10 брилијантен ревизии Apple треба да се разгледа за iPhone 7

10 brilliant revisions Apple should consider for the iPhone 7

безжична функција за полнење, што дава телефони со помалку од 20% напојување на мала поддршка кога фрлаа против ѕид - совршен за оние со проблеми гнев!


Powered by Guardian.co.ukОваа статија со наслов “10 брилијантен ревизии Apple треба да се разгледа за iPhone 7” е напишан од Томас Батен, за theguardian.com во петокот 8-ми-ти јануари 2016 16.41 Според зоната: UTC

Оваа недела, гласините дека Apple, во својата бескрајна потрага за sleeker телефон, е ditching на стандарден 3.5 милиметарски џек за слушалки во наредниот iPhone 7 испратија некои корисници во бес. Поразен во бел шум зуи слушалки, Меѓутоа, голем број на други подеднакво брилијантен шпекулира измени и подобрувања на iPhone.

  1. Зголемување на животниот век на батеријата треба да го прават тоа можно за iPhone 7 корисниците да се направи колку што две повици со едно полнење, и долгоочекуваниот функција безжично полнење ќе им даде телефони со помалку од 20% напојување на мала поддршка кога фрлаа против ѕид.
  2. екранот на iPhone 7 е очигледно е надградена, така што не ќе се скрши ако се изложени на мало ветре, иако блогери се поделени во однос на тоа колку добро новиот екран ќе се одржи против налетите.
  3. А целосно ревидиран камера ќе донесе нови вграден во, Instagram инспирирани филтри, како една насочена кон корисниците на датира апликации како Тратот кој ја омекнува очајот во очите на корисниците кога тие се распарчи автопортрети.
  4. Некои извори веруваат дека Apple планира да поднесе жалба на хип аудиофили страна на ослободување на ограничена едиција единствен примерок на iPhone 7 на винил. Возљубени американски претприемач Мартин Шкрели Се шпекулира дека се заинтересирани за купување на истиот.
  5. на iPhone 7 plus will feature a new hidden compartment built into the back of the device big enough to hold three packets of Taco Bell Fire sauce, although the packets are going to be sold separately, tech insiders reveal.
  6. Several websites are suggesting there will be new improvements to Siri’s operating system that will integrate much more sophisticated voice recognition technology so that Siri will be able to recognize when she is being threatened and adjust her normally smug tone to one of wheedling ingratiation.
  7. A completely retooled Apple Maps will help users avoid routes that would bring them in proximity to areas where more than two avowed Donald Trump supporters have gathered.
  8. Amazingly, it has been reported that if you put two iPhone 7s in a box together overnight and set one them to play Al Green’s Greatest Hits, you’ll receive an iPhone 7S about nine months later.
  9. In order to appeal to millennial users, iMessage has been renamed “You’re right, you’re the only one who gets it and you’re so, so right.”
  10. Maybe most excitingly, it has been all but confirmed that each iPhone 7 will come with a handwritten letter from one of the Chinese orphans who constructed the device, certifying that they enjoyed making it and that you shouldn’t worry or feel any guilt.

guardian.co.uk © Гардијан Вести & Медиа Limited 2010