Бозе QC35 Безжични слушалки Преглед

Bose QC35 Wireless Headphones Review
Севкупниот резултат5
  • Бозе QC35s не се совршени. Недостатокот на посветен копчиња песна прескокнете и употреба на 2.5mm приклучок наместо индустриски стандард 3.5 милиметарски на се иритирачки.

Новиот Bluetooth слушалки од Бозе затвори од бучна светот околу вас и да се пополни вашиот ум со слатка музика, без потреба од жици


Powered by Guardian.co.ukОваа статија со наслов “Бозе QC35 безжични слушалки: едноставно незаменлива со поништување на шум” е напишана од Семјуел Гибс, за theguardian.com во вторникот 21-от-ти јуни 2016 06.00 Според зоната: UTC

Бозе слушалки се држеше како златен стандард за активна бучава и побарувачката на премија за тоа. Но, може ли новиот модел QC35 на компанијата САД, својата прва Bluetooth Слушалки со поништување на шум, живеат до очекувањата?

сликата во огледалото на QC25

Бозе преглед qc35
Слушалките се свитка за патување или стан за монтирање на случај. Фотографија: Самуел Гибс за Гардијан

На QC35s се во основа еден пар на QC25s со Bluetooth во нив, и од надвор тоа е тешко да се каже, освен две, освен ако навистина знаете што барате: тие се малку различни бои - достапни во обична црна или сребрена боја, а не две-тон бои - и правото чаша има три копчиња за контрола на, ЛЕР и слот microUSB.

остави чашата уво има 2.5мм слушалки пристаниште, што значи дека тие може да се користи како жичен слушалки со или без бучава поништување на, но ќе треба да се користи на кабелот или купи 3,5 мм до 2,5 mm адаптер.

На QC35s чувствуваат цврсто изграден. На прилагодливи ленти се чувствуваат трајни, како што на врвот лента, опфатени во pleather со мека дивокоза-како подлога против шефот. чаши уво се скрати со меки перници pleather додека внатрешноста е Очертана така што седи надвор од уво.

Тие се едни од најпознатите удобно и убаво за носат слушалки имав задоволството да се стави на сум. Тие тежат 310g, но не се чувствуваат премногу висока, остане на главата со леснотија и не се движи околу кога ќе одиме, додека не се стави притисок врз било кое место на главата. На сосема капсулирало ушите, без да се допира нив, но се релативно компактна и суптилни за големи над-the-уво.

Тие, исто така, се свитка за превоз, со чаши виткање рамна линија со држач за на глава да се вклопат во нивниот релативно компактен случај. Тие не се мали кога здипли, но доволно мал за да не ги направи мачни во торба патнички е.

Контроли и поврзување

Бозе преглед qc35
Куп на десното уво прави сè, со копчиња за контрола на, прекинувач, microUSB приклучок и NFC место. Фотографија: Самуел Гибс за Гардијан

право чаша уво е местото каде што се случува на сите активности. Таа има пар на волумен копчиња flanking пауза копче / репродукција. Нема копчиња посветен песна прескокнете, што е малку разочарувачки, но двојно или тројно притискање на копчето за изведба сигурно не дојде напред или назад.

право чаша уво, исто така, има моќност, која ќе тик на третата позиција да се стави на слушалки во режим на спарување, ако ви треба, што го правите за iPhone. Повеќето Андроид корисници едноставно ќе мора да се сместат своите паметни телефони за NFC место - повторно на десно чаша уво да се спари преку Bluetooth.

На Bluetooth конекција за двете smartphone и компјутер беше цврста карпа во сите услови, што ми дозволивте да се прашувам низ собата, без губење на конекција и на улица со телефонот во џебот без проблем.

Како и повеќето Bluetooth слушалки QC35s ќе се поврзете два уреди истовремено, ќе дејствува како слушалки за телефон и да го активирате Google сега или Siri на smartphone. Повик за квалитет преку слушалки беше прилично добар премногу.

Поништување на шумот и изолација

Бозе преглед qc35
Куп на левото уво има 2.5mm приклучок за слушалки со помош на испорачаниот 2.5мм со традиционалните 3.5mm конекција. Фотографија: Самуел Гибс за Гардијан

Најдоброто нешто далеку за QC35s е тоа што ги стави на се чувствува како превез на тишина чувствува над вас, отстранување на позадина викове, дали на улица, во воз или во канцеларија.

поништување на шумот технологија е Бозе, која ги следи новите звуци со користење на микрофон и испраќа инверзна звук бран со користење на звучници за да се поништи звукот пред тоа хитови вашиот тапан уво, се вели дека да се биде најдобар во бизнисот. Тоа е многу ефикасна, иако веројатно не лигите во пресрет на најдоброто од останатите. Што е милји подобро од било кој друг бучава-поништување на слушалки Јас се обидов е пасивна блокирање на бучава.

Бозе пакети чаши уво со звучна апсорпција на материјали, кои, во комбинација со активен бучава поништување на технологија, работи неверојатно ефикасно, блокирање на ненадејна, остри звуци што се бори со поништување на шум.

Нема ни подобри слушалки достапни во моментот за чиста енергија од вас се изолираат од надворешниот свет, безжична или на друг начин, за разлика од QC25s.

звук

Бозе преглед qc35
чаши за на уши се удобно и да се обезбеди одлична изолација од надворешниот свет. Фотографија: Самуел Гибс за Гардијан

Убавината на кои одлична изолација е дека музиката навистина може да се пее во било кој обем. Се најдов себеси постојано слушање на мојата музика во многу помал обем, која е добра работа за долговечноста на мојот слух.

Слушалките звучи одлично. Некои луѓе не ми се допаѓа начинот на кој Бозе производи звук - таму е дефинитивно "Босе звук" - но тие имаат голема рамнотежа, добар бас кога е потребно и голема поделба меѓу звуци и инструменти. Тие не звучат подеднакво добро како збир на audiophile-одделение £ 300 слушалки, но повеќето луѓе ќе ги сакам.

Тие сигурно не се пар на ритми, но може да произведе навистина длабок бас ако се наметнува. Најимпресивните работа е дека активниот со поништување на шумот не влијае на квалитетот на звукот,за разлика од многу други слични слушалки.

Траење на батеријата

Бозе преглед qc35
Со Bluetooth на QC35s ќе живеам дури и најдолгиот на авионот патувања. Фотографија: Самуел Гибс за Гардијан

На QC35s живеел до очекувања намалувањето околу 5% на час на слушање преку Bluetooth трае околу 20 часа со едно полнење кога слушате преку Bluetooth, и подолго доколку се ограничени на жичен врски. Не постојат многу безжичен полнење бучава-поништување на слушалки што трае толку долго како Бозе со едно полнење.

Исто така постои и авто-мирување која им помага да го продолжи животниот век на батеријата и може да се активира по малку, како и пет минути или додека три часа неактивност, или целосно да се исклучат. Да се ​​разбуди од екранот во мирување вие ​​само треба да притиснете едно од копчињата.

Слушалките може да продолжи да се користи кога на власт истекува со помош на кабелот, но тие не звучи толку добро. Тие се нешто повеќе од два часа за целосно полнење преку microUSB.

забелешки

  • 2.5мм слушалки сокет е иритирачки - значи дека не може само да го приклучиш сите стари слушалки кабел
  • А посветен прекинувач е толку многу подобро отколку да се има да се одржи на копчето за 5 секунди за да го вклучите или исклучите
  • Слушалките се зборува за вас распишување процент батеријата и уреди поврзани на стартување и кога уреди се поврзете или исклучите со користење на текст, за да го искажат
  • Женскиот англиски глас го поттикнува да звучи малку flirtatious, со мала uptick на крајот од броеви или букви, кои речиси звучи како соопшти дека со намигнување и насмевка
  • Гласот прави некои љубопитни избори - приложување на OnePlus 3 паметен телефон беше најавен како О-Н-Е плус три
  • Има една Андроид/iOS стан, што ви овозможува да управувате спарени уреди, исклучете глас го поттикнува, промена на името на вашиот слушалки и управување со авто-тајмер режим на подготвеност

Цена

Бозе QC35 чини £ 290, што ги прави £ 40 повеќе од жичен QC25, £ 160 повеќе од SHB9850NCs Филипс, £ 100 повеќе од Plantronics BackBeat Про, £ 70 повеќе во однос на Sony h.ear за безжичен NC слушалки, но £ 9 поевтини од папагалот ЗИК 2.0 слушалки и £ 90 поевтино од Моментумот безжичен Sennheiser.

Пресуда

Бозе QC35s не се совршени. Недостатокот на посветен копчиња песна прескокнете и употреба на 2.5mm приклучок наместо индустриски стандард 3.5 милиметарски на се иритирачки.

Но овие мали niggles се далеку надминува но фантастичната бучава и изолација, удобност и одличен звук. Тие се скапи за не-модата слушалки, и тие може да го направи да изгледа како д-р Dre, но тие се во вредност од секој денар ако патувате со јавен превоз, се борат да се концентрира во отворена канцеларија план, летаат насекаде или само сакаат малку мир и тишина во вашиот живот.

Бозе QC35s се најдобри бучава слушалки пари може да се купи во моментов, и веројатно најдобар Bluetooth слушалки премногу. Тие се брилијантни. Затоа моравме да се чека толку долго за нив, немам идеа.

Позитивни: најдобар во својата класа со поништување на шум и изолација, голема издржливост на батериите, одличен звук, смиреноста, пати за превоз, Bluetooth, НФЦ, пристоен апликацијата за управување со

Конс: 2.5мм слушалки пристаниште, наменски песна прескокнете контроли

Бозе преглед qc35
Допрете симбол NFC со вашиот телефон за инстант спарување. Фотографија: Самуел Гибс за Гардијан

Други коментарите

guardian.co.uk © Гардијан Вести & Медиа Limited 2010