис Прат - кој можеби и не е толку лошо - тогаш Јура светот може да биде вреди да се посети, за оние со малку трпение тоа ќе биде повеќе како Groundhog ден, но со генетски модифицирани HYBRID диносаурусите наместо Бил Мареј и шеги.

guardian.co.uk © Гардијан Вести & Медиа Limited 2010

Објавено преку Гардијан Вести наслови приклучок за WordPress.

29005 0