iPad Про Прегледајте - креативни иднина се гледа добро

iPad Pro review – the creative future’s looking good
Севкупниот резултат4.5

 

Powered by Guardian.co.ukОваа статија со наслов “iPad Про Прегледајте - креативни иднина се гледа добро” е напишана од страна на Тоби Мојсеј, за Обсервер во неделата 29-ти ноември 2015 07.00 Според зоната: UTC

Првиот впечаток на најновата влез на опсег таблета на Apple - на iPad Pro (од £ 679, apple.com) - Е на своите 5.6 мегапикселна, 32.8цм (12.9во) екран, која ги надминува големината и резолуцијата на ништо Apple има претходно понудените. Тоа изгледа неверојатна,. Оган Про оптимизиран игра како што се Соба Три (£ 3,99, огноотпорни, Продавница за Апликации) и прснува во животот. Како и очигледните естетска привлечност, со стегнат puzzler вака, додадени информации е од вистинска корист како што се поттикнат, пушти и влечете загатка кутии околу да напредува. Обемот на серијата е проширен во својата втора продолжение, со повеќе соби, секоја со што стана дел од сложувалката наместо да се фокусира само на себе кутии. Тоа е задоволување на развој и покажаа најдобро на оваа нов хардвер.

Тим Кук на Apple го претстави iPad Pro - видео.

Меѓутоа, тоа е компјутерската тежина под сјајни екстериер кој е сигурен да импресионира најмногу. Помоќен од огромното мнозинство на мобилни компјутери, тврди дека Apple, и способни за уредување на 4K видео - четири пати повеќе детали од стандардна HD телевизор - што значи дека iMovie (бесплатно со уредот) доаѓа во свои. Про нема да го замени лаптоп за high-end корисници - ограничената меморија на-табла се грижи за тоа - но е совршен за создавање на fanciest од дома филмови да се стави на YouTube.

Целосната Microsoft Office пакет е достапен за бесплатно преку App Store (иако во-стан е потребно купување за уредување на датотеки), и огромниот екран осетлив на допир, во комбинација со нова тастатура конектор, прави работат меѓу нив едноставно - без разлика дали тоа да биде со минималистички ослободување на Епл (£ 139) или пообемен, позадинско осветлување придонес од Logitech (£ 109,99). самосоздаде (£ 4,49, Продавница за Апликации) нуди повеќе креативен вентил и сега нуди уште поголема прецизност со пуштањето на Apple Молив (£ 79). Тој работи само со Про, и е сигурен да се ниша исказот, но тој е во сооднос со сензори под екранот, за да овозможи контрола кој е сигурен да се жали на уметници. Само погледнете во што Дејвид Хокни постигне со обичен стар iPad - Тоа ќе биде изненадување да се види на следната генерација поместување на границите на она што се дигитални сликарство може да се постигне.

guardian.co.uk © Гардијан Вести & Медиа Limited 2010